Jak podlewać konopie ?

100

Jak podlewać konopie ?

jak podlewać konopie jak podlewać konopie Jak podlewać konopie ? podlewa  konopie

Jak podlewać konopie aby rosły szybko i zdrowo ?

Musisz wiedzieć jak podlewać konopie, jaką wodę użyć oraz jakie nawozy do marihuany stosować.

 

Konopie to rośliny pochodzące z ciepłych i suchych terenów gdzie lepiej radzą sobie z brakiem wody niż jego nadmiarem jednak lepiej dostarczyć roślinom tyle wody ile potrzebują i systematycznie je podlewać.

 

 • Jak podlewać konopie czyli wybór wody;

Woda do podlewania konopi nie musi być specjalna. Jeżeli masz wodę z wodociągów miejskich zapewne jest to woda chlorowana. Dlatego najlepiej gdy taka woda odstoi w naczyniu lub pojemniku bez przykrywania 24h dla odparowania chloru oraz nabrania temperatury otoczenia.

NIE WOLNO podlewać konopi zimną wodą bo może to wywołać szok dla korzeni i tym samym całej rośliny. Growerzy obserwują pozytywny wpływ na rośliny podlewając wodą o temperaturze otoczenia także warto o tym pamiętać.

WAŻNE: To o czym musisz pamiętać odnośnie podlewania konopi to aby przed każdym podlewaniem roślin sprawdzić pH wody którą podlewasz. Jest to bardzo ważne i musisz tego przestrzegać.

 

 • Jak podlewać konopie wodą z prawidłowym pH ?

pomiar-ph jak podlewać konopie Jak podlewać konopie ? pomiar phNa początku określ pH wody, którą dysponujesz. Do określenia pH wody potrzebujesz miernika pH w postaci roztworu z tabelką za dwadzieścia kilka złotych lub elektronicznego miernika pH ( zwłaszcza przydatny w uprach hydro i aeroponicznych ). Woda miejska z wodociągów to przeważnie woda twarda czyli o wysokim pH ( 7,0-9,0 ).

elektroniczny-miernik-ph jak podlewać konopie Jak podlewać konopie ? elektroniczny miernik ph

 

 

Dla konopi najlepsze pH do uprawy w ziemi to około 5,8-6,3.

 

 

 • Jak podlewać konopie z prawidłowym poziomem pH ?

Jeżeli wykonałeś pomiar pH wody i jest on wyższy lub niższy niż ph między 5,8-6,3 ( dla uprawy w ziemi ) to należy wyregulować pH wody do tej wartości. Dokonasz tego za pomocą regulatorów pH w postaci płynów ( są także w proszku ale tych nie stosowałam ).

Regulatora pH należy dodawać na wyczucie zaczynając od małych dawek ( przydatna będzie strzykawka do nabierania i odmierzania w mililitrach ). Po dodaniu regulatora wodę należy zamieszać, chwilę odczekać i dokonać ponownego pomiaru pH wody. I tak aż do wartości pH którą chcesz otrzymać.

regulatory-ph jak podlewać konopie Jak podlewać konopie ? regulatory ph

 

 • Jak podlewać konopie z nawozmi ?

Jeżeli konopie podlewasz z nawozami to należy najpierw dodać nawozy do wody a następnie zamieszać całość, odczekać chwilę i zmierzyć pH wody. Nawozy z reguły obniżają pH wody dlatego nie ma sensu regulowanie pH wody przed dodaniem nawozów.

 

 • Jak ulepszyć wodę do podlewania konopi ?

Jeżeli zastanawiasz jak podlewać konopie jeszcze lepszą wodą możesz zastosować filtry odwróconej osmozy dla oczyszczenia i zmiękczenia wody. Szczególnie przydatne filtry mogą być w uprawie hydroponicznych i aeroponicznych.

 

 • Kiedy podlewać konopie ?

Konopie należy podlewać gdy mają sucho.

Możesz to łatwo sprawdzić podnosząc doniczkę. Gdy podlejesz roślinę, podnieś doniczkę i zapamiętaj jej ciężar. Gdy będziesz chciał podlać rośliny, podnieś doniczkę i sprawdź czy jest lżejsza. Jeżeli doniczka jest lekka a wcześniej była ciężka to znak abyś podlał rośliny. Z czasem wyrobisz sobie odopowiednie doświadczenie i będzie to dla Ciebie oczywiste.

Drugim sposobem są “oklapnięte liście” rośliny. Jednak tutaj musisz uważać i nie czekaj zbyt długo ( zwłaszcza gdy rośliny są młode ) z podlewaniem.

Obserwuj także glebę czy nie robi się zbyt sucha ( możesz włożyć wykałaczkę na ok 1 cm i sprawdzić czy gleba jest sucha ).

 

 • Jak często podlewać konopie ?

Młodsze rośliny należy podlewać mniejszą ilością wody a częściej ( co 2-3 dni )

Starsze rośliny należy podlewać większą ilością wody a rzadziej (co 4-6 dni )

Nie jest to sztywny wyznacznik dlatego nie trzymaj się sztywno podanych dni. Tempo w jakim konopie zużywają wodę zależy od wielu czynników w tym temperatury i wielkości doniczki w jakiej są rośliny dlatego nic nie zastąpi Twojej obserwacji i doświadczenia dzięki czemu będziesz intyuicyjnie wiedział jak podlewać konopie najlepiej.

