Jak uprawiać sadzonki marihuany ?

160

Jak uprawiać sadzonki marihuany ?

sadzonki marihuany sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? przesadzanie konopi

 

Sadzonki marihuany czyli młode rośliny, które wykiełkowały i rozpoczynają swoje pierwsze dni życia jako konopie.

 

sadzonka-marihuany-2 sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka marihuany 2W tym początkowym okresie musisz szczególnie zadbać o sadzonki marihuany, ponieważ to jak zadbać o sadzonki marihuany na początku będzie miało wpływ na całe życie konopi a tym samym końcowe zbiory.

Gdy sadzonki marihuany przebiją się przez ziemię ujrzysz wspaniały widok a mianowicie młodziutką konopie z dwoma listkami. Od tych dwóch listków, które widzisz zależy przyszłe życie sadzonki marihuany, ponieważ za pomocą liści konopie pobierają energię słoneczną czyli światło.

 

sadzonka marihuany sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka marihuany

 

 • Jak oświetlać sadzonki marihuany ?

W tym okresie utrzymuj 18h światła na dobę, ponieważ sadzonki są w tym okresie podczas fazy wegetatywnej czyli wzrostu. Nie może być to jednak mocna lampa hps 400W bez chłodzenia zawieszona 20 cm od naszych sadzonek, ponieważ w ten sposób po prostu przegrzejesz lub spalisz swoje młode sadzonki marihuany.

W tej sytuacji musisz zawiesić wyżej lampę lub korzystać z wentylowanego odbłyśnika lampy aby móc trzymać źródło światła blisko sadzonek. Drugim wyjściem jest zakup świetlówek energooszczędnych lub świetlówek rurowych. Jeżeli światła będzie zbyt mało młode sadzonki zaczną się wyciągać a to nie jest dobre dla Twoich roślin.

Gdy zauważysz, że sadzonki się wyciągają należy zwiększyć ilość światła ( mocniejsza lampa lub więcej żarówek )

Cały czas pamiętaj o kontroli temperatury – więcej źródeł światła lub mocniejsza lampa to również więcej ciepła w growboxie.

 • Jaka temperatura jest najlepsza dla sadzonek marihuany ?

Do kontroli temperatury Twoich sadzonek potrzebujesz termometru. Warto zaopatrzyć się w termometr z sondą na kablu dzięki któremu będziemy kontrolować temperaturę przy naszych sadzonkach lub po prostu położyć zwykły termometr obok sadzonek. Dzięki termometrowi z sondą będziemy mogli kontrolować temperaturę przy sadzonkach bez otwierania growboxa.

Optymalna temperatura dla młodych sadzonek to 20-25 stopni Celsjusza.

 

 • Jak podlewać sadzonki marihuany ?

Z umiarem, ponieważ nie należy przelewać młodych sadzonek marihuany. Jest to dużo groźniejsze niż okresowe przesuszanie, ponieważ gdy młoda sadzonka nie ma dostępu do wody jej system korzeniowy w naturalny sposób rozrasta się poszukując wody.

Gdy korzenie mają cały czas dostęp do wody, korzenie nie mają motywacji i potrzeby aby się rozwijać i budować bryłę korzeniową.

Pamiętaj – jakie korzenie taka cała roślina!

 

 • Jaką wodą podlewać sadzonki marihuany?

Może być woda kranowa, która odstoi 24h dla wyparowania chloru ( jeżeli masz wodę z wodociągów ) o temperaturze otoczenia ( woda nie może być zimna, ponieważ może spowodować szok dla korzeni a tym samym całej rośliny ) i co najważniejsze z właściwym pH. Twoja woda z kranu może być zbyt twarda czyli jej pH może wynosić ponad 7,0 dlatego tak ważne jest sprawdzanie pH. Być może posiadasz filtr odwróconej osmozy, który oczyszcza wodę zmniejszając przy tym jej pH.

Zawsze sprawdzaj pH wody przed podlaniem roślin.

 

 • Jak sprawdzić pH wody dla sadzonek marihuany ?

Do tego celu potrzebujesz miernika pH. Możesz kupić najprostszy za kilkanaście złotych lub droższy elektroniczny jednak bez względu na to jaki wybierzesz – musisz go mieć! Bez tego cała uprawa konopi nie ma sensu.

 

 • Jakie jest prawidłowe pH dla sadzonek marihuany ?

Prawidłowe pH zależy od medium w którym uprawiasz sadzonki – dla sadzonek w ziemi będzie to pH ok. 6,5. Dla upraw hydroponicznych pH może być niższe i wynosi ok pH 5,8.

 

 • Co z powietrzem w growboxie dla sadzonek marihuany ?

Wentylacja w uprawie konopi jest bardzo ważna także dla sadzonek marihuany. Musisz zapewnić dostęp do świeżego powietrza bo w przeciwym wpadku rośliny po prostu się uduszą.

Twój growbox musi posiadać u góry zamontowany wentylator wyciągowy oraz otwór u dołu boxa dla prawidłowej cyrkulacji powietrza ( zimne powietrze zasysane jest z dołu a ciepłe u góry wyciągane przez wentylator ).

Dla młodych sadzonek polecam zastosowanie jeszcze jednego wentylatora – dmuchającego na młode sadzonki marihuany. Dzięki temu obniży się temperatura przy sadzonkach ( będziesz mógł obniżyć lampę = więcej światła dla sadzonek ) oraz ruch powietrza będzie naturalnie stymulować łodygi młodych sadzonek do lepszego wzrostu i staną się grubsze.

 

 • Kiedy dodać nawozu dla sadzonek marihuany ?

Przez pierwszych 5-7 dni życia sadzonki nie potrzebują żadnych nawozów, ponieważ już w samej ziemi znajdują się niezbędne składniki mineralne a duża dawka nawozów może tylko zaszkodzić młodym sadzonkom.  Jeżeli sadzonki wypuszczą pierwszą właściwą partię liści wtedy warto zacząć nawozić sadzonki.

 

 • Ile dodać nawozu dla sadzonek marihuany ?

Młode sadzonki marihuany nie potrzebują 100% zalecanej dawki nawozów, które spotkasz na etykietach. Nawozy warto dodawać stopniowo rozpoczynając od 1/4 zalecanej dawki po czym należy obserwować sadzonki a dokładniej ich liście. Jeżeli końcówki liści zaczną brązowieć może to oznaczać, że stosujesz za dużo wody lub / oraz nawozu.

 

 • Kiedy przesadzać sadzonki marihuany ?

Prawdopodobnie sadzonki marihuany umieściłeś w niewielkim pojemniku lub doniczce albo specjalnych kostkach do kiełkowania co jest bardzo słuszne dla wykorzystania miejsca.

Jednak z czasem korzenie nie będą mieścić się w obecnych doniczkach i przyjdzie czas na ich przesadzenie. Pamiętaj aby być bardzo ostrożnym podczas przesadzania. Dla roślin przesadzenie może być dużym szokiem po którym nawet mogą przestać rosnąć.

