Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor ?

18

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor ?

 

Przygotowanie ziemi pod uprawę marihuany outdoor powinno być drugim krokiem tuż po wybraniu właściwego miejsca dla uprawy outdoor czyli Twojego spota ( a najlepiej kilku spotów ).

 

Na szczęście niska jakość gleby w wybranym spocie nie przekreśla danej miejscówki.

 

Oczywiście ziemia marihuany jest ważna dla prawidłowego wzrostu i dużych zbiorów jednak jeżeli wybrany spot nie posiada żyznej i wysokiej jakości ziemi będziesz musiał sam o to zadbać.

 

Jednak nie ma się co poddawać jeżeli gleba jest niskiej jakości lub o złym poziomie pH tylko należy przystąpić do pracy i zadbać o jakość ziemi…

 

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor – od czego zacząć ?

Po pierwsze dokonaj obserwacji wzrokowej roślinności, która już rośnie na spocie.

Inaczej będziesz postępował jeżeli na spocie rosną pokrzywy ( to dobra wersja ) wysoka trawa czy nawet chwasty a inaczej gdy wokół spota są tylko świerki i inne “iglaki” ( gorsza wersja, która wskazuje na kwaśną glebę czyli o niskim poziomie pH ale i z tym sobie poradzisz ).

 

Pamiętaj, że jaka ziemia takie korzenie a korzenie to roślina a roślina to plony czyli topy a najlepiej grube topy 😉

 

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor czyli na spocie rosną pokrzywy, wysokie trawy oraz zielone chwasty;

Jeżeli chodzi o prace to najlepiej będzie zacząć od przekopania ziemi ( nie musi być głęboko –  20 do 40 cm powinno wystarczyć ) w której planujesz posadzić rośliny. Dzięki temu będziesz widział jaka jest gleba “pod spodem”. Jeżeli jest to piach, glina lub teren podmokły – mokradło będzie czekać Cię więcej pracy.

 

jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor ? przekopanie ziemi outdoor

 

Dla podniesienia jakości ziemi najlepiej przekopaną ziemię zmieszaj z gotową, kupioną ziemią z ogrodniczego o właściwym poziomie pH ( 5,5-6,5 ) a także zadbaj o napowietrzenie gleby i naturalne nawożenie w postaci obornika ( jeżeli masz dostęp ).

 

jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor ? jak przygotowac ziemie pod marihuane outdoor

( Na zdjęciu mieszanie ziemi wraz z perlitem dla napowietrzenia gleby )

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor czyli napowietrzamy ziemię;

Dla napowietrzenia gleby użyj odkwaszonego torfu, perlitu, wermilukitu czy włókna kokosowego w proporcji nie przekraczającej 10-20% ( 1:10 – 1:5 ) objętości ziemi z każdego dodatku. Nie musisz stosować każdego dodatku napowietrzającego glebę który wymieniłam.

Możesz dodać tylko perlitu czy włókna kokosowego zależnie czy masz dostęp do tych produktów. Chodzi o to aby to był tylko dodatek do gleby a nie np 80% składu włókna kokosowego bo wtedy powstaną całkiem inne wymagania co do uprawy niż w ziemi.

 

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor czyli odkwaszamy ziemię;

Dla odkawaszenia gleby jeżeli ma za niskie pH dobrze jest dodać dolomit ( ok 1-2 łyżki na 1L ziemi lub 5 kubków na 1 metr kwadratowy powierzchni ziemi ) który zostanie zmieszany z glebą. Możesz posypać dolomit po powierzchni gleby jednak zmieszany i przekopany będzie lepiej działał.

 

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor czyli ziemia niskiej jakości w tym także rosną np. drzewa iglaste;

Jeżeli ziemia na spocie jest podmokła lub / oraz niskiej jakości w postaci piachu, gliny czy rosnących drzew iglastych wskazuje to na więcej pracy dla zadbania o ziemię.

W takiej sytuacji po prostu musisz wymienić ziemię ze spota na ziemię wysokiej jakości.

Należy wykopać dół do którego zostanie wsypana nowa – wysokiej jakości ziemia. Należy przeznaczyć ok 30-40 cm szerokości ( średnicy ) i ok 30 – 40 cm głębokości dołka dla 1 rośliny. Oczywiście im więcej tym lepiej jednak wiąże się to z większą pracą i ewentualnymi kosztami.