Podczas podlewania konopi pośpiech nie jest wskazany. Nie wystarczy, że przechylisz butelkę wody gdzie większość przeleci bokami i wyleje się spodem. Warto podlewać powoli. Może się zdarzyć, że górna warstwa ziemi będzie przesuszona i musi namoknąć aby prawidłowo chłonęła wodę wgłąb doniczki. Podczas podlewania możesz wstawić doniczkę do wiaderka i sprawdzisz w ten sposób ile wody otrzymała roślina a ile wyleciało.

TRIK: Jeżeli przesuszyłeś konopie samo podlanie może nie być wystarczające. Dlatego nalej wody ( lub wody z nawozem ) do wiaderka/pojemnika i wstaw doniczkę ( może być konieczne dociążenie doniczki gdy wody jest zbyt dużo ) i zostaw roślinę na 5-10 minut. Korzenie od spodu będą miały swobodny dostęp do wody i wypiją tyle ile potrzebują.

 

 • Jaką ilością podlewać konopie ?

Jak podlewać konopie aby miały wystarczającą ilość wody ? Na początku młode rośliny należy podlewać mniejszą ilością wody a częściej. Zaczynaj od 0,2L co drugi dzień, zwiększając za jakiś czas do 0,5L co trzeci dzień itd.

Starsze rośliny w większych doniczkach potrzebują jednorazowo większej ilości wody za to rzadziej. Może to być 1-2L wody co 4-6 dni zależnie od tempa w jakim będą rośliny zużywać wodę.

Jeżeli podczas podlewania dołem doniczki przelewa się woda to znaczy, że ilość wody jest wystarczająca pod warunkiem, że podlewasz powoli. Działaj na wyczucie, ucz się na błędach i zdobywaj doświadczenie.

 

 • Czym podlewać marihuane ?

Marihuane należy podlewać wodą o temperaturze otoczenia ( nie zimną ) z właściwym pH ( dla uprawy w ziemi jest to pH 5,8-6,3 ). Najlepiej gdy woda do podlewania marihauny odstoi 24h dla odparowania chloru ( jeżeli woda pochodzi z wodociągów miejskich ) a także należy dodać nawozy do marihuany.

 

 • Jak podlewać konopie na outdoor czyli podlewanie marihuany na spocie;

W warunkach zewnętrznych czyli na spocie outdoor natura wyręcza growera w wielu kwestiach. Słońce zapewnia światło dla roślin a opady deszczu podlewają rośliny. Jednak szczególnie w przypadku długich okresów bez opadów grower musi wiedzieć jak podlewać konopie co przyczyni się nie tylko do zwiększenia plonów a także potencjalnego przetrwania roślin.

Konopie podlewaj gdy mają sucho. Z oznak zewnętrznych braku wody mogą to być oklapnięte liście marihuany. Staraj się podlewać jak najrzadziej a obficie co w trakcie okresowych braków wody zmusi korzenie do sięgania głębiej w poszukiwaniu wody.

Najlepszą porą do podlewania wydaje się być wczesny ranek lub wieczorem czyli wtedy gdy słońce nie operuje wysoko i nie ma pełnej mocy a także ziemia i powietrze nie jest tak nagrzane.

Szczególnie podlewając za dnia staraj się nie moczyć zielonych części rośliny bo może dojść do przepalenia w miejscu gdzie zostaną krople wody. Woda, którą podlewasz najlepiej gdy będzie miała temperaturę otoczenia aby nie spowodować termicznego szoku dla korzeni.

Nie zapomnij o kontroli poziomu pH wody, którą podlewasz.

 

100 KOMENTARZE

  • Grower dziękuje za wpis, to prawda dlatego należy stopniowo zwiększać dawki nawozów

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Coco dziękuje za wpis,

   To prawda, nic nie zastąpi wparnego oka oraz doświadczenia 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Czy to normalne ze podlewam codziennie bo jak zawsze zajde to ma sucho a i podlewam regularnie codzień a liście są oklapnięte

  • Tylko najlepsze gressy codzienne podlewanie może być za częste,

   Oklapnięte liście mogą wskazywać na przelanie,

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Siema. Jak będę przesadzał do większej donicy to mam rozkruszyć tą papkę z korzeniami czy wsadzić całą bryłę w nową ziemię?

  • Ziomek nic nie rozkruszaj tylko wsadzaj całą bryłę – im mniej kontaktu i dotyku korzeni tym lepiej 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Marenno sok z cytryny wydaje się najlepiej spełnić funkcję obniżenia pH

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. Mam pytanie mam juz roslinki dwa tygodnie i przesadzilem je do dlurzych doniczek jak i kiedy mam je podlewac i ma plankton k i kiedy moge zaczac nim podlewac i co ile

  • Pawel83 podlewać można po przesadzaniu a także gdy będą mieć sucho np co 2-4 dni zależnie od temperatury otoczenia, tempa wchłaniania, parowania i kilku innych czynników 😉

   Planton K stosuję się przy kwitnieniu zaczynając od małej np 1/4 dawki i stopniowo zwiększając wraz z czasem,

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 4. Siema, na 4 roślinki jedna po dwóch tygodniach jedna przestała rosnąć a teraz zaczęła robić się żółta , wszystkie inne idą pięknie w górę , nawozy, światło itp jest takie same. Może to być wina wadliwych nasion?