Przede wszystkim należy przesadzać sadzonki do takiego samego medium ( np. ziemia ) w jakim były kiełkowane czyli zapewnić korzeniom takie samo środowisko. Najlepiej przesadzić sadzonki gdy korzenie wypełnią obecny pojemnik jednak zanim korzenie zaczną wychodzić od spodu pojemnika. Trzeba działać na wyczucie, ponieważ gdy spóźnisz się z przesadzaniem rośliny mogą spowolnić wzrost a korzenie się zapętlą a gdy zrobisz to za szybko będziesz miał medium, którego nie wykorzystują.

sadzonka konopi sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka konopisadzonki konopi sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonki konopisadzonki marihuany sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka konopi 2

A Ty jak opiekujesz się swoimi sadzonkami marihuany ? Czekam na Twój komentarz…

160 KOMENTARZE

  • Green dziękuje za wpis,

   Tak, można tylko pamiętaj o temperaturze aby nie była za wysoka
   dlatego lepiej lampę oddalić i po kilku dniach dać niżej
   Najlepiej jeżeli będzie to hps z żarówką dla wzrostu i
   kwitnienia… chociaż dla odmian automatycznych
   na “zwykłym” hpsie też da radę 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Witam,
  Wlansie rozpocząłem swoją pierwsza uprawę dzieki temu artykułowi szybko lecę podwyższyć mojego hpsa bo temperaturę mam ponad 30 stopni. Mam fan wyciągający ale cały czas czekam jeszcze na wiatrak. Szczerze powiem ze po wsadzeniu kibelka do kubeczka po kilku dniach juz prawie straciłem nadzieje ale jak dostałem grow box wsadziłem kubeczek na dosłownie 3h pod lampę potem zostawiłem w ciemni – i rano sie narodziła :-). Teraz zamiast używać fan’u wyciągającego powietrze uchylam boczne drzwi co dostarcza wiecej swierzego powietrza i wyciąga ciepło jednoczenie.

  • Wolf dziękuje za wpis,

   Kontroluj parametry w tym temperaturę a wszystko będzie dobrze 😉

   Ciepło lampy zapewne pobudziło 😉

   Jeżeli chodzi o wentylacje najlepiej gdy będzie pracować 24h na dobę
   wymieniając powietrze z boxa a zbyt długo uchylone drzwi mogą zakłócić
   za jakiś czas fazę kwitnienia

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Witaj Aniu,

  przesadziłem swoją roślinkę lecz w doniczce torfowej przebiły się korzenie i lekko się pourywały niektóre przy przesadzeniu. Czy to ją uszkodzi ?

  • Das EFX dziękuje za komentarz,

   To się zdarza a roślina powinna odzyskać siły w najbliższych dniach 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. Cześć Aniu. Mam pytanie, Mój kolega chciał posadzic Kilka roślin, do wykiełkowania dał dwie, One juz wykiełkowały, trzyma Je pod zwykłä Świetlówką, Jesli ma box o wymiarach 130×80 to ile Ma ustawic Lampe HPs o mocy 600wat, około ile Cm od Listkow? Pozdrawiam..

  • Andreas dziękuje za komentarz,

   Box 1,3m x 0,8m ~ 1,m2 czyli HPS 400W by wystarczył

   Przy takiej mocy minimum 50 cm i dobrze było by dodać wentylator mieszający powietrze ustawiony w stronę roślin i żarówki

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 4. Witam. Male pytanko. Mam maluchy 6 dni. Sa w donicach do celowych od dziś. Pierwszy raz nie podlewalem ale jutro już tak. Czy podlać cała donice czy tylko obszar przy roślinkach? Sa jeszcze małe także nie wiem. I co zrobić gdy temperatura spada po wyłączeniu lampy do19-18stopni? Wyłączyć jakiś wiatrak? Z góry dziękuję.

  • Kargul zgr dziękuje za komentarz,

   Czy podlać cała donice czy tylko obszar przy roślinkach?

   tylko obszar,

   do19-18stopni?

   jest ok, jeżeli masz mieszający to możesz wyłączyć

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Dzięki Ania. W razie pytań mogę tutaj pisać? Walczę na razie z pierwszymi roslinkami w uk. Zobaczymy

  • Kargul zgr dziękuje za komentarz,

   Tak, razem damy radę 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 6. Czy dla początkującego farmera warto zrobic fim? Na pewno bede próbował lst bo to nic skomplikowanego ale myślę jeszcze o tym drugim. Dajcie znać. Dzięki

  • Kargul zgr dziękuje za komentarz,

   Zawsze warto próbować, doświadczenia nie zdobędziesz czytając 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 7. Ok ok dzięki ☺️ więc robiłem lst pierwszy raz i zlamalem listek? niestety nie uratował się ehh. Może przez to coś złego się wydarzyć? Chcę jedna spróbować lst druga bez i porównac. W niedzielę mina 3tyg i przelacze na flo. Spróbujemy. Na tej co robiłem lst pojawiły się na dwóch listkach dziwne plamki jakby wypalone hmm. Niw mogę wrzucić foto. Jak myślisz co się może dziac? Druga tak samo dbam i póki co wszystko ok ? z góry dzięki

  • Kargul dziękuje za komentarz,

   Może przez to coś złego się wydarzyć?

   Nic się nie stanie – zdarza się 😉

   Chcę jedna spróbować lst druga bez i porównac

   Dobry pomysł

   Na tej co robiłem lst pojawiły się na dwóch listkach dziwne plamki jakby wypalone hmm

   Dodaj zdjęcia gdzieś na darmowy serwer to rzucę okiem 😉

   Druga tak samo

   Heh plamki to napewno nie wina LST, może coś z nawożenia/insekty

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 8. imageshack.com/i/poS3MNpfj
  Sorry za zdjęcie hehe ale ogolnie listek zielony a po boku sie robi żółty i usycha.. Hmmm

  • Kargul dziękuje za komentarz,

   Zdjęcie usunięto – dodaj np. ifotos.pl

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 9. A mogę link z innej strony? Tam mam małą fotorelacje.
  trawka.org/topic/35911-purple-bud-x2-mars-hydro-led-300w/

 10. Powiedz mi Ania jeszcze nie możesz ile miejsca powinien mieć jeden krzaczek. Z tego co wyczytałem to ok 30x30cm. W przyszłości chciałbym powiększyć box na 80x120x180cm i sie zastanawiam ile bym wcisnal normalnych odmian. Dzięki z góry

  • Kargi dziękuje za komentarz,

   wyczytałem to ok 30x30cm

   Tak

   box na 80x120x180cm

   Stosując kwadratowe 11L ( 25×25 ) wchodzi optymalnie 12 sztuk => 75 x 100

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 11. Cześć Ania sorry ze mecze. Myślę już na przyszłość. Czy warto zastosowac np biobizz root juice? Tylko to jest booster korzeni i mówią żeby lac od początku do kwitnienia a przecież przez pierwsze – +2tyg nie powinno sie nawozic. No i czytam dużo o biobizz i na pewno dokupie grow i bloom ale mówią ze reszta nie ma różnicy za bardzo ewentualnie topmax. Dzięki

