SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ?

45

SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ?

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor miejscowki 5
Spot outdoor

SPOT OUTDOOR czyli miejsce uprawy marihuany na zewnątrz to pierwszy i najważniejszy krok w uprawie outdoor. Od wyboru miejscówki czyli dobrego spota zależy powodzenie całej uprawy ( w tym przyszłe plony ) a także Twoje bezpieczeństwo.

Kiedy szukać spota na outdoor ?

Każda pora do szukania miejsca na outdoor jest dobra jednak jesień i wczesna wiosna zdają się być do tego najlepszą porą aby mieć czas na odpowiednie przygotowania.

Najlepsza opcja to posiadanie ( znalezienie ) spota outdoor już jesienią aby wykonać pierwsze prace w postaci przekopania ziemi i dostarczenia substancji odżywczych ( naturalnych nawozów ).

Oczywiście możesz szukać spota o dowolnej porze roku, także w trakcie lata jednak może być już za późno na uprawę odmian pełnosezonowych.

Chociaż nawet w lipcu można sadzić odmiany automatycze, które powiny być gotowe we wrześniu.

Działając w pośpiechu możesz popełniać błędy dlatego pośpiech nie jest wskazany.

Nie dopuszczalna jest sytuacja wykiełkowania nasion i rozglądanie się za spotem outdoor.

Prawidłowa kolejność to zawsze wybór spota a później kiełkowanie nasion.

 

Jak wybrać idealną miejscówkę czyli miejsce na SPOT OUTDOOR ?

Moim zdaniem coś takiego jak miejscówka w 100% pewna i idealna po prostu nie istnieje (gdy prawo nie zezwala na uprawę konopi).

Oczywiście możesz mieć bezpieczną miejscówkę z bardzo dobrą glebą i dużą ilością słońca w ciągu dnia jednak to wszystko traci znaczenie jeżeli miejscówka jest na Twoim terenie.

A jeżeli miejscówka nie jest na Twoim terenie to nie jest nigdy w 100% bezpieczna, ponieważ jeżeli Ty tam dotarłeś to znaczy, że ktoś inny może również tam dotrzeć.

Pamiętaj – na spota outdoor jeżeli Ty dotarłeś to oznacza, że inny człowiek też może tam dotrzeć.

Dlatego im trudniej jest dotrzeć na spota outdoor tym lepiej i Twoje szanse na zbiory rosną.

Zaprzyjaźnij się z ;

buszem

mokradłami

bagnami

pokrzywami

komarami

 

Unikaj wydeptanych ścieżek, torowisk, lin wysokiego napięcia, wycinki drzew, ludzi 😉

Jakie cechy musi spełniać idealny spot outdoor ?

BEZPIECZEŃSTWO
NASŁONECZNIENIE ( SŁOŃCE )
GLEBA
DOSTĘP DO WODY

 

Po pierwsze BEZPIECZEŃSTWO;

Twój spot outdoor musi być bezpieczny czyli najlepiej jeżeli jest to miejsce odludne i mało uczęszczane. Celowo nie napisałam – “nie uczęszczane” bo takie miejsca nie istnieją – wystarczy, że potencjalny grzybiarz pójdzie “odlać się w krzaki” i może być już problem… bo w krzakach znajdzie całkiem interesujące rośliny 😉 pół biedy gdy ich nie rozpozna jednak medialna nagonka w ostatnich latach mocno nadszarpnęła wizerunek konopi dlatego chyba mało kto nie wie jak wyglądają konopie… od gimanzjalisty po osoby w podeszłym wieku 😉

Bądź odkrywcą i udaj się w wyprawę poszukiwania miejsca na outdoor. Do tego celu najlepiej udać się piechotą lub rowerem.

Twój spot outdoor musi być W miejscu trudno dostępnym.

Samochód lub motocykl może wywołać potencjalne zainteresowanie, nie jest bezgłośny a także posiada tablice rejestracyjne… Oczywiście możesz udać się w pobliże spota jeżeli jest on znacznie oddalony od miejsca zamieszkania po czym przejdziesz piechotę ( im dalej tym lepiej ) jednak nigdy nie podjeżdzaj pod samego spota.

Musisz dobrze poznać okolicę spota, ewentualne drogi dojścia i ucieczki. Dokonaj obserwacji okolicy – budynki mieszkalne, gospodarcze, pola uprawne, ambona myśliwska czyli potencjalni myśliwi, grzyby to ewentualni grzybiarze a ewentualna rzeka – potencjalni wędkarze a to wszystko jest zagrożeniem. Im bardziej odludne miejsce tym lepiej.

Jeśli chodzi o występowanie zwięrząt – nie masz na to wpływu. To, że przez 2 miesiące nie wdziałeś w pobliżu sarny nie znaczy, że na 100% mogą się nie pojawić. Na chwilę obecną człowiek jest dla Ciebie większym zagrożeniem niż zwierzęta choć oczywiście sarna czy ślimak potrafi skutecznie pozbawić Cię plonów ale z tym można walczyć w lepszy lub gorszy sposób o czym będzie później.