  • Orbit dziękuje za pytanie,

   Napisz jaka to odmiana ?

   Jeżeli po dwóch tygodniach robi się żółta może mieć braki azotu ( N )
   pod warunkiem, że zachowujesz prawidłowe pH gleby/roztworu

   Jaki masz nawóz i jak dawkowałeś ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Witam , moje panny to automaty dzisiaj kazda z nich ma 47 dni i kwitna ok. 10 dni , mam je w 8 – 10 l wiadrach ,wczesniej były podlewane biohumusem teraz mam 2 nawozy na flo : Floreo ( skł . npk 11- 51 -6 ) i Substral burza kwiatow do pelargoni skł npk. 10 – 30 -20 . Moje pytania to :
  1. Ktory z nich bedzie bardziej odpowiedni .
  2. Jakie dawkowanie tych nawozow np na jedna roslinkę ktora podlewam 1,5 l wody .
  3. Co mogę zrobić jezeli rosliny sa w wiadrach , gdzie nawoz w ziemi utrzymuje się dłużej ?
  Pozdrawiam 🙂

  • Autom dziękuje za pytanie,

   Automat 47 dni i kwitnie dopiero od 10 dni ?

   Co to za odmiana ?

   Z tych dwóch nawozów Substral ma wyższą dawkę potasu ( 20 )
   i to nim bym zaczęła nawożenie podczas kwitnienia
   przechodząc później na Floreo z powodu wysokiej dawki fosforu ( 51 )

   Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i ok 2 tygodnie przed
   ściną już tylko sama woda chociaż to chyba są nawozy organiczne…

   Dawkowanie zgodnie z etykietą nawozu, powinno być podane;

   Substral burza kwiatow
   Dawkowanie: 1 g na litr wody

   3 puntku nie za bardzo rozumiem o co chodzi ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

   • Odmiana to white russian automatic w pytaniu nr. 3 chodzilo mi o to że jeżeli sa w wiadrach i nawoz się utrzymuje dluzej to ih nie popali ? I w jaki sposob bez wagi mogę odmierzyc dokladnie nawóz ?

    • Autom bardzo dobra odmiana,

     “sa w wiadrach i nawoz się utrzymuje dluzej to ih nie popali”

     Nawóz wraz z wodą jest pobierany przez korzenie, jeżeli dawka nawozu nie jest przekroczona ponad dawkowanie z etykiety nawozu to wszystko jest OK

     “w jaki sposob bez wagi mogę odmierzyc dokladnie nawóz ?”

     Nawozy najlepiej odmierzać za pomocą miarek kuchennych lub np strzykawki ( skala w mililitrach )

     Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 6. Witam,
  Mam pare krzakow kwitna od jakis trzech tygodni wczoraj wlalem 10ml Plagron alga bloom na 2 l wody, Moje pytanie czy powinienem dodac albo czy moge dodac do plagronu PK 13/14 w malych dawkach zeby podbic fosfor i Potas Plagron alga bloom NPK 3.2.5 troche slabo….

  • Gruby możesz podać PK 13/14 podczas kwitnienia tak jak na etykiecie ( akurat 3 tydzień już chyba można zacząć podawać ) tylko nie ładuj 100% dawki 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 7. Siemano, juz kupilem Top Max z Bio Bizz, leje 10ml Plagronu + 8ml Top Max na 2l wody. Tylko nie wiem czy lac tak do konca czy lac overdrive lub ripen na koniec.. ?

  • Gruby dziękuje za komentarz,

   Możesz lać razem z podanymi nawozami tylko;

   overdrive to akcelerator kwitnienia czyli dodatek oprócz podstawowych nawozów na flo

   ripen to nawóz na ostatnie dni uprawy ( 10-14 przed końcem )

   Na sam koniec zrób flushing czyli płukanie samą wodą aby pozbyć się nawozów i soli z topów; )

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 8. witam mam pytanie:moje krzaki nie do konca dojzały przez pogode jest juz za zimno a potrzeba do konca jest ok 3-4 tygodni czy jest bledem podlewanie woda ciepla z nawozami (temp.ok 30-40 stopni)

  • pikus dziękuje za pytanie,

   Niestety październik mamy chłodny i mokry także mogą być problemy z dojrzewaniem i pleśnią,

   Woda o temperaturze 30-40 stopni ?