  • Kargi dziękuje za komentarz,

   Na korzenie zawsze warto stosować 😉 pierwszy tydzień czysta woda, później 1/3 dawki następnie 1/2 dawki później czysta woda i 3/4 dawki itd aż do pełnej dawki i na zmiane z czystą wodą aby nie przecholować 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 12. Witaj Aniu mam pytanko..
  Mianowicie po wykiełkowaniu 3 nasion od razu wrzucilem je do właściwych doniczek. Dziś mija 5 dzień od kiedy sa w ziemi, jedna z roślin urosła na ok 6cm a jej listki są ułożone ku górze. Druga dopiero wyszla na jakis centymetr z ziemi, a trzecia dopiero wychodzi. Byly trzymane w takich samych warunkach tak samo podlewane itp. dlaczego tak jest robie jakis błąd? Moje roslinki to automaty pozdrawiam

  • Rakietowy dziękuje za komentarz,

   Dziś mija 5 dzień od kiedy sa w ziemi,

   Coś długo… być może miały trudność aby przebić się przez glebę;

   1) nasiona mogły być za głęboko
   2) ziemia mogła być zbyt zbita

   listki są ułożone ku górze

   Układa się do światła 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 13. Nasiona nie były zbyt głęboko wsadzilem je na ok 0.5cm.
  Ziemia nie była zbita, lekko je przysypałem , a wody staralem sie nie lać bezpośrednio na nasiona.

  • Rakietowy wygląda, że zrobiłeś wszystko OK

   Pozostaje tylko kwestia nasion 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 14. Nasiona są dobrej jakości , w kieliszku wykielkowaly po niecalej dobie a są to automaty. Wybacz że zadaje tyle pytan i wgl ale czy mogłabyś mi napisac cos więcej o tym jak dbac o automaty ?

  • Rakietowy dziękuje za komentarz,

   jak dbac o automaty

   Automaty niczym się nie różnią od normalnych odmian po za tym, że kwitną automatycznie i mają światło 18/6h przez cały czas 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 15. Witam mam pytanko mam growboxsa 30x40x100 czy mogę tam wsadzić tylko jedna sadzonkę czy więcej?

  • zielony dziękuje za komentarz,

   Dwie sztuki będą optymalne 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 16. Cześć Ania. Pytanko. Będzie box 120x80x180. Mam wentyl 125m3 i zamierzam dokupić filtr weglowy ok200m3. Czy wystarczy? Moim zdaniem powinno bo obliczajac kubature boxa itd mieści się wszystko. Ale wolę spytać speca ☺️dzięki pozdrawiam

  • Kargi dziękuje za komentarz,

   Masz tam 1m2 i moim zdaniem 125m3 to mało… lepiej mieć więcej niż mniej bo może być problem… optymalnie ok 280m3 i odpowiednio wydajniejszy filtr 😉

   Najważniejsze – światło hps czy led ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 17. Jest to led właśnie. I wydaje mi mi ze jak będzie wyciąg mocniejszy będzie problem z temperatura zwłaszcza w nocy.

  • Krg dziękuje za komentarz,

   Led powiadasz… to słusznie podejrzewasz 😉 montuj ten zestaw i czekam na relacje jak się sprawuje 🙂

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 18. Ok ok dam znać. Ale jeszcze chwila bo w mniejszym się ogórki kisza juz a mam 60x60x140 z wentylem 125m3 gdzieś +-na połowę ustawiony i daje rade. Miałem na Maxa to zimno było im w nocy ☺️pzdr

 19. Cześć Ania ☺️ jak myślisz 80×80 box wcisne 9 optymalnie? Jak 25×25 donice to by tak wychodziło co ☺️pozdrawiam. U mnie pomidory juz na końcówce czekam na bursztyny?

  • Krg dziękuje za komentarz,

   Tak jak najbardziej, grunt aby było min 6-7L na sztukę 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 20. co sadzisz o oborniku? i czy najlepiej dodac go 2-3 przed zasadzeniem czy juz w trakcie rosniecia rosliny? pozdrawiam :]

 21. kiedy mogę pozbyć się foli z doniczki ? mam już roslinke 2 cm.. jest 3 dobe w ziemi? dziekuje

  • kwiatol365 dziękuje za komentarz,

   Jak tylko wyjdzie z gleby usuń folię 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 22. Proszę o informacje czy namiot foliowy byłby dobrym stanowiskiem dla sadzonek .Czy należy doświetlać czy też wystarczy światło słoneczne w cyklu naturalnym.Czy z innymi roślinami mogą rosnąć obok siebie .Czy jest konieczna wentylacja wymuszona na takim stanowisku.

  • pendżo dziękuje za komentarz,

   czy namiot foliowy byłby dobrym stanowiskiem

   tak

   Czy należy doświetlać czy też wystarczy światło słoneczne w cyklu naturalnym

   na outdoor wystarczy słoneczne

   Czy z innymi roślinami mogą rosnąć obok siebie

   tak

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 23. Cześć, mam pytanko co do moich panienek.
  Są dwie, oba automaty, chcę jakoś na dniach przesadzać na outdoor i się zastanawim czy się martwić czy nie.
  Ta mniejsza wyglada całkiem fajnie i nawet pod doniczką widać korzeń a przy tej drugiej większej nie ma jeszcze nawet listków i się zastanawiam co z nią, czy wszystko dobrze… Dziś zacząłem delikatnie nawozić biohumusem.
  ibb.co/nRcaqk

  • Dupol dziękuje za komentarz,

   Wszystko prawidłowo – potrzebują czasu i słońca… na biohumus lekko za wcześnie

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 24. Witam czy dla młodych sadzonek lampa hps 600w nie jest za mocna ? wydaje mi się tracę ..co zrobić

  • Danek dziękuje za komentarz,

   Tak – 600W to nie przelewki dlatego musisz zachować odległość 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 25. Cześć Ania .
  Przybliż mi dlaczego tak mocno rosną w górę automaty.Czy przywiązanie ich nitką do patyczków nie jest błędem .Kiedy łodyga powinna zgrubieć .Dodałem po 7 dniach więcej lm i zastosowałem wiatrak który chodzi przez ok.18 godz. jak oświetlenie .Czy to jest prawidłowe.

  • pendżo dziękuje za komentarz,

   “dlaczego tak mocno rosną w górę automaty”

   Jedna z przyczyn – za słabe oświetlenie

   Napisz jaka powierzchnia ( w m2 ) boxa i jakie oświetlenie

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 26. Cześć.
  Pow.50×50 cm,a oświetlenie 2×2300 lm (2-po 200 w żarówy).w odl.ok 20 cm
  Moje pytanka dodatkowe:
  1-czy tylko lampy hps spełniają wymogi prawidłowego oświetlenia?
  2.czy wiatrak ma pracować czasowo tak jak lampy?
  pozdrawiam/

  • pendżo dziękuje za komentarz,

   oświetlenie 2×2300 lm (2-po 200 w żarówy)

   Co to za żarówki ?