Jeżeli chodzi o wybór spota kieruj się bezpieczeństwem bo to jest najważniejsze.

Lornetka może być przydatna w obserwacji… Spacerując na spota zawsze miej przygotowaną wcześniej wymówkę dlaczego tutaj jesteś i dokąd idziesz – potencjalne służby np. straż ochrony kolei czy służba leśna mogą nie być Tobą zainteresowani bo np. oczekują na złodziei torów czy drzewa z lasu jednak jeżeli wydasz się podejrzany – mogą się Tobą zainteresować.

Jeżeli posiadasz kartę wędkarską może być przydatna bo idziesz na ryby 🙂 Jeżeli nie jesteś wędkarzem to może grzybiarzem ? Przyda się wtedy wiklinowy koszyk, nożyk i już jesteś grzybiarzem 🙂 albo aparat, jakieś notatki i już robisz artykuł  czy reportaż na temat flory czy fauny w terenie 😉 albo masz zwierze i wyprowadzasz na spacer ? Kombinuj i miej na wszystko wymówkę

Jeżeli na przyszłym spocie znajdziesz śmieci, które wyrzucił człowiek – spot jest spalony

Niektórzy do szukania spota outdoor wykorzystają elektroniczne mapy jak np. google mapy czy geoportal i na ich podstawie szukają spota…

Jak zweryfikować czy spot jest bezpieczny ?

Do tego celu będziesz potrzebował nitki, którą “rozstawisz” na około spota. Jeżeli po kilku dniach nie zostanie przerwana można założyć, że jest to bezpieczny spot. Oczywiście nitkę mogą uszkodzić potencjalne zwierzęta a także nitka może nie zostać uszkodzona, ponieważ będzie zbyt widoczna i potencjalna osoba ją “ominie”. Może się zdarzyć, że nie jesteś sam w okolicy szukający spota outdoor… nigdy nie ma 100% pewności.

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? dobra miejscowka na outdoor

Nietypowo – trudno dostępny spot outdoor – tak ma być 😉

Droższa opcja to założenie fotopułapki – kamery z wykrywaczem ruchu do robienia zdjęć. Oczywiście taka kamera jest droższa od nitki 😉 a w razie słabego kamuflażu może nawet zostać skradziona.

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? miejscowka na ouutdoor

Na zdjęciu powyżej trening LST dla “położenia” rośliny dzięki czemu nie wyróżnia się z otoczenia 😉

Kolejnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest… wybór odpowiedniej odmiany. Niestety bardzo dużo osób wie jak wyglądają liście marihuany przez co rośliny są w niebezpieczeństwie jeżeli ktoś je znajdzie… Duże pełnosezonowe odmiany mające po 2-3 metry wysokości także mogą nie być bezpieczne a niższe odmiany automatyczne łatwiej ukryć…

Liść Marihuany spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? lisc marihuany
Liść Marihuany

Dlatego możesz wybrać odmianę, która ma zmieniony kształ liści; złączone “palce” to już nie to samo co tradycyjne liście.

Duck Foot spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? duck foot
Duck Foot

Odmianą o zmienionym kształcie liści jest DUCK FOOT a także DUCK FOOT AUTO czyli automatyczna wersja odmiany.

spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? kup teraz

 

Po drugie NASŁONECZNIENIE czyli odpowiednia ilość słońca;

Drugim kryterium po bezpieczeństwie jest ilość słońca na spocie w ciągu doby. Im dłużej świeci słońce na wybranej miejscówce tym lepiej. Minimum powinno to być 6 godzin słońca w ciągu dnia a optymalnie to 10 godzin i dłużej. Od ilości słońca zależą Twoje plony. Jeżeli sadzisz rośliny w cieniu np w lesie gdzie w dodatku panuje wilgoć i pleśń to nic z tego nie będzie – słońce musi być i koniec. Słońce z rana wydaje się być lepsze od tego popołudniowego. Zlokalizuj wschód i zachód słońca na spocie aby dokładniej poznać rozkład światła w ciągu doby. Może Ci w tym pomóc strona internetowa: suncalc .net

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? wybor miejscowki spot outdoor

Na zdjęciu powyżej przykład małej ilości słońca… nie wróży to grubych topów

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor miejscowki

Na zdjęciu powyżej spot w lesie – nie jest najgorzej jednak mogło by być lepiej…

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? wybor miejscowki na outdoor

Ideał – tutaj jest maksymalnie dużo słońca w ciągu dnia

 

Po trzecie wysoka jakość GLEBY;

Trzecie kryterium to ziemia czyli gleba na spocie. Czarna, żyzna ziemia z dżdżownicami będzie idealna. Oczywiście im lepsza gleba tym mniej pracy jednak gleba na spocie nie jest ważniejsza niż bezpieczeństwo i ilość słońca, ponieważ własną pracą jesteś w stanie zadbać o jakość ziemi. O tym jak zadbać o ziemię na spocie napisałam osoby wpis.