   Nie ma takiej potrzeby, może tylko zaszkodzić ( szok dla korzeni zarówno za niską jak i za wysoką temperaturą )

   Trzymaj się standartowych 15-25 stopni

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • pikus dziękuje za pytanie,

   Aby podgonić można/trzeba użyć przyśpieszaczy kwitnienia np Ripen

   Trzeba też obserwować czy nie pojawia się pleśń,

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 9. witam.
  Jestem posiadaczka blues cheese sa na wegu i zrobily im sie fioletowe lodygi , temp w nocy 20stopni w dzien 24/5 stopni, wiec to raczej od zimna niejest ??czy to moze byc spowodowane niedoborem npk? uzywam canna terra odzywek…. rownierz pojawily im sie tak zwane ,, baranie rogi,, ….
  dziekuje Aniu z gory za odpowiedz 🙂

  • Diablica dziękuje za wpis,

   Niestety bez foto to jak “wróżenie z fusów”

   Temperatura raczej jest OK

   Najbliżej niedoboru fosforu ale masz “kolorową” odmianę także wszystko może być OK

   Sprawdzasz PH jakim podlewasz ?

   Bardziej martwią mnie te zwinięte liście “baranie rogi”…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 10. Hej Aniu
  Nawozy stosuje wedlug tabeli , ktora znalazlam na canna stronie… nie wiem czy martwic sie bardzo tym fioletem, ale ,, baranie rogi,, pozostaja…. podlalam trzy razy bez nawozu i zielony kolor moich dziewczynek zbladl ( wczesniej byl bardzo ciemny , nienaturalnie ciemny) … ph zawsze sprawdzam 5.8 robie… dziewuchy rosna w ziemi…. wyslac foty?
  pozdrawiam 🙂

  • Diablica dziękuje za komentarz,

   “podlalam trzy razy bez nawozu i zielony kolor moich dziewczynek zbladl”

   czyli definitywnie roślina ma BRAKI w substancjach, daj im jeść 🙂

   “byl bardzo ciemny , nienaturalnie ciemny”

   to dobrze, duża zawartość azotu ( m.in. dla wzrostu rośliny )

   ph zawsze sprawdzam 5.8 robie

   dla uprawy w glebie trzymaj się okolic ph 6,1-6,2 bo zawsze poziom ph może się obniżyć albo podwyższyć a w przypadku obniżenia z ph 5,8 mogą być problemy

   ph 5,8 jest zalecane dla hydroponiki

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Diablica dziękuje za komentarz,

   Te liście nie dają mi spokoju a ciężko wróżyć…

   Jak z wentylacją ? Znasz % wilgotności ? Masz wentylator mieszający powietrze ?

   W pierwszej kolejności pokarm z wyższym ph i zobaczymy 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 11. Jak wygląda początek podlewania? Jak kielek wsadze po precrushingu do ziemi i jeszcze nie wyjdzie i chwilę po wyjściu to jak to właśnie w tym okresie mam podlewać? Odrazu jak wsadze to podlać 0,2l i tak co 2dni jakiś czas?

  • Majki dziękuje za komentarz

   Jak wygląda początek podlewania?

   Małą ilością czystej wody z prawidłowym pH i często

   Im starsza tym większa ilość a rzadziej

   Podlej tylko raz może być 0,1-0,2L i czekaj aż wyjdzie – dopiero jak wyjdzie na powierzchnie można ponownie dać wody tak 0,2L jest ok 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 12. Mam kwiatuszka ma okolo tygodnia wczesniejsza uprawa niestety nie pykla popelnilem kilka błędów właśnie z przelaniem Dlatego teraz pytam czy teraz co trzeci dzień 0.3ml wystarczy? Bo po 2 dniu gleba robi sie sucha a tak żeby podtrzymac do trzeciego powinno byś ok ?

   • Wiesz ani zrobiłem mieszanke ziemna
    Ziemia kupna i ta Z ogródka i przesadzilem do 5l donicy narazie Z racji tego ze gleba jest na pól wilgotna to nie podlewam 4 dzien i powiem ze jestem pod wielkim wrazeniem ze tak dobrze sie rozwija
    Wleje jej na 5/6 dzień
    A i zaczalem już malymi kroczkami stosowac biohumusa i daje rade

 13. Witam serdecznie.
  Czy sokiem z cytryny możemy zbijać pH ? Moja woda z kranu ma 8.0 , zbiłem ja do około 5,8-6.0 i teraz czeka juz na odparowanie chloru. Moje dwie roślinki wyszły tydz temu . Wykiełkowały można powiedziec w tym samym momencie a jedna jest o polowe mniejsza i ciemniejsza . ( osobne doniczki, ziemia 5,5-6,5 pH ) na liściach większej są widoczne lekkie żółte plamki ale bez wyraźnego miejsca rozpoczęcia , poprostu kolor ma tzw ” przejście ” .
  Mniejsza roślinka jest o kilka odcieni ciemniejsza jak wspomniałem wyżej .
  Pierwsze podlewanie jako laik zrobiłem poprostu woda z kranu , czy to może byc powód ? Wysokie PH ? Czy jak pryskalem keramzyt spryskiwaczem to poprostu te kropelki tej twardej wody mogły niechcący opaść na liść i to jest powód . Proszę o rady , zjeby czy co tam chcecie . Nie chce zmarnować pierwszej uprawy 😀

  Box 40×40 wysoki 90 cm
  Wilgotność 40 ,
  Wentylator wyciągający i pasywny wlot powietrza
  Odległość od świetlówek 2700k około 25-30 cm temperatura przy roślinach
  28*C a na dole boxa 25.
  Noc – wilgotność około 65. Temp 20-22
  8000 lumenów około
  Pozdrawiam

  • Mateusz dziękuje za komentarz,

   Czy sokiem z cytryny możemy zbijać pH ?