   1) Hps, odpowiednie ledy, CFL i energooszczędne

   2) Wentylacja pracuje cały czas

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 27. witam chcialbyl malej porady,gdyz mam kilka roslinek 7 dniowych jedne sa bardzo ladne drugie juz nie(w 4 wystepuja zolte liscie a jak dla mnie niedlugo trzeba bd je przesadzic na out). Czytalem o wszelakich powodach i mysle iz jest to zbyt duze nawodnienie,wiec moje pytanie czy takie roslinki “mozna” przesadzic z pokojowego parapetu no out?I JESZCZE TAKA KWESTIA OD Pojawienia sie niektore z tych 4 wgl pierwsze listki maja zolte ;( odrodza sie?

  • Daaras dziękuje za komentarz,

   Bardziej obstawiam problemy z pH chociaż nie widzę czy faktycznie gleba jest zbyt mokra,

   “przesadzic z pokojowego parapetu no out”

   Tak

   “niektore z tych 4 wgl pierwsze listki maja zolte ;(“

   Ewidentie coś skopane jest z glebą lub pH

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 28. Witam.
  Dziś umieściłem młodą roślinkę w doniczki (oczywiście dość szybko puściły kiełki) i teraz nadchodzi czas na moje małe pytanka. Czy mogę przesadzić je na out gdzie wcześniej rosły pokrzywy na wys. 150cm? (podobno po tym można rozpoznać dobrą ziemię. Fasolki to Ak47 auto) Miejscówka jest dobrze nasłoneczniona praktycznie od wschodu do zachodu słońca, pozbyłem się różnych nieproszonych przyjaciół
  ślimaki itp. Czy taka nagła zmiana ziemi nie będzie zbyt dużym szokiem dla roślinki? Dodam również, że od lipca nie będzie mnie praktycznie w domu wiec z podlewaniem będzie ciężko (raz na 2.tyg jednak zakupiłem hydrożel) Czy w ogóle będzie szansa aby coś z nich urosło?
  Z góry dziękuje za odpowiedz.
  Pozdrawiam 🙂

  • Axess dziękuje za komentarz,

   Tak tylko warto dać ok 5-10 litrów własnej ziemi, później się przystosuje do gleby na out 😉

   Szansa mniejsza lub większa jest zawsze 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 29. Cześć Ania. Podpowiedz jak zbić temperature w boxie? Mam je w tym samym pomieszczeniu co wcześniej ale teraz jest pora letnia i w całym domu ciepło ☺️ temperatura po podaniu ok29 ale jak już woda odparuje 30-31. Wcześniej miałem 27 gdzies. No i teraz chodzą dwie lampy a na flow dam jeszcze 1. Pozdrawiam

  • Krg dziękuje za komentarz,

   Są trzy opcje;

   Poprawić sprawność odprowadzania ciepłego powietrza na zewnątrz
   Poprawić sprawnośc doprowadzania zimnego powietrza do wewnątrz
   Montaż klimatyzatora 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 30. Chodzi o to ze pomieszczenie w którym jest box jest bardzo ciepłe o tej porze. Gdy w zimę działałem była nawet za niska w nocy jak mówiłem kiedyś ☺️więc jak usprawnić wlot zimnego powietrza? Bo to wygląda tak ze wydmuchuje ciepłe i za chwilę wtlacza z powrotem na to wychodzi. Pzdr

  • Krg dziękuje za komentarz,

   “jak usprawnić wlot zimnego powietrza?”

   Dostarczając przewodem wentylacyjnym z zewnątrz o niższej temperaturze niż w pomieszczeniu… wszystko zależy czy masz takie możliwości

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 31. To znowu ja ? Ania jeśli Podlewalem roślinki ostatnio 1/4 dawki nawozu (maja 20dni dziś) a najprawdopodobniej maja lekki niedobór azotu to czy mogę podlac drugi raz pod rząd nawóz czy podlać woda i kolejne podlanie nawóz.? Pozdrawiam

  • Krg dziękuje za komentarz,

   “czy mogę podlac drugi raz pod rząd nawóz”

   Tak 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 32. Witam kurka posadzony mam automat Hi Jack i Blue berry. .. I kurka z tego Blue cos wyskoczyly mi trzy listki ? zastanawiam się o co kaman skoro to feminizowane … może to herma? ?? Dodam że nie pierwszy i nie ostatni raz sądzę out teraz kupiłem auto na balkon …
  Dzięki za odpowiedź. … pozdr…

  • Samael dziękuje za komentarz,

   “wyskoczyly mi trzy listki”

   jeżeli roślina ma liście to chyba dobrze… masz na myśli trzypalczaste czy jak ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Samael dziękuje za komentarz,

   Jakieś zaburzenie w genach mogło wystąpić… trzeba obserwować jak reszta będzie wyglądać 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Samael jak możesz pstryknij fotkę gdzieś na darmowy serwer 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 33. Hej, moja roślinka ma 2 dni, wychodzą już pierwsze liście, ale liścienie są podwinięte do dołu. Nie wiem co jest tego przyczyną. Proszę o radę.

  • Jagódka dziękuje za komentarz,

   Jeżeli są to dwa pierwsze liścienie to tak może być 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 34. Witam. Czy można obudzić nasionko (kiełek 3-4 mm) i wsadzić je bezpośrednio w ziemie do dużej donicy docelowej (7l) czy najpierw musi do być mniejsza doniczka. Nasiona fem. automaty. Proszę o radę. Pozdrawiam

  • Greg dziękuje za komentarz,

   Można bezpośrednio 😉

   Zaleca sie przesadzać stopniowo aby kontrolować korzenie i stopień podlewania 🙂

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 35. Interesuje mnie jakie lepsze są donice, okrągłe czy kwadratowe i ile litrów. (Metraż 120/120/200)

  • Gustawson dziękuje za komentarz

   Wszystko zależy od preferencji

   Ja preferuje donice kwadratowe ponieważ wykorzystują całą powierzchnie podłogi

   Donice od 25×25 do 30x30cm czyli ok 11-14 litrów są optymalne w większości przypadków dla indoor 😉

   Pamiętaj, że ważne jest napowietrzenie gleby aby nie była zbita,

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 36. Siema. Moja mała roslinaka ma 5 dni i wygląda tak że te listki są trochę wygięte mu domowi, czy nie są za bardzo do dolu? Jeśli tak to co może być przyczyną? 2x led 900w na 60 cm w kokosie tam 27/20 wilgotność 75% dzien/ noc. Jak dodać tu zdj?