Na potrzeby szukania spota outdoor warto zabrać miernik pH aby sprawdzić pH gleby na spocie która powinna mieć pH w okolicach 6,5. Niski poziom pH kwaśnej gleby podniesiesz za pomocą dolomitu a wysoki poziom pH gleby obniżysz za pomocą sody oczyszczonej.

O jakości gleby dużo można dowiedzieć się z rosnących na spocie roślin. Wielu growerów sugeruje się np. pokrzywą. Nie jest to najlepszy wyznacznik, ponieważ pokrzywa jest mniej wymagająca od konopi i rośnie nawet na gorszej glebie niż potrzeba konopiom. Jednak jej dodatkowym atutem jest maskowanie spota outdoor oraz nieprzyjemne parzenie dzięki czemu mniej potencjalnych osób będzie się zapuszczało “w pokrzywy” 😉 Oczywiście możesz wymienić glebę na spocie i w ten sposób masz świetną glebę na swojej miejscówce.

Jeżeli spot outdoor jest w lesie iglastym na 99% będzie to kwaśna gleba o zbyt niskim poziomie pH dlatego wymiania ziemi będzie nie unikniona lub zastosowanie worków lub doniczek.

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? dobry spot na outdoor

Na zdjęciu powyżej widoczne worki ( nie wkopane do końca ) i siatka ochronna przeciwko zwierzętom… w razie odkrycia widać, że nie jest to czysta natura 😉

 

Po czwarte – woda;

Czwarte kryterium to woda bo woda to życie. Bez wody Twoje rośliny się nie obejdą. Oczywiście może być sytuacja, że wystarczy im to co spadnie z nieba w postaci deszczu jednak w czasie np. suszy może się to okazać za małą ilością. Szczególnie potrzebna będzie dodatkowa woda w sytuacji gdy rośliny będą rosły w doniczkach lub w workach foliowych.

Dostęp do wody jest ważny – ułatwia uprawię i ma wpływ na wielkość plonu. Pobliski strumyk może znacząco ułatwić podlewanie. Jednak już pobliska rzeka może być problemem w postaci np. wędkarzy czy biwakowiczów. W przypadku braku wody na spocie jej braki będziesz musiał uzupełniać “ręcznie” gdy zajdzie taka potrzeba co nie jest łatwym zajęciem. Nosząc wodę trzeba ją ukrywać…

Kiedy zaczynać uprawę na outdoor ?

Odmiany pełnosezonowe najlepiej kiełkować jak najszybciej o ile pozwala na to pogoda.

Zależnie od warunków i szerokości geograficznej Twojego spota outdoor może to być już końcem kwietnia, początkiem lub końcem maja. Chodzi o to aby w nocy nie było już przymrozków, które zaszkodzą delikatnym sadzonkom marihuany a oczywiście im cieplej tym lepiej.

Odmiany automatyczne możesz wysadzać w tym samym czasie co pełnosezonowe dzięki czemu automaty będą gotowe w lipcu a następnie rozpocząć drugą turę wysadzania w lipcu co przyniesie zbiory we wrześniu.

Jak duży ma być spot outdoor ?

Wszystko zależy ile planujesz umieścić roślin na spocie. Przyjmuje się odległości od roślin ok 50 cm dla odmian automatycznych i ok 100 cm dla odmian pełnosezonowych.

Pamiętaj, że lepiej umieścić tą samą ilość roślin na kilku spotach niż wszystko postawić “na jedną kartę” i mieć tylko jednego spota. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Pamiętaj o zrobieniu porządku na spocie, wyrwaniu chwastów i przygotowaniu gleby aby rośliny mogły spokojnie korzystać z promieni słonecznych.

Odwiedzając spota zapewne będzies potrzebował narzędzi. W czasie transportu narzędzia ukrywaj przed wzrokiem innych. Możesz także zostawić ( w ukryciu ) sprzęt na miejscu dzięki czemu nie będziesz musiał go za każdym razem przenosić.

Kilka pomysłów na NIE dobry spot outdoor;

Korzystając z doświadczenia i pomysłów innych growerów przedstawiam pomysły na miejscówki outdoor, które nie najlepiej się sprawdzają co powinno nakierować w poszukiwaniu idealnego spota.

Miejsca uczęszczane przez ludzi w tym myśliwych, wędkarzy, leśniczych itd.

Miejsca gdzie znalazłeś śmieci czy inne rzeczy, które wyrzucił człowiek

Miejsca gdzie rosną grzyby… ach grzybiarze wejdą wszędzie 😉

Miejsca z jeżynami i innymi jadalnymi owocami

Las ( bez dostępu słońca )

Pole kukurydzy

Szkółka leśna

 

Mam SPOT OUTDOOR co dalej ? czyli jakie odmiany wybrać na spot outdoor ?

Są dwie możliwości wyboru odmian na spot outdoor;

odmiany pełnoseoznowe

odmiany automatyczne

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor miejscowki 3

Odmiany pełnosezonowe to odmiany typowo outdoor, które wymagają około 5-6 miesięcy życia w warunkach outdoor przeważnie od kwietnia/maja do września/października. Osiągają około 2-3 metry wysokości ( zależnie od warunków i genów ) i mogą dać spory plon w postaci 200-400 gram z jednej sztuki.

