Ripen nawóz na ostatnie dni uprawy marihuany

9

Ripen nawóz na ostatnie dni uprawy marihuany

ripen ripen Ripen nawóz na ostatnie dni uprawy marihuany ripen

RIPEN SKŁAD:

* 6% przyswajalne fosforany P2O5
* 5% rozpuszczlny potas K2O
* 2,5% magnez
* 2% siarka

W JAKIM CELU STOSOWAĆ NAWÓZ RIPEN ?

Ripen został stworzony dla przyśpieszenia dojrzewania topów a także pozwala pozwala zwiększyć masę topów oraz wzmacnia zapach pod sam koniec kwitnienia.

Na zewnątrz czyli w warunkach outdoor pozwala to na zebranie plonów zanim nadejdzie “deszczowa pora” powodujące pleśnienie topów lub znaczne ochłodzenie.

Wewnątrz czyli w warunkach indoor pozwala na przyśpieszenie najwolniejszych roślin lub jak wolisz całej uprawy.

W przypadku skażenia topów grzybami pozwoli na dojrzenie i zebranie nie zaatakowanych topów tak aby uratować choć część plonu z Twojej uprawy.

KIEDY STOSOWAĆ NAWÓZ RIPEN ?

Ripen jest nawozem a właściwie dodatkiem ( boosterem ) stosowanym w ostatnich 10-14 dniach uprawy marihuany.

RIPEN DAWKOWANIE:

Dawkowanie hydroponika: 4 – 5 ml/L
Dawkowanie gleba: 4 – 5 ml/L w co drugim podlewaniu.

Przez ostatnie 10-14 dni kwitnienia podlewać razem z wodą z wyregulowanym pH ( w zakresie jaki stosujesz w uprawie czyli ok. pH 5,8 a 6,5).

Możesz także podlewać w cyklu 14 dniowym na zasadzie:

“Ripen-woda-Ripen-woda”

Ważne abyś na samym końcu rośliny podlał tylko czystą wodą a najlepiej zrób flushing czyli płukanie roślin dla wypłukania “chemii” z topów.

 

Pamiętaj: stosuj Ripen nie wcześniej jak maksymalnie 14 dni przed planowanym zbiorem, ponieważ gdy zastosujesz go za szybko może zakończyć kwitnienie rośliny a topy nie będą jeszcze gotowe do zbioru.

CZY RIPEN MA WADY ?

Niestety tak. Ripen nie jest nawozem organicznym ( naturalnym ) tylko sztucznym. Przez to “psuje” smak topów i przyszłego palenia poprzez chemię która się w nim znajduje a którą podlewasz rośliny.

Dlatego zalecane jest przed ścięciem roślin podlanie lub kilkukrotne podlewanie czystą wodą a najlepiej wykonanie flushingu czyli podlewanie czystą wodą ponad normę dla wypłukania chemii z roślin. Jeżeli nie zrobisz płukania niestety smak nie będzie za ciekawy i będziesz czuł chemie w paleniu…

 

Moim zdaniem Ripen to ostateczność. Natury nie “przeskoczysz” dlatego jeżeli zależy Ci na paleniu wysokiej jakości nie próbuj dróg na skróty tylko daj roślinom czas na naturalne dojrzewanie. Co innego gdy pogoda się załamuje lub pleśń atakuje Twoje topy…

 

Stosowałeś RIPEN ? Masz na jego temat opinie ? Czekam na Twój komentarz…

 

9 KOMENTARZE

  • Ripen dziękuje za wpis,

   Zgadza się dlatego najlepiej “podpompować” a później wypłukać wodą 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Piotr dziękuje za komentarz

   Daj znać jak będziesz “po”

   Najlepiej było by podzielić rośliny na dwie grupy – jednej podawać Ripen a drugiej grupie nie

   Wtedy można wyciągnąć obiektywne wnioski 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Witam
  Ja z pytaniem czy można przestać podlewać ripenem (3-4 podlania) i pozwolić roślinom dojść „zwyczajnie” do końca? Pytam, ponieważ pojawiła się pleśń na roślinach, z którą -odpukać – sobie póki co poradziłem. Jednak panika wzięła górę i postanowiłem przyspieszyć zbiór. Teraz widzę, że sytuacja się zmieniła i trochę za młode na ścięcie się wydają.
  Proszę o o dpowiedź

 2. A co z uprawa hydro w systemie DWC? W jaki sposób wykonać czyszczenie rośliny? Wrócić na koniec do samych nawozów na dwa dni czy zalać na dzień/dwa czysta woda z wyregulowanym pH?

  • rad optymalnie to zalać na dzień/dwa czysta woda z wyregulowanym pH 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.