  • cryson dziękuje za komentarz,

   wilgotność trochę za wysoka, pasuje na kwitnieniu obniżyć do ok 50%

   zdjęcie najlepiej wrzucić w sieci na darmowy serwer

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 37. witam
  mam 10 dniowe sadzonki i teraz pytanie. od 3 dni liscie przekrzywily sie tzn tak jakby owijaly sie dookola i unosza sie lu gorze w litere V. jaka moze byc tego przyczyna? temperarura w namiocie miedy 22 a 25 czasem ale nie na dlugo dochodzi do 26. problem byl z wilgotniscia ktora przy zapalonym swietle wachala sie miedzy 35 a 45. wczoraj zakupilem nawilzacz ktory daje biala pare ( czy moze byc ta para) wiec teraz jest ok.
  dziekuje i pozdrawiam

  • Daniel dziękuje za komentarz,

   Temperatura i wilgotność jest OK

   Bardziej gleba/nawożenie i pH do sprawdzenia…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 38. Witam, pytanko czy temperatura w boxie 26-28°C jest Ok czy trzeba troche mniejsza ustawic? Dziekuje i pozdrawiam 😉

  • Gandi dziękuje za komentarz,

   Jest w sam raz przy czym 28 stopni to górna granica dla bezpieczeństwa i braku dodatkowego CO2 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 39. Witam:) Pierwsze roślinki wysadziłem na początku listopada. wyrosły piękne dziewczęta wdówka biała i acapulco. Niestety musiałem wyjechać i zostawiłem u znajomych po miesiącu miały pół metra bardzo rozłożyste po suszarka do bielizny pod nim podwieszone 5 czy sześć żarówek 1500lm każda, normalnie rosły jak na drożdżach wzwyż i. Niestety koleżanka pokłóciła się z mężem i wszystko mi wypieprzyli. Masakra i barbarzyństwo niespotykane wręcz .. Miałem jeszcze kilka nasion, niestety wyrosła jedynie jedna i jak na złość spadła donica i roślina przysypana, zrezygnowany nawet jej nie ruszyłem pewnie przez godzinę, ale z racji na to, ze nie było kasy na nowe nasiona wyciągnąłem ja brutalnie i ponownie posadziłem około 5 cm wysokości miała. Jakiś tydzień leżała, ale się podźwignęło biedactwo, na pewno szok przeżyła. Na razie jedna żarówa 1500 lm około 3 cm nad główką. Nie ciągnie w górę pewnie około 4 cm i na boki 2-2.5. Nie wiem czemu na ziemi zbierał sie biały osad, pewnie pleśń, nie wiem czy za dużo wody, czy za zimno??. W tej chwili daje mniej wody pleśń zniknęła chociaż na nóżce jeszcze jest mały osad nie wiem czy musnąć i zetrzeć czy nie wolno ruszać. Po około 10 dniach wlałem ciupkę biohumusa 1/5 nakrętki z 1/4 szklanki. Jeszcze przed nawozem dolne małe listki/dwa oczywiście zżółkły, pomyślałem , ze za mało azotu, bo chyba nie przelanie bo liście nie klapnęły. Czy 18 h jest optymalne czy mozna dawać więcej i czy musi to byc o tych samych godzinach dokładnie od do. Tak jak pisalem mój box to suszarka podwieszone żarówki, bardzo praktycznie na linkach u róry połozyłem wentylator do lapka i działało prosze jeszcze o jakies porady. pozdro

  • Casjosz dziękuje za wyczerpujący komentarz,

   “Na razie jedna żarówa 1500 lm około 3 cm nad główką”

   Im więcej tym lepiej tak jak poprzednio było 5-6 żarówek po 1500 lumenów 😉

   3 cm to za blisko nawet na świetlówki lepiej minimum 5 cm

   “na ziemi zbierał sie biały osad, pewnie pleśń, nie wiem czy za dużo wody, czy za zimno”

   Tak, prawdopodobnie pleśń przyczyny – za wilgotno lub za chłodno w otoczeniu

   “Czy 18 h jest optymalne”

   Tak

   “czy musi to byc o tych samych godzinach dokładnie od do”

   Tak, programator czasowy pomaga w sterowaniu

   “mój box to suszarka podwieszone żarówki”

   Kiepsko, najlepiej zbudować ściany bo w ten sposób nie będzie klimatu – dobrej temperatury i wilgotności a i światlo ucieka na boki 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 40. Witam Aniu,
  Moje sadzonki maja 5 dni i jednej z nich oklaply pierwsze liscie. Nie wiem czy tak ma byc czy tez nie bo lodyga i liscie wygladaja zdrowo, podsylam zdjecia. Dziekuje i pozdrawiam 😉
  zapodaj.net/4b0038898fb7c.jpg.html
  zapodaj.net/f46c86457fd29.jpg.html

 41. to kiedy powstanie temat jak mam obniżyć pH ziemi i lub nawozu z 8 pH do wymaganego 6,5 pH ??????????????????????????????

  • joint to proste,

   Do obniżenia pH wody z nawozem służą regulatory pH;

   growbox.pl/pol_m_Regulatory-PH-231.html

   Można regulować też “domowymi” metodami jednak łatwiej i wygodniej jest gotowymi płynami

   pH w glebie obniżysz dodając roztwór o niższym pH aż do wypłukania gleby 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • tola dziękuje za komentarz,

   Przymując 30x30cm powierzchni dla jednej to wychodzi 81 sztuk 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 42. Witam Aniu moja roślinka ma 18 dni i wygląda tak cos jej dolega ale nie mam pojecia wilogotnosc w dzien 55-55-60% w nocy 65-70% temp w dzien 22-26 w nocy 18-20 jest to shot adrenaline hps150w mialem od szczytow 17-20 cm moze to przez to ? dzis podnioslem na 25cm ph wody 6.0 ziemi 6.5 nawozilem tylko raz moze za malo wody podlewalem 0.2 litra teraz 0.3 co 3 dzien pozdrawiam zdjecia ponizej bedzie cos jeszcze z niej ? doniczka 6.5 litra
  zapodaj.net/a9cea31290b4f.jpg.html
  zapodaj.net/e5292fd585b54.jpg.html
  zapodaj.net/960eb83eb6515.jpg.html
  zapodaj.net/5d5b6e97fb9b1.jpg.html

  • zoltan727 ogólnie jest dobrze po za tym liściem, daj pokarm z 0,5l i będzie dobrze 😉

   “nawozilem tylko raz”

   Jaki nawóz ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 43. Hejka Andzia;) Minęły 3 tygodnie a moja dziewczynka zaledwie 20 cm. Jeżeli jest to Acapulco Gold to chyba ok? bo one dorastają do ok. 80 cm. Pleśń zniknęła. Liście piękny zielony kolor. 6 x 1500lm. Pytanie odnośnie Bio-humus. Ponoć to naturalny nawóz i nie można przedobrzyć. Czy dawać do każdego podlewania? I co do podlewania. Nie czekam aż będzie sucho, nie wiem czy nie za często podlewam bo średnio co 4 dni. Czy można wrzucać zdjęcia? I na koniec pytanie o super cropping, czy warto? Jakoś tak nie mam serca łamać kręgosłupa mojej ukochanej;)? Pozdro

