Jakich błędów unikać w kiełkowaniu nasion marihuany ?

11

Jakich błędów unikać w kiełkowaniu nasion marihuany ?

Poznaj kilka najczęściej popełnianych błędów przy kiełkowaniu nasion marihuany;

Nie dotykaj – wykiełkowanych nasion, ponieważ kiełek posiada tysiące, niewidocznych włosków którymi “żyje” nasiono a dotykając kiełka na pewno go uszkodzisz. Jeżeli chcesz przenieść wykiełkowane nasiona użyj np pensety łapiąc nasiono za skorupkę.

Cierpliwość – sprawdzasz co godzinę? zaglądasz pod chusteczki? rozkopujesz glebę? daj nasionom spokój! Możesz doglądać nasiona co 12h i nic im się złego nie stanie bez Ciebie a często sprawdzając możesz tylko im zaszkodzić poprzez np. uszkodzenie delikatnego kiełka lub wpuszczanie zbyt dużych ilości światła.

Zbyt mokro – wilgotno to nie znaczy w cały czas w wodzie ( kiełkując w wodzie nasiona trzymaj maksymalnie 48h ) a z ziemi nie rób błota – ma być mokro ale bez przesady.

Zbyt sucho – nasiona jak i całe rośliny potrzebują do życia m.in. wody dlatego pamiętaj aby zadbać o odpowiednią wilgotność a jej kontrola podczas kiełkowania jest bardzo ważna. Gdy nasiona będą miały zbyt sucho po prostu wyschną.

Zbyt głęboko – nie umieszczaj wykiełkowanych nasion zbyt głęboko w ziemi,  ( głębiej niż 2cm ) – trzymaj się zasady 0,5-1,0 cm ponieważ nasiona mogą się nie przebić na powierzchnię i zgniją w ziemi.

Zbyt płytko – nie umieszczaj nasion zbyt płytko przy powierzchni gleby, ponieważ nasiona mogą mieć za mało gleby i po prostu wyschną.

Zbyt zimno/gorąco – optymalna temperatura do kiełkowania to 22-25 stopni Celsjusza i tego się trzymaj.

Zbyt zbita ziemia – nasiona nie będą miały dostępu m.in. do tlenu i tym samym możliwości do życia

Zbyt luźna ziemia – nasiona nie będą miały kontaktu z glebą przez co nie będą pobierać np. składników odżywczych przez co narażasz je na wysuszenie

 

Przedstawiłam kilka najczęściej popełnianych błędów przy kiełkowaniu nasion marihuany. Jeżeli masz propozycje na inne błędy, które mogą być popełnione podczas kiełkowania napisz proszę w komentarzu.

 

11 KOMENTARZE

 1. Witam !
  To ja w nietypowej (chyba ) sprawie : z jednego krążka torfowego w propagatorze po 24 g. zaczęło coś wychodzić. Po 48 g. pokazał się dziwnie wygięty kiełek. Po 3 dobach jest tak, że mam nasionko które wyszło nad powierzchnię krążka i trzyma się na górze 3 cm korzonka. Całość jest w ciemnej szafce. Pozostałe nasionka trzymają się w dalej w krążkach. Co zrobić z takim cudakiem ? Dodam, że chodzi o Little Dwarf od Zambezy.
  Pozdrawiam.

  • J61 dziękuje za komentarz,

   Możliwe, że nasiono się odwróciło i kiełek idzie odwrotnie niż grawitacja 😉

   “nasionko które wyszło nad powierzchnię krążka i trzyma się na górze 3 cm korzonka”

   To dobrze, gdy skorupka odpadnie pojawią się pierwsze listki

   Całość jest w ciemnej szafce

   Wprowadzić oświetlenie – nawet słabe zwykłą żarówką energooszczędną itp.

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Ja mam od 3 dób w krążku nasionko i żadnego ruchu.. :/ Krążek stoi w ciemności i wilgoci.

  • Tomi dziękuje za komentarz,

   Nasiona najlepiej moczyć 24-48h

   Jak będą dłużej mogą ale nie muszą – zgnić 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.