   Tak, jest to domowy sposób na zbicie pH 😉

   teraz czeka juz na odparowanie chloru

   Jeżeli woda wodociągowa to bardzo słusznie,

   Pierwsze podlewanie jako laik zrobiłem poprostu woda z kranu , czy to może byc powód ? Wysokie PH ?

   Tak, może być zbyt wysokie pH – kontrola pH i będzie OK

   Czy jak pryskalem keramzyt spryskiwaczem to poprostu te kropelki tej twardej wody mogły niechcący opaść na liść i to jest powód

   Gdzie masz keramzyt ? Na powierzchni gleby czy na spodzie ?

   Nie powinno pryskać się liści jeżeli są pod mocnym słońcem/żarówką – może wypalić dziury ale to nie jest przyczyną żółknięcia itp.

   Temperatury i reszta wzorowo 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 14. Hej ,
  Dziękuje za odniesienie sie do mojego tematu. PH zacząłem kontrolować w wodzie w podstawce która wypływa. Jest jeszcze twarda 8.0 , chodź podlewam 6,0-6,5pH . Myśle ze musi troche zająć zanim sie przepłucze a PH ustabilizuje. Odkąd kontroluje pH wody zauważam poprawę gdyż wydaje mi sie ze rośnie w oczach . Dziś zakupie cos w ogrodniczym z azotem i jak zalecane –
  Połowa dawki co któreś podlanie .
  Pozdrawiam

  • Mateusz dziękuje za komentarz,

   PH zacząłem kontrolować w wodzie w podstawce która wypływa. Jest jeszcze twarda 8.0 , chodź podlewam 6,0-6,5pH . Myśle ze musi troche zająć zanim sie przepłucze a PH ustabilizuje.

   Zgadza się, możesz trzymać się pH 6,0 aby szybciej obniżyć bo pH 6,5 to górna granica 😉

   z azotem i jak zalecane – Połowa dawki co któreś podlanie.

   Azot potrzebny jest na wzrost i w początkach kwitnienia dlatego warto stosować

   Dawke wraz z wiekiem można zwiększać,

   Jeżeli liście będą ciemnozielone to oznacza nagromadzenie azotu
   Wtedy można odstawić azot a roślina będzie miała z czego czerpać na flo

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 15. Gdzieś wyczytałem ze wstrzymuje wilgoć , jest rownież mała warstwa na dole donicy . Około 2-3 cm w każdej z nich

  • Mateusz dziękuje za komentarz,

   wstrzymuje wilgoć

   Tak, jeżeli Ci to odpowiada to OK 😉

   mała warstwa na dole donicy

   Prawidłowo dla lepszego drenażu 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 16. Jeżeli to błąd to usune . Jesli ma to zaszkodzić , proszę o radę jak zrobiłabys u siebie Ty. Pozdrawiam

  • Mateusz dziękuje za komentarz,

   Jeżeli to błąd to usune

   Nie jest to błąd 😉

   Jesli ma to zaszkodzić

   Nie zaszkodzi 😉

   jak zrobiłabys u siebie

   Preferuje na powierzchni tylko glębę aby na oko oceniać glebę 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 17. Witam zamowilem takie odmiany:
  Auto Jack Herer X-treme
  Cheese Skunk Auto
  Auto Mazar X-treme
  uto White Russian
  BARNEY’S FARM – Tangelo Rapido Auto
  Big Devil Auto

  I niestety nie bardzo wiem jakie doniczki pod te automaty byly by odpowiednie czytalem wiele forum niektorzy mowia ze juz 5-6 litrowe sa odpowiednie inni ze 12-13 a jeszcze inni ze minimum 20 :/

  • Kacper dziękuje za komentarz,

   mowia ze juz 5-6 litrowe sa odpowiednie inni ze 12-13 a jeszcze inni ze minimum 20 :/

   5-6 litrów ograniczy korzenie i nie będzię z tego max plonu

   10-12 litrów będzie idealnie

   20 litrów w automacie to przesada

   pamiętaj o dobrej mieszance – napowietrzeniu medium

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 18. Ja mam takie pytanie, brakuje mi tutaj wpisu na temat utrzymania wilgoci w boxie. Planuje zrobienie boxa w okolicach 35cmx35cm do wysokości 100cm-120cm, co będzie mi potrzebne aby utrzymać odpowiednią wilgoć i ile powinna ona wynosić?