Wady odmian pełnosezonowych;

długi czas oczekiwania na plony ( około pół roku )

duża wysokość ( bez treningu np. LST ) przez co łatwiej zauważyć rośliny

Zalety odmian pełnosezonowych;

duży plon z rośliny

Jakie odmiany pełnosezonowe wybrać na outdoor ?

Kilka sprawdzonych odmian na outdoor;

Easy Sativa

Early Skunk

Durban Poison

Himalaya Gold

Hollands Hope

Passion#1

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor miejscowki 2

Odmiany automatyczne to odmiany wymagające około 3 miesięcy życia ( są jeszcze szybsze w ok. 60-70dni ) bez względu na środowisko czyli zarówno indoor jak i na outdoor. Dzięki temu w warunkach outdoor zamiast jednego plonu odmiany pełnosezonowej odmiana automatyczna zdąży dojrzeć dwa razy w tym samym czasie co odmiana pełnoseoznowa.

Wady odmian automatycznych;

mniejszy plon niż odmiany pełnosezonowe ( można nadrabić ilością i dwoma zbiorami )

Zalety odmian automatycznych;

szybsze od odmian pełnoseznowych ( dwa razy w tym samym czasie co jedna odmiana pełnosezonowa )

niższe od odmian pełnosezonowych ( automaty osiągają przeważnie 50-100cm bez treningu zależnie od genów i warunków przez co mniej rzucają się w oczy )

Jakie odmiany automatyczne wybrać na outdoor ?

Wszystkie odmiany automatyczne nadają się na outdoor. Wybór zależy tylko od własnych upodobań co do mocy,plonu, smaku itd. 😉

Ciekawą odmianą na outdoor jest DUCK FOOT AUTO, która zdąży dać plony dwa razy w ciągu jednego sezonu outdoor a jej zmieniony wygląd pozowli przetrwać bezpiecznie do zbiorów.

spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? kup teraz

Duck Foot Auto spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? duck foot
Duck Foot Auto

 

Spot Outdoor Zdjęcia

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? outdoor spot

spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor miejscowki 1   spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor miejscowki 4spot outdoor spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? spot outdoor miejscowki 6

Na spotach outdoor powstają największe krzaki marihuany na świecie;

najwiekszy krzak marihuany na swiecie spot outdoor SPOT OUTDOOR czyli wybór miejscówki idealnej ? najwiekszy krzak marihuany na swiecie

Napisz komentarz odnośnie spotu outdoor i wszelkie uwagi 🙂

45 KOMENTARZE

  • Penek+ dziękuje za wpis

   Zgadza się ale coś za coś 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Eloszka ? mam pytanko mam miejskowke 0 smieci i znakow zycia ludzi ok 800 m od miejsca mojego zamieszkania . sa tam drzewa okolo 30/25 a wysokosc to ok 2 m i sastanawiam sie czy pomiedzy nimi bedzie spoko . dopiero zaczynam uprawe lecz sadzonka juz jest , a poza tym mam jeszcze pytanko czy moge wysadzic na spota gdzies tak 20 kwietnia ?? Ile podlewac outdoor ? Czy wiele potrzebuje pielegnacij . z gory dziwkuje . pozdrawiam wessli15 ?

 2. Witam, w najbliższym czasie planuje zacząć przygodę z sadzeniem. Z tego co czytam Pani wpis wszystko mam co potrzebne od nasionek(automat) nawozy i miejscówke niestety mieszkam w Anglii i zastanawiam się jak moje roślinki zniosą ten klimat? W sensie przykładowo jak patrzę dzisiaj pogodę na tydzień – cały czas burze i ulewy..
  Czy nadmiar deszczu spowoduje utratę roślinek czy zniosą ten deszcz i to wilgoć?
  Pozdrawiam

  • Damian co do klimatu w którym jesteś to automatom to nie będzie przeszkadzać,

   Choć pewności nigdy nie ma, ponieważ np. pleśń lubi wilgoć :/

   Dla pewności możesz wybrać odmiany odporne na pleśń
   w tym fioletowe odmiany które dobrze znoszą chłodniejsze warunki

   Jaką odmianę wybrałeś ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. skarbnica wiedzy dzięki, 🙂 ostatnio wziąłem się za sprawę od “dupy” strony, ale po tym co przeczytałem nie jest tak źle, czeka mnie jeszcze trochę pracy jednak:)

 4. Witam!
  Ostatnio postanowiłem się zainteresować założeniem swojej własnej “plantacji”(jeżeli można tak to nazwać). W poprzednim roku znalazłem miejsce w którym pewna osoba hodowała swoje roślinki. (Nie były one w dość trudnym miejscu) Przez sam fakt, że ktoś znalazł jego spot i zaczął z niego korzystać zbierając “plony” (w tym również ja :P) wnioskuje, że przeniósł się w inne miejsce. Głównie dlatego zacząłem się zastanawiać nad własną hodowlą, gdyż nie znalazłem na jego starym spocie niczego ciekawego ;). Wracając do tematu. Chciałbym się zapytać czy rozpoczęcie uprawy gatunków mogących rosnąć do września/listopada w połowie sierpnia da jakiekolwiek efekty ? Czy będzie to tylko zmarnowany czas i pieniądze ?
  Pozdrawiam.

