Planton K do marihuany ?

18

Planton K do marihuany ?

planton k planton k Planton K do marihuany ? planton k

 

Nawożenie jest niezbędne w uprawie konopi – nawozy stanowią “paliwo” dla roślin i bez odpowiedniego nawożenia uprawa roślin mija się z celem.

Jako ogrodnik chcący odpowiednio zadbać o swoje rośliny spotkasz się z wieloma nawozami. Obecnie wybór jest ogromny – od tanich i uniwersalnych nawozów po drogie i specjalistyczne nawozy do uprawy marihuany. Wśród tańszych i uniwersalnych nawozów znajduje się Biohumus oraz Planton K który chce Ci dzisiaj przedstawić.

Skład nawozu Planton K z etykiety produktu:

azot – 16 %

fosfor – 11 %

potas – 24 %

Wg opisu producenta Planton K to nawóz ;

“do roślin kwitnących, takich jak: pelargonie, niecierpki, fuksje i inne; polecany także w czasie opadów deszczu – zwiększona ilość potasu, poprawia kondycję roślin i trwałość kwiatów.”

Nas interesują akurat te ” inne 😉 ” jednak jest to mało istotne, bowiem jak się ma nawóz do roślin kwitnących z tak dużą zawartością azotu ( 16% ) ?

 

Zapewne wiesz, że azot stosuje się w fazie wegetatywnej czyli wzrostu konopi.  Dlatego moim zdaniem to jakieś nieporozumienie. Być może pelargoniom, niecierpkom czy fuksjom to nie przeszkada o tyle konopiom tak duża dawka azotu może namieszać w cyklu kwitnienia. Oczywiście możesz stosować połowę dawki itp lub co drugie/trzecie podlewanie jednak po co się tak naginać skoro półki uginają się od innych nawozów.

 

Z tego co mi wiadomo kilka osób, które kiedyś stosowały Planton K miało problemy ze spadkami pH – nie wiem jak to się ma do nawozu jednak wahania poziomu pH to poważna sprawa.

“…polecany także w czasie opadów deszczu…”

O ile w warunkach indoor taka sytuacja nie ma racji bytu o tyle na zewnątrz czyli w uprawie outdoor opady deszczu się zdarzają. Jednak moim zdaniem trochę wody z deszczu, które podleje rośliny i ewentualnie rozrzedzi/wypłucze nawóz to nic złego. Jeżeli opady będą nasilone dostarczenie kolejnej dawki nawozu po opadach nie powinno stanowić problemu jeżeli dbasz o swoje konopie.

 

Czy warto stosować nawóz Planton K do marihuany ?

Osobiście nie stosowałam nawozu Planton K dlatego nie mogę wydać obiektywnej oceny i nie planuję ( chyba, że jedynie w drodze eksperymentu ) stosowania Plantonu K.

Być może producent stworzył uniwersalny nawóz i jest on faktycznie dobry. Jednak fakt nawozu do kwitnienia z tak dużym udziałem azotu mi nie pasuje. Jest to wyłącznie moje odczucie.

 

Z opinii znajomych można wyciągnać następujące wnioski :

 • problemy z pH – z powodu nawozu a może braku kontroli ? tego nie wiem
 • stosowany z powodzeniem Planton K naprzemian z PK 13/14
 • stosowany tylko przez pierwsze dwa tygodnie kwitnienia z uwagi na wyoski poziom azotu

 

Stosując nawóz pamiętaj o:

stosowaniu zalecanego dawkowania z etykiety nawozu – a nie “na oko”

sprawdzaniu pH przed każdym podlewaniem

nie podlewaj nawozem na maxa przy każdym podlewaniu tylko stopniowo zwiększaj dawkowanie nawozu.

Stosowałeś i masz opinie na temat nawozu Planton K ? Czekam na Twój komentarz…

18 KOMENTARZE

  • Greengo oprócz Plantona K szukaj w składzie bogatych w potas i fosfor,

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • wes dziękuje za komentarz,

   Duża dawka azotu ( N ) dobra na okres wzrostu 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Witam. Chciałem wszystkich przestrzec jednak przed stosowaniem Planktonu K na fazę kwitnienia. Jestem prawiczkiem jeżeli chodzi o sadzonki 🙂 Mam dwie roślinki, które w fazie wzrostu radziły sobie dobrze bez nawozu, miały dobra glebę. Jednak kiedy zakwitły i zaczęły się pojawiać boby, metabolizm roślin zwolnił. Stwierdziłem ze to wina braku nawozu. Poczytałem trocheje, poszedłem do sklepu ogrodniczego i kopiłem plankton k. Pierwszy tydzień rośliny oszalały i boby puchły i rosły w “oczach” ale później znów stanęły w miejscu i w zasadzie nic się nie dzieje. Jeden krzaczek ma jeszcze tydzień do zbiorów i nie wiem czy to już taki czas że nie rośnie (oba krzaki to automaty indor), ale drugi krzaczek ma jeszcze 16 dni i tam się powinno dziać cokolwiek, a mam wrażenie ze nic się nie dzieje. Także mimo początkowego “zastrzyku” energii dla krzaków jednak muszę odradzić ten nawoź growerom i radzę poszukać czegoś innego. Może z mniejszą ilością azotu…