  • Fiodo dziękuje za komentarz,

   Przy takich wymiarach boxa prawdopodobnie nie będzie potrzeby regulowania wilgotności 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Fiodo dziękuje za komentarz,

   Nie, należy kontrolować warunki w tym wilgotność 🙂

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 19. Witam.
  Czy podczas kwitnienia powinno być wieksze ph wody niz na wegu? Czy przez cała uprawe trzymać 6.1-6.2?
  (terra)

  Z góry dziekuje za odpowiedz
  Pozdrawiam

  • Ragnar dziękuje za komentarz,

   trzymać 6.1-6.2

   tak, cały czas 6,0-6,2 a max jest 6,3 za to podczas wega można celować w 5,8-5,9

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 20. Witam czy podlewanie konopi wapnem budowlnym nie bedzie mialo wiekszych skutkow negatywnych?

  • Ziomek dziękuje za komentarz,

   wapnem budowlnym

   nie ryzykowałabym… 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 21. Witam jak mam w swoim boxie temperature 33 to za duzo czy moze byc?? Box 2m x 1,5m wysokosc 1,5m. Z gory dzieki za odpowiedz 😀

  • THC MORDA dziękuje za komentarz,

   “boxie temperature 33”

   Za wysoka – zbij do 28/29 stopni i dobrze mieć dodatkowe CO2 przy wysokich temperaturach

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 22. Witam. Jak czy woda z akwarium(z żółwiem) będzie dobra do podlewania? Inne roślinki bardzo ładnie i szybko rosną.

  • Pumba dziękuje za komentarz,

   Hmmm pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu… mimo wszystko zostałabym przy czystej wodzie + nawozy lub jeżeli chcesz zrób eksperyment 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 23. Witam mam problem otóż moje pociechy stoją w miejscu i zaczynam sie martwic ze nic nie urośnie . Czy możne to być spowodowane złym ph wody gdyż podlewałem bezpośrednio z kranu chłodną woda ?

  • Pasza dziękuje za komentarz,

   “stoją w miejscu”

   Słabe oświetlenie
   Mało pokarmu ( nawozu )
   Złe pH jak najbardziej może być przyczyną

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Pasza dziękuje za komentarz,

   Nawóz i kontrola pH za każdym podlewaniem

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 24. Witam mam 2 roślinki na przedtrzymanie jedna już prawie padła listki padły ale jest jeszcze jeden u góry czy jest jeszcze szansa na uratowanie proszę o rade znajoma mnie ukatrupi ?myśle ze przelałam ma około 10 cm a druga obok Ok czy ta woda z cytryną może coś pomóc jak to zrobić ??

 25. Cześć Ania. Czy jak rośliny maja zbyt sucho możliwe jest ze liście od dołu robią się żółte i usychaja? Mam już flow ale zaczęło dużo liści od dołu usychac. Mam wysoka temperature w boxie może powinienem częściej podlewać. Z góry dzięki

  • Krg dziękuje za komentarz,

   Żółte liście na flo to na 90% brak azotu, odpadające liście z samego dołu podczas flo to normalne 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 26. Czesc Ania.
  Moje roslinki maja juz 7 tygodnia . podlewam conajmniej 1.5 l co kilka dni z bio odzywkami , zmniejszam ph do 6,5 . Wyrosly duze i maja fajne topy , tylko lodyga jest chyba zbyt slaba i dzisiaj zauwazylam ze rozchylaja sie niebezpiecznie. martwie sie ze moga sie zgiac w pol. czy robie cos zlego i czy moge je podwiazac do gory? Dzieki z gory

  • Puna dziękuje za komentarz,

   “zmniejszam ph do 6,5”

   PH w glebie trzymaj 5,8-6,3 a przy kwitneniu trzymaj się niższego zakresu ok. 6,0 będzie idealne 😉

   “Wyrosly duze i maja fajne topy , tylko lodyga jest chyba zbyt slaba i dzisiaj zauwazylam ze rozchylaja sie niebezpiecznie”

   Gratuluję, trzeba się tylko cieszyć i ewentualnie podwiązać lub podtrzymywać łodygi 😉

   “czy moge je podwiazac”

   Tak, obwiąż dookoła rośliny lub boczne rozgałęzienia przywiąż do głównej łodygi 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 27. Cześć Ania to znowu ja ☺️ kurde mam niezły gąszcz w boxie i te dolne topiki nie doświetlone słabiej wyglądają. Co tu zrobić żeby je doswietlic?

  • Krg dziękuje za komentarz,

   “mam niezły gąszcz w boxie”

   Gratuluję 😉

   Możesz ciąć liście aby odsłonić dolne topy czego nie polecam, bo straci cała roślina
   Możesz wykonać naginanie i wiązanie aby zapewnić więcej światła
   Możesz zostawić tak jak jest i “co będzie to będzie”
   Możesz uciąć dolne topy dzięki czemu roślina skieruje siły na pozostałe – większe topy 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 28. Cześć Ania ☺️jak myślisz lepiej wziazc do boxa więcej roślin na krótkim vegu czy mniej a przytrzymać dłużej? ? z góry dzięki box 80x80x160

  • Krg dziękuje za komentarz,

   Sprawa indywidualna i kwestia gustu… wolę więcej truskawek na krótko 😉

   9 sztuk po 25×25 11 litrów jest optymalnie 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 29. siemanko, mam pytanko o propo systemu aeroponicznego. Moje rośliny mają już miesiąc a dalej stoją w miejscu, powinny już dawno iść w górę, a dalej są małe, czy to zbyt duza ilosc wody? za malo nawozu?
  Jak ma wyglądać nawadnianie przez pierwsze tygodnie od kiełkowania? Jak często podlewać? zacząc od samej wody czy też od razu z pokarmem? Dziekuję za odp

  • mjeedejj dziękuje za komentarz,

   Aeroponika jest bardzo dobra tylko wymaga więcej pilnowania – najważniejszy jest rozwtór w zbiorniku który podawany jest roślinom

   Masz system aeroponiczny gotowy ze sklepu czy wykonany własnoręcznie ?