  • Rzezimieszek jeżeli znalazłeś czyjegoś spota oznacza,
   że był on w złym miejscu ( łatwo dostępnym ) lub słabo ukryty,
   zresztą tak jak sam o tym napisałeś 😉

   Jest takie niepisane prawo, że z czyjegoś spota się nie korzysta,
   to tak na przyszłość, nie popieram skubania czyiś topów

   Połowa sierpnia i outdoor to kiepski pomysł, jest szansa jedynie
   w szybkich 60-cio dniowych automatach choć gwarancji nie ma,
   ponieważ dużo też zależy od pogody we wrześniu

   Czy to jest strata czasu i pieniędzy ? Nie sądzę, ponieważ
   oprócz zakupu nasion praktycznie nic więcej bym przy nich nie robiła…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Największym wrogiem spota na outdoor jest inny człowiek-sęp który tylko trudni sie wyszukiwaniem plantacji. Policja, sarny, gajowi, leśniczy czy ślimak to tylko pikusie i stanowią mały procent. Uważajcie na grupy ludzi którzy całe dnie przeczesują tereny od ostatnich dni sierpnia do września. Ja sam straciłem w ten sposób 5 dorodnych krzaczków 2 dni przed planowaną kosą!!! Dlatego niektórzy grownerzy już w momencie pojawienia się pąków ulatniają się z krzakami.

  • seban1 dziękuje za wpis 🙂

   Zgadza się, istnieją tacy amatorzy np. jeżdżący na quadach,
   i szukających w ten sposób rozrywki a także trzeba pamiętać o latających dronach…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 6. Cześć, mam pytanie do kiedy mogę trzymać krzaczki na dworze? jaka skrajana temperatura im zaszkodzi? Wsadziłem zbyt późno i zaczęły kwitnąć dopiero od końca sierpnia.

  • Greengo dziękuje za pytanie,

   Trzymaj przynajmniej do końca września, jak pogoda pozwoli to jeszcze w październiku

   Zaszkodzą im przymrozki ale nie masz wyjścia skoro nie są gotowe,

   Jaka to odmiana ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 7. Na początku artykułu pisałaś, ze mozna sadzic na jesień. Teraz chłopaki we wrześniu chcą juz kończyć. Jak to jest. Czy można jakies sadzonki wkopać teraz w ziemie czy totalnie bez sensu.

  • Radny dziękuje za wpis,

   Mylisz sadzenie marihuany z przygotowaniami spota o których czytasz we wpisie;

   Każda pora do szukania miejsca na outdoor jest dobra jednak jesień i wczesna wiosna zdają się być do tego najlepszą porą aby mieć czas na odpowiednie przygotowania.

   Najlepsza opcja to posiadanie ( znalezienie ) spota outdoor już jesienią aby wykonać pierwsze prace w postaci przekopania ziemi i dostarczenia substancji odżywczych ( naturalnych nawozów ).

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 8. ELO. Mam pytanie chcem posadzić 3x SHOT ADRENALINE AUTO w wiadrach 7l. Gdzieś pod koniec kwietnia.
  A spot to lasek . Chciałybym wiedzieć czy coś zmienić

  • slomek144 dziękuje za komentarz,

   Trzeba czytać i czytać… 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 9. Cześć,
  czy można hodować marihuanę w doniczce w taki sposób, że wystawiać ją w dzień na taras (gdzie operuje słońce, a następnie na noc (kiedy jest zimno) wstawiać do środka do domu?
  Pytam, czy zmienianie miejsca roślinie może jej zaszkodzić?
  Wnoszenie i wynoszenie zapewnia zawsze komfortową temperaturę, ale nie wiem czy można zmieniać położenie rośliny? Słońce w ciągu dnia zmienia swoje położenie, więc może takie przestawiania doniczki nie jest szkodliwe?
  Poza jeżeli mam cały czas roślinę na oku to szkodniki nie mają żadnych szans.
  Rozumiem względy bezpieczeństwa – pytam tylko o taką technikę.

  • Radosław Majdan dziękuje za komentarz,

   Oczywiście, w Hiszpanii jest to popularne chociaż rośliny nie mogą być wystawiane na widok publiczny 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 10. Dodam od siebie jedną wskazówkę dotyczącą wyboru “spota” – wyboru warto dokonać jesienią, kiedy wokół będzie zdecydowanie mniej zieleni, niż np w lipcu. To właśnie pod pod koniec uprawy konopie są najbardziej narażone na wypatrzenie.

  • lopez dziękuje za komentarz,

   Słusznie, otaczająca zieleń powoli traci kolor a konopie zachowują ją do końca 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 11. witam!mam male pytanie ,posadziłem roślinki u siebie na balkonie gdzie maja słońca ile chcą (mieszkam w hiszpanii) problem polega na tym ze maja chyba za duzo mocnego slonca bo marnie wygladaja.co z tym zrobic.