Jest drugie rozwiązanie dla niskiej jakości gleby na spocie w postaci wkopania foliowego worka lub doniczki z ziemią prosto w ziemię. Oczywiście worek lub doniczka MUSI posiadać od spodu otwory dla odprowadzania wody – w przeciwnym wypadku korzenie mogą gnić.

Rośliny a raczej korzenie będą ograniczone przestrzenią worka lub doniczki i mogą nie rozwinąć swojego potencjału plonów ale lepsze to niż nic. Dla rośliny outdoor pojemność 15-30L na roślinę w większości przypadków powinno być odpowiednie. Jeżeli planujesz odmiany automatyczne możesz stosować pojemność 10-15L dla automatów. Oczywiście pamiętaj, że im więcej ziemi tym większa roślina. Podałam tutaj minimalne wartości.

Nie próbuj uprawiać w ziemi o niskiej jakości – plony ( o ile będą ) będą na niskim poziomie w porównaniu z roślinami w odpowiedniej ziemi a już nie mówiać o wysokiej jakości glebie.

 

jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor ? jak przygotowac ziemie pod uprawe marihuany outdoor

 

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor czyli kiedy przygotować ziemię pod marihuane outdoor ?

Najlepiej przekop ziemię odpowiednio wcześniej ( około dwa tygodnie lub wcześniej ) przed wysadzaniem roślin. Jeżeli masz sprawdzoną miejscówkę możesz przekopać ją pierwszy raz na jesień ( po zbiorach ) a drugi raz na wiosnę dzięki czemu ziemia ładnie się “ułoży”.

Dodając naturalnych nawozów w postaci np. obornika, kompostu, dżdżownic kalifornijskich oraz / lub skorupek jaj itd. wszystko zacznie ładnie “pracować” i będzie gotowe na sadzenie marihuany przed sezonem 😉

 

jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor ? ziemia outdoor kompost

 

Oczywiście możesz wsypać ziemię wysokiej jakości i od razu posadzić rośliny. Od Ciebie zależy ile pracy włożysz w przygotowanie ziemi a tym samym co otrzymasz w postaci plonów… 😉

18 KOMENTARZE

 1. Dzisiaj zaczynam kielkować nasiona na outdoor czy nie za późno?? Dla kalashnikova ak47?

 2. Skarbnica wiedzy, dzięki:) ostatnio wziąłem się za sprawę od “dupy” strony Ale po tym co przeczytałem nie jest tak źle;) czeka mnie jednak trochę pracy jeszcze:)

 3. Witam. Mam pytanie. Chcę od maja ruszyć z uprawą autodor. Mam duże pole popisu? i chcę wiedzieć jakie nasiona zakupić ( finansowo żaden problem) żeby były łatwe w uprawie i dały duzyyyyy zbiór ???.

  • Kris dziękuje za komentarz,

   “na outdor automaty czy pelnosezonowe”

   Pełnosezonowe czy automaty – to kwestia indywidualna i każda opcja ma swoje wady i zalety

   Pełnosezonowe – większy plon ale trzeba dłużej czekać a ponad 2 metry może rzucać się w oczy…

   Automat – mniejsze plony ale zdąży dwa razy w sezonie i można mieć odmiany 50-100cm wysokości 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Kris dziękuje za komentarz,

   Pomiar zawsze mile widziany, pokrzywy dobry znak

   DUCK FOOT AUTO jest do nich bardzo podobny,

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • KubAS dziękuje za komentarz,

   Nie ma jednej zasady, strumyk może wylać lub okresowo wyschnąć czego nie przewidzisz 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 4. napewno trzeba pamietac o szacunku do mamy natury 🙂 sama szybko respektu sie upomi 🙂

 5. Jeśli chodzi o outdoor
  Co mam robić co jakiś czas od zasądzenia
  Oprócz podlewania

  • Yooooniga o to wlasnie chodzi w outdoor ze prawie nic – wszystko daje Matka Natura 😉 czasami to outdoor przeleci z partyzanta bez podlewania jak dobre lato 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.