   W aeroponice pompa rozprowadza wodę/roztwór 24/h na dobę

   Dysze spryskują korzenie a reszta wraca do zbiornika

   Pierwszy tydzień bez nawozów aby nie popalić korzeni,

   Później delikatnie nawozy + booster korzeni

   Cały czas trzeba pilnować pH i EC roztworu – masz mierniki ?

   Temperatura wody w zakresie 18-24 stopnie jest optymalna

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 30. Czytałem wiele artykułów na temat podlewania i wszędzie brakuje mi odpowiedzi na pewne, w jakich porach podlewać? Przed włączeniem lub po wyłączeniu lamp(jeśli tak to w jakim odstępie czasowym przed włączeniem lub po wyłączeniu) czy trakcie gdy lampy są włączone? I czy w ogóle ma to jakieś znaczenie?

  • Lubię dziabnąć dziękuje za komentarz,

   Na outdoor zalecane jest podlewanie na wieczór lub ew. z rana kiedy słońce jest słabsze,

   W indoor możesz podlewać o dowolnej porze podczas włączonego światła,

   Być może ktoś robił testy czy lepsze efekty daje podlewanie zaraz po włączeniu światła od podlewania w ciągu dania lub tuż przed wyłączeniem.

   Trzymam się schematu “w ciągu dnia” i na pewno się sprawdza 😉 Jest to wygodniejsze niż czekać np. do 2 w nocy bo tak wypada fotoreopid na programatorze czasowym 😉

   Podlewanie indoor podczas fazy ciemności jest niedopuszczalne ponieważ grozi zachwianiem fotorepoidu,

   Zawsze pamiętaj aby nie rozlewać wody na gorące liście

   Temperatura wody w zakresie 18-24 stopnie jest optymalna

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 31. Siemanko. Pisze tutaj bo nie wiem pod jaki dzial podpiac moj wpis. Znalazlem ostatnio taki artykul/wpis.

  amsterdammarijuanaseeds.com/blog/post/create-flavored-marijuana-easily

  Pisza tutaj jak aromatyzwoac swoje plony po zbiorach i przed.
  Chcialem sprobowac cos takiego zrobic na Strawberry Coughu przed zbiorem.

  Chodzi tutaj o to ze pod koniec fazy chyba jak sie robi flush mozna dodawac do wody olejek eteryczny zeby zmienic smak swojego plonyu albo go polepszyc. Mysle zeby zrobic taki eksperyment i dodac truskawkowy olejek eteryczny. Poniewaz czytalem ze robi sie cos takiego z miodem. Teraz pytanie jest czy np przed zbiorami 3 tyg robic flush caly czas z takim roztworem ? Czy tylko przez np. tydzien i potem sama woda. Przed samym flushem pisza zeby nie podlewac rosliny przez max 4 dni i potem jak juz roslinka zacznie potrzebowac wody i sama zacznie zuzywac swoje zapasy w lisciach itp dozowac roztwor wody z olejkiem. Nie wiem czy ktos robil tak ze przez te 4 dni nie podlewal zeby wzbudzic potencjalny koncowy wzrost (tak wyczytalem nie wiem czy to dziala i czy ma to sens) jak zaczniemy potem podlewac. Czy moze tylko zrobic samego flusha z tymi olejkami.
  Moze ktos probowal cos takiego robic albo ma jakas wiedze na ten temat zeby aromatyzowac plon przed zbiorem nie podczas suszenia jak to robia z skorkami cytryn,pomaranczy itp. Pozdro 🙂

  • Gitesik dziękuje za komentarz,

   Niestety nie mam pojęcia o “aromatyzowaniu” ponieważ nigdy to nie było konieczne a naturalny aromat jest dla mnie najpiękniejszy 😉

   Oczywiście możesz tak zrobić jako eksperyment 😉

   Co do miodu to zawiera sporo cukrów prostych, które rośliny lubią także na pewno możesz go podawać z wodą 😉

   Skórki cytryn,pomarańczy są dobre aby utrzymać prawidłową wilgotność podczas suszenia ( curringu ) a także nadać wilgotności dla przesuszonych zbiorów 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 32. Witam,małe pytanko,jak często spryskiwać liście?jak pryskać i czym pryskać i czy w ogóle pryskać

  • tola dziękuje za komentarz,

   Nie ma takiej potrzeby, pryska się podając np. środek ochronny lub przemywa brudne liście

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 33. Gdy podlewa się co 3dni (faza flo) woda z nawozami czy jest konieczność dac co jakiś czas samą wodę bez nawozow z odpowiednim ph oczywiscie ?