  • autostopowicz35 dziękuje za komentarz,

   Taki problem to nie problem 😉

   Wystarczy przysłonić np agrowłókniną lub innym materiałem np. mleczną pleksą aby nie były bezpośrednio,

   Problem może leżeć gdzie indziej…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 12. Moim zdaniem są trzy podstawowe zasady bezpieczeństwa:
  1- Nie chwalić się
  2- Nie chwalić się
  3- Nie chwalić się kurwa!
  Zdaj sobie sprawę, że nie masz takiego przyjaciela, któremu możesz o tym powiedziec i już.
  Zresztą jaki by to nie był proceder, policja w 90% wpada na jego trop za sprawą informacji osoby życzliwej.

 13. Witam.

  Mam kilka waznych kwesti do poruszenia. Od jakiegos czasu rozpoczalem hodowle. Zbudowalem boxa z lampa 250w hps. Oczywiscie jako poczatkujacy grower popelnialem wiele bledow jednak moja 3 i ostatnia planta byla naprawde udana (bubblegum automat – wybrany z uwagi na latwosc w hodowaiu). Od stycznia 2017 przeprowadzilem sie na Kostaryke. I tu rowniez zaczalem hodowle. Niestety sprzet zostal w Polsce poniewaz nie bylo opcji przewiezienia chocby lampy, ktora to i tak prawdopodobnie nie dzalalaby z uwagi a napiecie 110v (cala amerya takiego wlasnie uzywa). Niemniej jedak slonca tu nie brakuje :). Brakuje za to mnostwa innych rzeczy niezbednych do hodowli. Nawozy – brak, lampy – brak, spoty odpadaja z uwagi na niebezpieczna faune (weze, jadowite pajaki, jaszczury majace nawet 1,5 metra dlugosci innymi slowy wejscie do lasu czy dzikich terenow grozi smiercia. Roslinki trzymam w donicach na dworzu w pracy aczkolwiek jedna stracilem bo jakas malpa mi ukradla ;). Po przeszukaniu wszyskich sklepow udalo mi sie kupic ziemie do kwiatow i warzyw. Gleba w kostaryce to glownie ziemia wulkaniczna kompletnie nienadajaca sie pod uprawe czegokolwiek. Nasiona ktore udalo mi sie zdobyc sa wyjete z zakupionego ziolka. Odmiana nieznana (prawdopodobnie jest to jakas odmiana z jamajki). Kilka nasion posadzilem w bezposrednio w ziemii ale juz po kilku godzinach przyszly wielkie mrowki i sobie je zjadly. Bez doniczek nie ma szans. Dostep do miernikow ph i innych waznych rzeczy jest ograniczony. Powiedzmy jednak ze zdobede niezbedne rzeczy ale jesli chodzi o nasiona tu mam najwiekszy problem. Marzy mi sie paczka tak z 50 nasion Amnezia Haze Automat ale zadna strona nie realizuje takich przesylek. Musze tez powiedziec, ze kostarykanskie malpy na poczcie otwieraja kazda przesylke zatem nasionka musialy by byc np. ukryte w misiu. Czy znacie kogos kto taka przesyke by zrealizowal? Namiary na strone bez zadnego wala itp. Ziolo sprzedawane tutaj nie jest zle ale oni nie maja pojecia o dobrym stuffie. Mieszkalem 7 lat holandii wiec o dobrym ziole co nieco wiem 😉 Roślinki jakie teraz uprawiam traktuje jako eksperyment poniewaz jest to moja pierwsza uprawa outdoor. Zmagam sie z wieloma przeciwnosciami np. szkodniki, wigoc, plesn (jest teraz pora deszczowa),. Plus jest taki ze slonce i temperatura ok 30 stopni to calkiem spoko warunki do hodowli. Roslinki rosna szybko ale jednak automat wydaje mi sie, ze bylby jeszcze lepszy bo moglbym hodowac caly rok i nawet po 8 tygodniach zbierac plony (oczywiscie w zaleznosci od odmiany) lato tu trwa caly rok :D. Prosze o pomoc z zakupem nasionek i jakies wskazowki przy hodowli Kostaryce. Pozdrawiam.

  • Outsider99 z przyjemnością przeczytałam Twój komentarz,

   Odrazu widać, że łączy nas wspaniała pasja 😉

   “zadna strona nie realizuje takich przesylek”

   Myśle, że najlepiej pytaj po największych bankach Ameryki Północnej/Połudionwej + Kanada
   bo z Europy małe szanse na wysyłkę w Twoje strony… jak się uda celuj w odmiany odporniejsze na wilgoć…

   Kiepsko, że brakuje sprzętu… pozostaje tylko czysta natura i mocne słońce 🙂

   Dobrze, że chociaż glebę kupiłeś bo bez dobrej gleby nic byś nie zrobił… jakbyś jeszcze ją napowietrzył np. kokosem itp było by super

   Co do nawozów jeżeli materiał jest dla własnych potrzeb najlepiej stosuj metody naturalne ( organiczne ) które normalnie można kupić lub ew. zrobić – wczytaj się w etykiety takich nawozów i eksperymentuj

   Szkodniki nie zawsze można zwalczyć… np. potrafią latać itd

   Najważniejsze to trzymać poziom PH 5,8-6,3 dla gleby i dobrze karmić 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

   • Witam i dziekuję za odpowiedź pani Aniu.

