PC GROWBOX

11

PC GROWBOX

PC growbox czyli uprawa w obudowie komputera PC. Standartowa obudowa PC ma wymiary ok 40/45 cm długości, ok 40/45 cm wysokości i ok 20 cm szerokości. Mimo tak małych wymiarów uprawa konopi w pc growboxie jest możliwa. Oczywiście nie myśl, że zbierzesz kilogramy zioła z tak małej powierzchni jednak na własne potrzeby lub dla samej przyjemności uprawy jak najbardziej jest to możliwe jednak musisz zadbać o odpowiednie wyposażenie pc growboxa. Dodatkowo w uprawie konopi będzie konieczny trening LST marihuany.

Pc growbox oświetlenie:

Bez światła konopie nie rosną dlatego, światło w pc boxie to podstawa. Musisz wyliczyć powierzchnię jaką będziesz oświetlał. Dla przykładu 40 cm długości i 20 cm szerokości pc boxa daje 0,08 metra kwadratowego powierzchni. Na metr kwadratowy przypada 50000 lumenów oświetlenia także na oświetlenie pc boxa powinno być ok 4000 lumenów. W pc boxie świetlówki energooszczędne sprawdzają się najlepiej. Zamontuj 2-3 świetlówki zgodnie z wymaganymi natężeniem światła ( ilością lumenów ). Informacje o mocy w watach oraz natężeniu lumenów znajdziesz na opakowaniu żarówek.

Pc growbox wentylacja:

Tak jak światło jest niezbędne do uprawy konopi tak samo nie obejdziesz się w uprawie konopi bez wentylacji. Najporściej będzie wykorzystać wentylator/y komputerowe zasilane na 12V. Zakup zasilacz 12V z regulacją napięcia dzięki czemu będziesz sterował szybkością obrotów wentylatora/ów. Jeżeli będzie za zimno zmniejszysz obroty – gdy będzie za gorąco w pc boxie podkręcisz obroty wentylatorów. Zadbaj o wlot pasywny u dołu pc boxa dla chłodnego powietrza a wentylator wypychający ciepłe powietrze zamontuj u góry pc boxa. Niestety na filtr przeciwzapachowy prawdopodobnie zabraknie miejsca dlatego omijaj o mocnym zapachu typu Skunk.

Pc growbox ściany:

Dla wykorzystania światła i nie marnowania prądu ściany pc boxa wyłóż materiałem odbijającym światło. Najlepiej sprawdza się mylar lub koc ratunkowy. Dbaj o równe przyklejenie dzięki czemu nie będziesz miał strat oświetlenia i zapobiegniesz tworzeniu się hot spotów.

W pc growboxie oczywiście musisz umieścić doniczkę – im większa tym lepiej. Pamiętaj, że mała doniczka to małe korzenie a małe korzenie to mała roślina i mały plon dlatego nie spodziewaj się wielkich wyników w plonie. Nie zapomnij także o kontroli temperatury za pomocą termometra.

PC GROWBOX ZDJĘCIA

pcbox pc growbox PC GROWBOX pcboxpc-box pc growbox PC GROWBOX pc boxpcbox-1 pc growbox PC GROWBOX pcbox 1pc-box-1 pc growbox PC GROWBOX pc box 1pcbox-2 pc growbox PC GROWBOX pcbox 2pc-box-2 pc growbox PC GROWBOX pc box 2pc-growbox pc growbox PC GROWBOX pc growboxpc growbox pc growbox PC GROWBOX pc growbox 1pc-growbox-2 pc growbox PC GROWBOX pc growbox 2pc-growbox-3 pc growbox PC GROWBOX pc growbox 3

pc-growbox-4 pc growbox PC GROWBOX pc growbox 4pc-growbox-5 pc growbox PC GROWBOX pc growbox 5

11 KOMENTARZE

  • Grubylolo dziękuje za komentarz

   Niestety nie każdy ma warunki liczone na metry kwadratowe… także lepsze to niż nic 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Mocco dziękuje za wpis,

   Zgadza się, jednak jak się nie ma warunków a chce mieć się swoje to lepsze to niż nic 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • MICH dziękuje za pytanie,

   Nie należy spodziewać się dużych plonów,

   Myśle, że około 5 do 10 gram będzie optymalnie z pc boxa

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Kogo tu ściska? Ktoś kto leci w ilość, czy ktoś kto na własne potrzeby sobie w malutkich warunkach hoduje coś pewnego?
  Dla mnie rozwiązanie IDEALNE!
  Pokusiło mnie o zbudowanie czegoś takiego

  • Ziolo dziękuje za komentarz,

   30stopni jest dopuszczalne jednak jest to w górnej granicy a optymalnie ok 24-26 stopni…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • MASXZ tak a wysokosc ustala sie niczym przycinanie bonsai 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.