Jedzenie Marihuany Na Surowo

0

Jedzenie Marihuany Na Surowo

jedzenie marihuany na surowo jedzenie marihuany na surowo Jedzenie Marihuany Na Surowo jedzenie marihuany na surowo

Jedzenie marihuany na surowo to jeden z najbardziej nietypowych sposobów przyjmowania marihuany.

Okazuje się, że jedzenie marihuany na surowo jest możliwe ( czy smaczne nie mam pojęcia – nigdy nie próbowałam marihuany w takiej formie 😉 ) ale nie oczekuj zbyt wiele… ponieważ musiałbyś zjeść jej bardzo dużo aby otrzymać efekt psychoaktywny co czyni jedzenie marihuany na surowo bardzo nie ekonomicznym.

Jedzenie marihuany na surowo to “najgorszy” sposób spożycia marihuany

ponieważ nie będziesz mieć psychoaktywnego efektu znanego z np palenia marihuany. Wszystko to za sprawą, że psychoaktywne THC rozpuszcza się tylko w alkoholu i tłuszczach.

jedzenie marihuany na surowo jedzenie marihuany na surowo Jedzenie Marihuany Na Surowo jedzenie marihuany na surowo 1

W marihuanie występuje wiele kannabiniodów w tym najpopularniejszy THC oraz m.in. THCA (tetrahydrocannabinolic) który przekształcany jest w THC pod wpływem działania wysokiej temperatury np. palenia lub pieczenia. Z powodu braku wysokiej temperatury podczas jedzenia surowej marihuany po prostu THC przeleci przez Twój układ trawienny i zostanie niespożytkowane.

Jednym z przykładów jedzenia surowej marihuany jest sok ze świeżych liści konopi.

Zawiera on sporą dawkę m.in. THCA oraz CBDA które posiadają właściwości przeciwzapalne. Świeży sok z konopi może być z powodzeniem stosowany przy przewlekłych zapaleniach oraz chorobach autoimmunologicznych. Ponadto CBDA działa podobnie jak aspiryna hamując powstawanie enzymu cyklooksygenazy-2 a także redukuje skurcze jelita grubego oraz hamuje rozprzestrzenianie się raka piersi.

jedzenie marihuany na surowo jedzenie marihuany na surowo Jedzenie Marihuany Na Surowo jedzenie marihuany na surowo 3

Aby wykorzystać pełny potencjał medyczny marihuany należy podgrzać marihuanę dzięki czemu THCA zostanie przekształcone w THC a wtedy m.in. wpłynie na poprawę nastroju, przyniesie ulgę w bólach, rozluźni mięśnie a także podkręci apetyt.

To samo dotyczy CBDA które jest słabsze niż CBD występujące w podgrzanej marihuanie które działa przeciwzapalnie a także zmniejsza mdłości, wpływa na skurcze jelita grubego oraz hamuje rozprzestrzenianie się raka piersi. Dodatkowo także działa przeciwlękowo, antypsychotycznie, przeciwskurczowo i jak by tego było mało chroni układ nerwowy 😉

jedzenie marihuany na surowo jedzenie marihuany na surowo Jedzenie Marihuany Na Surowo jedzenie marihuany na surowo 2