    Jeśli chodzi o zamówienie za radą poszedłem i faktycznie jest wiele stron z USA które realizują przesyłki na kostarykę. Cena dość spora bo $60 za 5 nasionek amnesia haze wliczając w to przesylke na stronie Roberta Bergmana. Udało mi sie zakupic nawóz najbardziej podstawowy tzn. fosfor 50% , azot 10%, potas 10%, pozostale 30% nie raczyli napisac co zawierą. Ph wody to podstawa – wiem bo za pierwszym razem mimo nawozów i różnych innych “odżywek” i tak pojawialy sie plamki albo żółte liście. Wystarczyło zmniejszyć ph i viola 😀 Wczoraj na doniczce przcupła se mała tarantulka czy coś takiego. Chryste myslałem ze zawału dostane. Nienawidzę pajaków i nawet mi tu proszę nie pisać jakie to są one pożyteczne bo i tak nie zmniejszy to mojej arahnofobi. Wygoniłem potwora na szczeście. O napowietrzaiu kokosem nie słyszaem a tak się składa, że kokosy to się tu po ulicach walają zatem głupio ich nie wykorzystać do ważnych celów. Do tej pory używałem kokosów jako popielniczek 😀 Poczytałem o tym trochę i zastosuję. Dziękuję za wszystkie wskazówki. Pewnie jeszcze się odezwę. Z krańca świata (czyt. zadupia) pozdrawia Outsider99.

    • Outsider99 dziękuje za komentarz 😉

     “jest wiele stron z USA które realizują przesyłki na kostarykę”

     Wspaniale 😉

     “nawóz najbardziej podstawowy”

     Dobre i to 😉

     “Ph wody to podstawa”

     Zgadza się 😉

     “Nienawidzę pajaków”

     Co kto lubi 😉

     “Wygoniłem potwora na szczeście”

     Dobrze, że tylko wygoniony 😉

     “napowietrzaiu kokosem”

     Tak, dokładnie chodzi o włókno kokosowe – świetnie napowietrza

     Niestety nie wolno dać za dużo do gleby bo będzie uprawa w kokosie ( coco )

     Uprawa w kokosie idzie świetnie – szybko i dużo wchłania tylko potrzeba cały czas nawozów bo kokos jest “jałowy”

     Jak będzie dostęp do nawozów to polecam spróbować kokosu jako 100% medium 😉

     Pozdrawiam słoneczną Kostarykę…:*

 14. Witam. Potrzebuje pomocy.
  Otóż mam dwie miejscowki na posadzenie outdoor i nie wiem ktorą wybrac, ktora bedzie lepsza, gdzie bedzie wiekszy plon, gdzie ogolnie lepiej rozwinie sie moja roslinka.

  Pierwsza miejscówka niedaleko domu, przy lesie, obok płynie rzeczka, jest tam mnóstwo wysokich pokrzyw (czytalem ze wtedy na 100 % beda udane plony) i ogolnie innych roslin, zielono dookoła, słonce swieci tam od 9 do 16. Ale jest jeden problem (przynajmniej tak mysle) ziemia tam jest caly czas wilgotna. W kazdym miejscu gdzie nie wloze palca czuc wilgoc, nie wode a wilgoc. I teraz pytanie czy moze tak byc ? Musialbym jej chyba wgl nie podlewac ? Tylko nawozic ?

  Druga miejscowka, troche dalej od domu, na rownym terenie, rosną tam jakies mniejsze drzewka, miejscami wyzsza trawa i ogolnie chwasty. Slonce swieci tam caly dzien. Po wykopaniu tam dołka o srednicy 40 cm i glebokosci 40 cm dotarłem do dosc twardej brązowej gliny + bylo tam troche kamyków wiec nie wiem co jest nizej. I jesli to mialaby byc ta miejscowka to ile podlewac i jak czesto (czytałem ze mineralna muszynianka jest dobra)

  Mam przygotowaną ziemie ze sklepu z perlitem, lecz nie wiem w którą miejscówkę się udać żeby dokończyć dzieła.