  • Gucii w glebie tak – co jakiś czas czysta woda z pH, w kokosie i hydro cały czas nawóz 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 34. Witaj Aniu. Mam pytanie , czy jak zastąpie wode zwykłą wodą mineralną to czy będzie dobrze bo nie chce stosować nawozów chciałbym palić naturala. A drugie pytanie to czy jeśli by mineralka była dobra to gazowana czy nie? Bo z tego co wiem roślinka od ziemi w góre potrzebuje CO2 a z koleji gleba najlepiej jakby była dobrze dotleniona bo nasza roślinka można powiedzieć oddycha korzeniami a wiem że tlen jej jest też niezbędny.
  Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

  • Agar dziękuje za komentarz,

   Dobrze że dbasz ale mineralna to trochę przesada… w zupełności wystarczy woda źródlana 😉

   “nie chce stosować nawozów chciałbym palić naturala”

   Heh to nie tak 😉 nawozy trzeba stosować ponieważ są pokarmem dla roślin

   Jeżeli chcesz nature to wybierz nawozy organiczne czyli naturalne 😉

   Żadnej wody gazowanej 😉 CO2 rośliny pobierają z powietrza + ew w tabletkach z wodą 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 35. Siemasz Aniu sluchaj chce do dac buster to transportu cukrow
  i nie wiem czy zmniejszac dawki w pozostalych karmach typu coco A i B plus BudXL tej samej firmy
  przyklad A i B po 3lub 4ml na litr daje i 1 ml budxl na litr zawsze montuje 15litrow wody in nie wiem jak to sie ma odnosnie zmniejszenia ml wyzej wymnienionych gadzetow przy dodawaniu boostera
  trzeba zmniejszac czy moze wszystko leciec jak bylo plus booster Pozdro Duze Rosna

  • Witalii kokos spokojnie przyjmie cala dawke boostera 😉 tylko pilnuj PH i EC a kokos zrobi robote 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 36. Witaj Aniu,

  Kilka pytań do specjalistki: czy można automaty w outdoor podlewać deszczówką ? Jak podlewać i nawozić outdoor od fazy sadzonki ? Czy uniwersalna ziemia do kwiatów będzie ok do sadzonek ? Kiedy przesadzać do gleby ? Ile światła dziennego ( padającego prosto ze słońca na rośliny?) dziennie powinno wystarczyć?

  Z góry dzięki za pomoc, w doniczkach kiełkują Amsterdam Star, Kush Monk w automacie.

  • Redstrav oczywiscie przeciez jak pada deszcz to tez podlewa 😉 jezeli podlewasz i nawozisz dodatkowo to tak jak normalne odmiany Uniwersalna jest OK pod warunkiem ph w zakresie 5,5-6,5 Do gleby mozna odrazu lub do konca trzymac osobno w donicy – zalezy jak kto woli Swiatla im wiecej tym lepiej nie ma tu jakis norm po prostu ile bedzie energi ze slonca takie efekty 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Promil jak gleba ma skladniki NPK to najlepiej dopiero od 10-14 dnia i to w mniejszych dawkach niz na opakowaniu 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 37. Witam wszystkich .
  Mam pytanie odnośnie swoich automatów .
  Auto mazar Dutch passion
  Auto ultimate Dutch passion
  Rośliny maja ok 5 tygodni
  Auto ultimate jest w miarę ok ale z auto mazar mam problem i to można powiedzieć ze prawie od 2 tygodnia tak się dzieje .
  Kilka godzin po posłaniu roślina wstaje jest prężna i piękna zaś następnego dnia opada … szczyty wyglądają na trochę jakby przesuszone a dół zaś jakby gumowy opadający . Na początku jak się tak działo to po posłaniu cała roślina się dźwigała a teraz tak ok 70 % od dołu się podnosi a góra pozostaje lekko opadnięta . Nie wiem czym jest to spowodowane . Roślinki podlewam co 2 dzień 1 litrem wody (co 2 podlanie nawozy ) próbowałem co 3 większa ilością ale niestety moje doniczki nie są wstanie przyjąć więcej ( doniczki 11l ) po 1l zaczyna się przelewać spodem . Liście nie żółkną są zielone ale trochę wykręcone i górne przy topach leżą . Od wczoraj zacząłem podawać pk13/14 . Mam takie wrażenie jakby roślinka nie mogła pobrać wody w górę rośliny . Proszę o pomoc 🙂

  • Ari85 wyglada mi to na przelanie… co drugi dzien 1L to jednak sporo wody…

   Daj znac ile litrow maja doniczki i jaka temperatura panuje oraz czy swiatlo to HPS czy led ?

   Daj im troche spokoju z podlewaniem nawet lekko przesuszajac glebe az doniczka bedzie lekka gdy podniesiesz do gory 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • MASXZ na poczatek zaledwie 50-100ml a czesto np codziennie – pozniej wiecej a odstepy dluzsze np co 2-3 dni 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

Comments are closed.