  • Casjosz dziękuje za komentarz,

   “Pleśń zniknęła. Liście piękny zielony kolor”

   Super wiadomość

   “Pytanie odnośnie Bio-humus. Ponoć to naturalny nawóz i nie można przedobrzyć”

   Hehe woda i cukier też zabija więc wszystko jest trucizną – kwestia tylko dawki 😉

   “Czy dawać do każdego podlewania”

   Tak i obserwacja – jak wygląda na nadmiar to płukanie czysta woda z dobry pH 😉

   “Nie czekam aż będzie sucho”

   Lepiej jest czasem lekko przesuszyć i dać roślinie “bodziec” do szukania wody niż cały czas “przelewać”

   “Czy można wrzucać zdjęcia?”

   np. zapodaj.net

   “super cropping, czy warto”

   Każdy trening jest dobry jeżeli wiesz co robisz a łagodniejszy jest np LST, jeżeli to pierwszy raz skup sie aby doprowadzić do końca 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 44. Witam ponownie dziekuje za odpowiedz ! uspokoilas mnie troche 🙂 , nawóz Hesi tnt complex , 1/4 dawki dalem za pierwszym razem bede stosowac co durgie podlewanie mam tez nawoz hesi bloom oraz hesi phosphourus nie mam pojecia czy moge je razem stosowac jutro mija 3 dzień od podlania wiec podleje 0.5 litra tak ja mowilas czysta woda z dobrym ph czy odleglosc 25cm od szczytow jest dobra hps150w box 50x50x100 wczesniej mialem 15 cm ale mam wrazenie ze roslinka przestala rosnać zatrzymala sie 🙂 moze to tylko moje wrazenie pozdrawiam !

  • zoltan727 ok teraz czas na większe dawki daj jej jedzenia bo nie ma z czego rosnąć – nawóz za każdym podlewaniem a jak zobaczysz nadmiar to czysta woda z dobrym pH

   Jak zobaczysz kwitnienie – białe włoski przy łodydze to dajesz zmieszany tnt complex + bloom np 50/50 a później np. 25% tnt complex i 75% bloom

   phosphourus od połowy kwitnienia do końca tak samo od małej do większej dawki razem zmieszane z bloom

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 45. niestety spoznilem sie z odczytaniem wiadomosci i podalem juz czysta woda dosłownie chwile temu wiec teraz chyba juz nie bede dolewac tnt , nastepne podlanie mialem zamiar 550ml za 4 dni podlac juz teraz z nowozem , wydaje mi sie ze roslinka ma dwa biale wloski ale to chyba nie mozliwe bo dzisiaj mija jej 21 zycia , to moja pierwsza roslinka i ciezko mi ocenic co sie dzieje podladuje aparat zrobie zdjecie i postaram sie wyslac jak najelpsze zdjecie dzieki Ania za dobre porady bede sie stosowac do tego co piszesz

  • zoltan727 dziękuje za komentarz,

   “nastepne podlanie mialem zamiar 550ml za 4 dni podlac juz teraz z nowozem”

   tak

   “ma dwa biale wloski ale to chyba nie mozliwe bo dzisiaj mija jej 21 zycia”

   w automacie jak najbardziej możliwe 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 46. mam nadzieje ze te zdjecia pomoga :
  zapodaj.net/104f16efbe3c1.jpg.html
  zapodaj.net/e02838e49b4f2.jpg.html
  zapodaj.net/91f642c4c3dba.jpg.html
  zapodaj.net/0593c3834098a.jpg.html
  zapodaj.net/7eca1045fd693.jpg.html

  • zoltan727 piękna kobieta będzie 😉

   Naturalnie taka rozłożysta i krzaczasta czy z treningiem ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 47. Mojw maleństwo:)

  [url=https://naforum.zapodaj.net/d8ea8e35ad27.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d8ea8e35ad27.jpg[/img][/url]

 48. Link: naforum.zapodaj.net/058e2a88c7d3.jpg.html
  Link: naforum.zapodaj.net/058e2a88c7d3.jpg.html

  • Casjosz bardzo dobrze wygląda tylko postaraj się “łapać” światło w postaci zabudowania a folia alu musi być maksymalnie gładka bez zagięć (największe ryzyko hot spotów przy hpsie) Czy doniczka jest metalowa ? Ma dziurki na spodzie ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 49. Cześć Anka. Pytanie na ile mogę max zostawić roślinkę bez podlewania?, bo może będę musiał wyjechać..
  naforum.zapodaj.net/65c7b44a7355.jpg.html

  • Casjosz tydzień wydaje się optymalnie – wszystko zależy od temperatury otoczenia, źródła światła (hps-krócej a świetlówki i ledy-dłużej) i wielkości doniczki czyli ilości gleby/wody

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 50. dodam jeszcze ze nie robiłem lst poniewaz jest bardzo mala i chyba nie ma sensnu stresowac jej bardziej ?

  • zoltan727 jeżeli bez treningu to wygląda bardzo dobrze – dobry gen 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 51. Cześć Anka. Tak to jest gen metalowy bez dziurek czy to może być problem. Do tego cześć liści zaczyna trochę nie ładnie wyglądać. Dolne może polane były wodą, ale na górnym tez pokazują się żółte plamki.
  zapodaj.net/8f3c0c9ec2035.jpg.html

  • Casjosz niestety bez dziurek w dnie to jest problem – nadmiar wody nie ma gdzie spływać i nie wiadomo jaki jest stan gleby.

   Do tego metal jest zimny co też nie służy korzeniom

   Liście ? Nadmiar albo braki w nawozie + ew. kontrola pH 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 52. Witam Aniu minelo kilka dni zrobilem pierwszy lst roslinka ma wlasnie 28 dni mysle ze teraz ewidetnie widac oznaki kwitnienia wiec jutro podleje tnt complex + bloom np 50/50 pierwszy raz 2/4 dawki zalecanej od producenta 650ml wody co 4 dni zdjecia załaczam ponizej i czy lst ? robic do konca czy pod koniec kwitnienia uwolnic rosllinke ? roslinka jest niska ale taki jej urok 🙂
  zapodaj.net/e6e4ae0b422e6.jpg.html
  zapodaj.net/f9d837d192695.jpg.html
  zapodaj.net/1a6162fd95c1d.jpg.html

  • zoltan727 dziękuje za komentarz,

   Tak, to już jest zaawansowane flo i w tym czasie już bez lst bo nie zdąży 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 53. CZy to juz czas by zmniejszyc wilgotnosc miedzy 30%-50% ? bo mam jeszcze jedna roslinke ktora jest tydzien młodsza . i jeszcze nie kwitnie nie wiem jak pogodzic je razem 🙂 ?