  • Andy dziękuje za komentarz,

   Nigdy nie ma 100% 😉 od szkodników po pleśń na topach która potrafi zniszczyć miesiące czasu…

   Masz dwa spoty ? to dwa razy więcej szans niż jeden spot 😉

   Wilgotna gleba – kiepsko,
   Brązowa glina – kiepsko,

   Najlepiej dać własną glebę tylko to wymaga więcej wysiłku

   Szkoda kupować mineralną wodę… wystarczy ze źródła ( studni ) itd

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 15. Witam. W tym roku po udanych zbiorach uprawa autdor z tego względu planuje w przyszłym posiać około 150 krzaczków. Teraz miałem 50 automatów feminizowanych ak47 w przyszłości chcę spróbować także z pelnosezonowe. Moje pytanie brzmi czy pelnosezonowe mogą rosnąć w takiej samej glebie jak automaty?( uprawa była w lekko wilgotnym podłożu porośnięta pokrywami) Teraz chciałbym dać tak ze sto pelnosezonowych w miejscu automatów a 50 auto w nowe miejsce jest to około 2 hektarów młodego lasu wysokość drzewek około 120 cm wszystko ogrodzone nawet grzybiarze nie chodzą bo młode lasy i nie ma grzybów. Chcę tam co metr wkopać doniczkę 10 litrową. Co wy na to??? Zastanawiam się czy jest sens bawić się z pelnosezonowe czy wszystko w auto skoro miałem już udany zbiór. Waszym zdaniem co jest lepsze i co daje większy plon???

  • Paco dziękuje za komentarz,

   “Moje pytanie brzmi czy pelnosezonowe mogą rosnąć w takiej samej glebie jak automaty?”

   Tak

   “Chcę tam co metr wkopać doniczkę 10 litrową. Co wy na to???”

   Działasz na własną odpowiedzialność, nic mi do tego 😉

   “Waszym zdaniem co jest lepsze i co daje większy plon???”

   Sprawa jest prosta…

   Pełnosezonowe większy plon ( przeważnie 2-3x więcej niż automaty ) ale zbiory dopiero co najmniej we wrześniu a tym samym większe ryzyko,

   Automaty mniejszy plon niż pełnoseozonowe ale da radę dwa zbiory w ciągu sezonu,

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 16. Witam. Pomocy!!! W przyszłym roku chcę uprawiać większą ilość (100-150) sadzonek. Mam dwa spoty. Doradzcie mi jakie automaty tam posadzić chodzi o uprawę komercyjną więc żeby było jak najwięcej… Ziemia jest tam słabej jakości więc zastanawiam się czy dać nową czy wkopać doniczki? Chodzi mi tylko o automaty bo są niskie i nie będzie ich widać.

  • Pablo dziękuje za komentarz,

   To proste – automaty z plonem xxl np AK 47 XXL AUTO czy WHITE RUSSIAN XXL AUTO

   Jak ma być całkiem tajnie to DUCK FOOT AUTO

   Ziemia do wymiany – łatwiej w pojemniki niż wymiana całości

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 17. Hej
  Co sądzisz Aniu o tym żebym na pierwsze dni (do dwóch tygodni) przetrzymał ok 20 sezonowek najróżniejszych odmian w indoor pod lampą sodową 250w aby urosly na tyle żeby można było je wrzucić na zewnątrz w dzicz?
  Pozdrawiam 🙂

  • CannaBielaq wiele osob ma ten dylemat podczas sezonu 😉 w tym przypadku sa dwie szkoly – od razu rzut na outdoor jednak malutkie moga nie dac rady w otaczajacej dziczy dlatego robi sie oslonki np z odcietej butelki itd, lub faktycznie podtrzymanie i takie 2 tygodniowe juz co najmniej 10 cm lepiej ukorzenione dac na out

   Sprawa wyglada tak ze przeniesienie z lampy na out na pewno wywola mniejszy lub wiekszy szok/stres z ktorym gorzej lub lepiej sobie poradza – wymaga czasu na aklimatyzacje 😉

   Przykladowo breeder Female Seeds nie zaleca trzymania ich odmian wczesniej pod sztuczna lampa…

   Start na out od zera tez nie jest latwy i moga przetrwac tylko najsilniejsze a czasami trzeba szczescia (slimaki/zwierzyna itp)

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 18. W dobrych czasach socjalizmu miałem wielkie krzaki, teraz z biegiem lat krzaczki się kurczą. Outdoor jest bezpiecznym rozwiązaniem dla fotografów, poszukiwaczy meteoryt ów ( z wykrywaczem metali.) i właścicieli burków. Ale jak wspomnieliśmy przedmówcy, trzeba trenować roślinki, i jak szachiści, przewidywać przyszłość.
  Z szarą pleśnią można walczyć preparatami bazujący na grejpfrucie lub biologicznym np Polyversum.
  Co do roślin na miejscówkę to wskazane są pokrzywy czy maliny ale nie w Polsce (w czerwcu czy lipcu twoja uprawa ulegnie zagładzie)
  Ślimaki zwalczamy chemicznie. PH regulujemy dolomitami i wapnem. Każdy miał w szkole chemię, było się uczyć. Sarny i zające odstraszamy także chemicznie.
  Woda wodociągowa, Odstan, odgazowana.
  Jesienią dobrze podać miejscówkę fosfor poczwórny, rozkłada się wiele miesięcy. Nie przevinać także z azotem, dużo azotu, duże rośliny, a duża roślina jest wprost proporcionalna do wyroku.
  Nie łazić co dziennie na miejscówkę!
  Język trzymać za zębami, bo cię sprzedadzą lub okradną.
  Sadzonki przed wysadzeniem należy hartować.

  • Szalony Lopez nic dodac nic ujac, piekny komentarz – dziekuje 🙂

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.