  Pozdro

  • Pierwszykrzak dziękuje za komentarz,

   Jest wiele czynników w tym głównie poziom PH który może blokować wchłanianie składników

   boby puchły i rosły w „oczach” ale później znów stanęły w miejscu i w zasadzie nic się nie dzieje

   gdy topy osiągną swoją objętość to dojrzewają trichomy 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • oLo dziękuje za komentarz,

   Czytaj etykiety – bogaty w potas i fosfor 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Czy florovit – nawóz do pelargonii i innych roślin kwitnących NPK 4-6-8 to dobry wybór podczas uprawy indoor w okresie wegetacyjnym?

  • Wilku_WDZ dziękuje za komentarz,

   Skoro na etykiecie jest “…do pelargonii i innych roślin kwitnących” to nie będzie on dobry “podczas uprawy indoor w okresie wegetacyjnym”

   Można zastosować go podczas kwitnienia 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. Witam mam obecnie parę sadzonek lecz uprawa nie idzie tak jak powinna bo nie miałem odpowiednich nawozów . Chce zacząć na nowo i mam na oku dwa nawozy z Terry terra wega na fazę wzrostu i terra flores na faze kwitnienia czy te nawozy zdadzą egzamin jak myślisz .?

  • Malutki dziękuje za komentarz,

   Jak najbardziej nawozy firmy canna i tym podobne jak hesi, plargon są OK

   Zaczynaj od małych dawek i będzie busz 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 4. czy wlasny nawoz (zfermentowane skorki suszonych morel , bananow , pomidorow i jajek. skarbnica P i K) na przemian z astwitem i woda z melasa korabowa , nadaja sie czy ich dzialanie to bujda? Oczywiscie chodzi o okres gdy roslina kwitnie

  • Radi dziękuje za komentarz,

   Nie mam doświadczenia z naturalnymi nawozami własnej roboty bo łatwiej/szybciej i wygodniej użyć tych z butelki co nie oznacza że naturalne są gorsze – może być wręcz przeciwnie szczególnie gdy robisz to dla siebie 😉

   Co do powyższych nie mam pojęcia czy zapewnią odpowiednie składniki (pozostaje eksperymentowanie) jednak faktem jest, że np. podawanie wody z miodem ma pozytywny wpływ tak samo jak np. nawóz hesi boost jest zrobiony na bazie organicznych enzymów owocowych ( i ma równie owocowy zapach ) więc nic tylko próbować 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Aniu co daje potas a co fosfor w okresie kwitnienia? czego powinno być więcej? jakieś typy tanich sprawdzonych nawozów na kwitnienie? pozdrawiam serdecznie

  • robas dziękuje za komentarz,

   Zarówno potas i fosfor jest ważny i wpływa na rozmiary i plony dlatego powinny być podawane w mniej więcej takich samych ilościach

   Niedobór potasu sprawia, że rośliny przestają rosnąć a na liściach pojawiają się plamy.

   Tak samo z niedoborem fosforu rośliny będą mieć niewielkie rozmiary oraz plamy na liściach w kolorze fioletowo/czarnym. Dodatkowo lście mogą być zdeformowane i wyschnięte.

   Ciężko polecić coś z półki supermarketu… musisz wczytać się w skład

   Produkty typu hesi czy plagron będą OK jednak są nie co droższe

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 6. Cześć Ania… Czy korzystałaś kiedyś z nawozów jednoskładnikowych typu saletra amonowa, potasowa etc ? Zastanawiam się czy dobranie samemu składu w zależności od fazy wzrostu nie było by lepszym rozwiązaniem niż stosowanie tanich nawozów uniwersalnych. Pozostaje jednak zawsze kwestia dawkowania, która na ten moment jest dla mnie czarną magią…
  Pozdrawiam.

  • Ciekawski niestety w ten sposob nie eksperymentowalam i zawsze bazowalam na gotowych rozwiazaniach 😉

   Oczywiscie w ramach testu mozna dawkowac i sprawdzac efekty 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.