  • zoltan727 wilgotność w tym czasie jeszcze nie ma dużego znaczenia,

   Tydzień różnicy – trzeba po prostu odczekać aż druga nabierze wieku i też zacznie kwitnąć 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 54. Witam Aniu prosze cie o pomoc co jest nie tak ? roślinka ma listki do dolu przelalem ? podlewalem co 5 dni 600 ml ost jak podlewalem po 5 dniach kiedy wlalem pierwsze 100 ml woda juz zaczela dolem leciec doniczki ale wlalem do konca bo to byla woda z nawozem dodam ze odplyw mam napewno dobry w doniczkach i tylko jedna roslinka ma listki do dolu docznika ma 6litrow druga ma 6.5 i wyglada wporzadku chociaz woda tez dolem leciala po podladniu pierwszych 200 ml po 5 dniach
  Zdjecie zalczam ponizej prosze o szybko odpowiedz czy da sie ja jeszcze uratowac ?
  zapodaj.net/1f27023e5d2a3.jpg.html
  zapodaj.net/72a69ad784954.jpg.html
  zapodaj.net/d8a3e21c968f2.jpg.html a oto druga wyglada chyba wporzadku ?

  • zoltan727 równie dobrze mogą być przesuszone, nie wiem jaka wage maja doniczki i jaka masz temp w boxie ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 55. podejrzewam przelanie i teraz byla podlana 4 dni temu , odczekac kolejne 4 naprzyklad ? liscie jesli dojda do siebie podniosa sie ? i wtedy podlac ? czekam na odpowiedz dziekuje

  • zoltan727 dobrze jest sprawdzić glebe wsuwajać patyczka do saszłyka w glebę – będziesz wiedział na jakiej głębokości mają lub nie wodę 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 56. Witam jestem amatorem
  I chciał bym się dowiedzieć czy na początku jak wykielkowalem nasionko
  Sadzonka wybiła się z ziemi ma dopiero 2 listki pierwsze ale są opadniete w dół trzymam ja przy kaloryferze temperatura około 22-24 stopnie co zrobić żeby listki poszły w górę ?dodam że włączyłem świetlówke zwykła nie długo chce kupić jakąś pozadna lampę
  To moje pierwsze dzieciątko i proszę o wyrozumialosc

  • Siemson pierwsze listki zawsze są w dół 😉 to całkowicie normalne dopiero pozostałe rosną normalnie

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

   PS. Swiatło musi byc porzadne zwykła żarówka nie wystarczy 😉

 57. Witam ponownie roślinka po podlaniu doszla do siebie liscie sie znow podniosly , ale po dwoch dniach znow zaczynaja isc w dol co moze byc przyczyna ? ziemia jest delikatnie wilgotna

  • zoltan727 trzeba przeanalizowac pozostale warunki; temperatura, sprawdzic pH, jak nawozy itd

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 58. Hej Anka, roslinka ma juz prawie 8 tygodni a wysokość dopiero około 40 cm, chociaz ładnie się rozwija na boki. Rószyła dopiero jak zaczalem częściej podlewać o dziwo, dyz cały czas słyszałem, zeby nie przelewać. Zaczynaly schnąc pojedyńcze liście, chyba z braku wody. Teraz podlewam co 2-3 dzień i ładnie się rozwija. Ale pytanie czy nie powinna juz zacząc kwitnąć?? Pozdro

  zapodaj.net/18e0a0731f330.jpg.html

  • Casjosz ladny masz tam busz 🙂

   Czy to jest odmiana automatyczna i jaki masz fotorepoid swiatla na dobe ?

   Jezeli to normalna odmiana to musisz dac swiatlo 12/12 aby kwitla

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 59. Hej zamawiałem same automaty , chociaż dostałem tez jakieś gratisy, może to nie był automat?? Cały czas daję 18h. Jak już pisałem po wykiełkowani spadł mi gen z rośliną i leżała przysypana około godziny!!! Jako, że to było ostatnie nasiono i dlatego postanowiłem ją reanimować. Kilka dni leżała, miała ok. 3-4 cm, dopiero potem poszła w górę, ale bardzo bardzo powoli rosła. Może przeżyła szok!!??;) Bardzo długo maiła ok 10-15, 2-3 tygodnie, dopiero jak zacząłem więcej podlewać ruszyła. I jeszcze jedni, biohumus ma mało azotu dopiero jak kupiłem dwa nawozy do juk i palm z większa ilością azotu ruszył. Do każdego podlewania daje biohumus a co drugie Target( na etykiecie napis burza liści) to do paproci a drugi nawóz to Agrecol do juk palm i dracen. To najzwyklejsze tanie nawozy z Leroy Merlin, na profesjonalne niestety mnie nie stać. No i jeszcze zmieniłem wentylator na mocniejszy, pierwszy miał słaby nadmuch i często się wyłączał. Pozdrawiam.

  • Casjosz dziękuje za komentarz,

   Szok był :/

   Nawozy ? Zostaw i zwiększ tylko biohumusa reszta “kosz” bo “do paproci” “do juk palm i dracen” to kiepsko

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 60. Cześć. Mam pytanko. Box 80×80 i mam 3 Pestki które chciałbym włożyć do donic 20 l np i z długim wegiem i lst będzie ok? Lampy 2×300 Led. Chciałbym sprawdzić ile wyjdzie z 3 na długim wegu. Tylko czy jest sens

  • Krg dziekuje za komentarz

   Sens jest zawsze, wszystko zalezy czego oczekujesz 😉 pytanie czy jest sens robic dlugiego wega jezeli np masz niskiego boxa ?

   Optymalnie 3-4 tygodnie wega z LST w tym czasie i powinno byc calkiem OK, dluzej moim zdaniem bez sensu 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 61. Witam. Dysponuje balkonem przeszklonym, na którym mam dostęp słońca od świtu do zmierzchu. W pełnym słońcu robi się tam naprawdę ciepło, więc uchylam okna i temperatura utrzymuje się na dobrym poziomie. W zeszłym roku udało mi się wyhodować amnezje haze z sadzonki o wysokości ok 20cm. Moje pytanie to czy jak roślinka wyjdzie nad ziemie i dostanie pierwszą parę liści właściwych to mogę wystawić ją na ten balkon? Ewentualnie jaki czas naświetlania zastosować? Wcześniejsze próby hodowli z nasion kończyły się fiaskiem, właśnie nie wiem dlaczego.

  • GKR dziekuje za komentarz

   “wystawić ją na ten balkon”

   tak jezeli temperatura jest pomiedzy +15/+30 stopni 😉

   “jaki czas naświetlania zastosować?”

   odmiana automatyczna wyeliminuje problem z naswietlaniem 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 62. Chciałbym zobaczyć np 20l donice a dać z 2 miesiące Vega żeby porosly większe i sprawdzić plon. Mówisz nie ma sensu?

  • Krg oczywiscie mozna tak zrobic, dla doswiadczenia i w imie nauki 😉

   Dla wzgledow ekonomicznych troche gorzej 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 63. Hej Anka:) Po ilu dniach od zjazdu z 18 – stu na 12 – cie h powinna zacząć kwitnąć? Zainwestowałem w X Bloom’a, ponoć powinien stymulować kwitnienie? Pozdro

  • Casjosz daj im tydzien i zauwazysz roznice 😉

   “X-bloom składa się z odpowiedniej kombinacji organicznych aminokwasów i witamin”

   Calkiem spoko chociaz same witaminy to nie wszystko dobrze ze ma tez aminokwasy 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 64. Hej, jeszcze jedno pytanie. Kupiłem krążki torfowe, czy po wykiełkowaniu przenoszę same nasiona do ziemi czy razem z krążkiem. Stara roślina nadal nie kwitnie, czy mam ją spisać na straty? Trochę ją przenawoziłem azotem, wnioskuję po ciemno zielonych liściach do tego chyba ją przegrzałem, liście powyginały się na boki

  • Casjosz jezeli masz krazki to dajesz razem do gleby 😉

   Zalezy czy robisz miejsce dla nowych itp, jezeli ma 12/12 to moze box nieszczelny i zaburza fotorepoid ? albo skopane geny…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 65. Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy dobrze sie ozwija, czy nie. Z jutrzejszym dniem minie 14 od zasadzenia nasina w ziemi i planuje zacząć dawać nawozy gdzes tak w niedziele, bo dzis ja przesadziłem z kubeczka po smetanie do normalne doniczki i podlałem na oko 200-300mil wody o ph między 5.5 a 6.5. Na kwiatka tozpylaczem popryskałem no i planuje własnie w niedziele dać pierwsza dawkę nawozu 1/4 lub 2/4 zalecanej dawki. Ale t moja pierwsza uprawa i nie jestem wstanie stwierdzić, czy jest dobrze. Potem plnuje przesadzić do ponad 2x wiekszej doniczki. Roślina w zadaznie według producenta powinna mieć miedzy 80 a 100cm, jest to indore, nie automat.

  Fotka jak wyglada zapodaj.net/90b0d009eb7ff.jpg.html

  • Mortal dziekuje za komentarz

   Nie powiem ze na ten wiek moglaby miec wiecej pieter lisci jednak zielen jest OK 😉

   Jak wode wypije to nawoz w tych dawkach bedzie OK tylko trzeba trzymac pH ~ 6.0

   Poki co obecna doniczka jest wystarczajaca na minimum miesiac albo i dluzej (dopiero jak korzenie ida spodem to trzeba przesadzic)

   Najwazniejsze – jakie swiatlo dostaje malenstwo ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 66. Witam hoduje amnesia haze automat ale jest jeszcze jest mała jest w ziemi uniwersalnej ph6,5 i nie wiem dlaczego jak wypuszcza kolejny rzad to nizsze robia sie brązowe i usychają nie wiem dlaczego mam jednego krzaka wiec mam do niej żarówke grzewcza 50w i doswietlam jeszcze zarówka ledową ale zaczynam sie martwić bo kolejny najnizszy rzad znowu listki zaczynaja żółknąć roslina ma 2,5miesiaca a wydaje mi sie ze slabo rosnie

  • tomek ta lampa grzewcza to co to za wynalazek ? prawdopodbnie brakuje odpowiedniego oswietlenia… jak z nawozami ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 67. Witam czy taki namiot na start będzie dobry ile krzaków byś do niego wsadziła i jakie nasionka polecisz? Będzie to mój pierwszy namiot proszę o wyrozumiałość 😛

 68. m.ebay.com/itm/Mars-720W-Led-Grow-Light-IR-Veg-Flower-Plant-Lamp-4-2-6-Indoor-Grow-Tent-Kit-/252548932121?_mwBanner=1

 69. Siemka posadziłem sweet skunk auto . Sadzonka za bardzo mi poszła w górę co z tym zrobić

  • KrychA prawdopodobnie za slabe oswietlenie lub za wysoko lampa 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 70. Po 2 tyg w kubeczku przesadziłem w dobrego spota oświetlenie prawie cały dzień a tą cienką łodygę podkopałem ziemią ile podlewać dzięki za szybką odpowiedź

  • KrychA na out przy 2 tygodniach 1L/1,5L wydaje sie optymalny reszte zrobi natura 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 71. Cześć, jak mam już sadzonki i chce je hodować outdoor (miejsce jest dobrze oświetlone od 7 do 18, później będzie dłużej ). Myślałam o tym, żeby w ciągu dnia korzystały ze słońca a na noc chowałabym je do szklarni ale już bez oświetlenia. Czy jest to dobry pomysł? Czy muszę zainwestować w lampy?

  • Pats na out moga byc tak jak natura czyli kiedy jest noc to bez swiatla 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 72. Witam. Jakie oświetlenie na 10 sadzonek będzie optymalne? Dwie świetlówki dadzą radę? Nie mam miejsca na światło słoneczne?

  • Jaaaa trzeba wiedziec ile miejsca beda zajmowac; 10 sztuk to ok 1m2 co przypada np HPS400W lub odpowiedni panel LED (ok 200/250W) Swietlowki to do 1 sztuki moze daly by rade 😉 jezeli brak dobrego swiatla to pozostaje tylko out 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 73. Witam Aniu. Właśnie z małych kubeczków po jogurtach wykiełkowało mi 10 automatów autdor. Są to małe sadzonki około 2-3cm. Mam przygotowany spot ziemia kupna w growbox chcę się dowiedzieć kiedy mogę przesadzić te maluchy na dwór i jak do tego momentu opiekować się nimi. Dobrym rozwiązaniem będzie trzymanie ich np. na balkonie w słońcu czy od razu przesadzać je w miejsce docelowe? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

  • Pablo takie maluchy 2-3cm sa bardzo delikatne i narazone na duzo niebezpieczenstw na out w tym zwierzeta dlatego warto zastosowac np plastikowe przezroczyste kubeczki z dziurkami dla ochrony przed gryzoniami Druga sprawa to temperatura minimum +5 stopni w nocy i wiecej

   Moga byc na balkonie do czasu zbudowania systemu korzeniowego lub odrazu docelowo ale wtedy ochrona delikatnych maluchow bedzie nizsza…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 74. Hej Aniu ? mam pytanko. Posadzilem w kubeczkach 2 x easy plant i 2x ak472 . Wszystkie ladnie wyrosly z ziemi. 3 z nich rozwinely po 4 listki ale jedna tak jak by sie jeszcze nie otworzyla i nie bylo by w tym nic dziwnego ale pod spodem wychodzi cos zielonego. Tak jak by druga roslina ktora ma zaledwie jakies 2mm(ledwo widac) . Jest to mozliwe skoro dalem jedna pestke?
  Pozdrawiam i licze na odpowiedz ?

  • marryjane997 cos zielonego to moze byc jakis “obcy” na zasadzie inna roslina/chwast itp wszystko zalezy czy gleba byla czysta czy juz wczesniej uzywana lub z outa 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.