Trichomy marihuany

23
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

Trichomy marihuany

Czym była by marihuana bez trichomów ? Tak naprawdę trichomy ( gruczoły żywiczne ) to „esencja” konopi, które wytwarzają trichomy w ilości do 30% suchej masy topów.

Trichomy marihuany zawierają najważniejsze metabolity jak THC, THCV, CBD, CBC, CBN oraz terpeny czyli to co najbardziej pożądane w marihuanie…

Trichomy marihuany dzielą się na trzy rodzaje:

 

Bulwiaste ( najmniejsze 15 – 30 mikronów ) zawierające kannabinoidy jednak w małej ilości
Główkowate-siedzące ( 25 – 100 mikronów ) wydzielają kannabinoidy i podobne związki chemiczne również w małych ilościach
Główkowato-nóżkowate ( 150 – 500 mikronów ) najbardziej obfite źródło kannabinoidów Pojawiają się na kwiatach oraz sąsiednich listkach podczas kwitnienia konopi. To właśnie trichomy główkowato-nóżkowate są głównym źródłem THC i CBD w marihuanie.

Gdzie są trichomy ?

Trichomy znajdują się w kwiatach oraz przyległych liściach konopi wraz z postępem kwitnienia konopi.

Trichomy kiedy ścinać ?

Trichomy pomagają w określeniu czasu zbiorów konopi. Dzieje się to dlatego, że trichomy zmieniają swoją barwę wraz z postępem kwitnienia roślin. Na początku trichomy marihuany są przeźroczyste, wraz z upływem czasu stają się mleczne lub „mętne” a gdy THC zaczyna się rozkładać zmieniają kolor na pomarańczowy lub bursztynowy.  Przyjmuje się, że gdy ok. 20-30% trichomów konopi jest pomarańczowa lub bursztynowa należy dokonać zbiorów konopi. Dużo zależy od genetyki odmiany a także doświadczenia growera.

Bursztynowe trichomy czyli kiedy ścinać marihuanę ?

Kiedy trichomy są bursztynowe oznacza, że nastąpił rozkład THC które przechodzi w CBN ( przez co marihuana jest mniej psychoaktywna a bardziej uspokojająca ) i należy przystąpić do zebrania topów zanim będzie za późno i THC ulegnie całkowitemu rozkładowi.

trichomy marihuany kiedy scinac trichomy Trichomy marihuany trichomy marihuany kiedy scinac

Po co konopiom trichomy ?

Przyjmuje się, że trichomy konopiom służą do ochrony kwiatów przed promieniowaniem UV-B, hamują pasożytnicze grzyby oraz chronią przed wieloma niepożądanymi owadami.

Mikroskop z powiększeniem 25x będzie bardzo przydatny do oceny Twoich trichomów…

dojrzale-trichomy-marihuany trichomy Trichomy marihuany dojrzale trichomy marihuany

bursztynowe-trichomy-marihuany trichomy Trichomy marihuany bursztynowe trichomy marihuanydojrzale-trichomy-marihuany-2 trichomy Trichomy marihuany dojrzale trichomy marihuany 2dojrzale-trichomy-marihuany-3 trichomy Trichomy marihuany dojrzale trichomy marihuany 3dojrzale-trichomy-marihuany-4 trichomy Trichomy marihuany dojrzale trichomy marihuany 4dojrzale-trichomy-marihuany-lisc trichomy Trichomy marihuany dojrzale trichomy marihuany liscmleczne-trichomy-marihuany trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuanymleczne-trichomy-marihuany-1 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 1mleczne-trichomy-marihuany-2 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 2mleczne-trichomy-marihuany-3 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 3mleczne-trichomy-marihuany-4 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 4mleczne-trichomy-marihuany-5 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 5mleczne-trichomy-marihuany-6 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 6mleczne-trichomy-marihuany-7 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 7mleczne-trichomy-marihuany-8 trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany 8mleczne-trichomy-marihuany-lisc trichomy Trichomy marihuany mleczne trichomy marihuany liscprzezroczyste-trichomy-marihuany trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuanyprzezroczyste-trichomy-marihuany-1 trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuany 1przezroczyste-trichomy-marihuany-2 trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuany 2przezroczyste-trichomy-marihuany-3 trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuany 3przezroczyste-trichomy-marihuany-4 trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuany 4przezroczyste-trichomy-marihuany-5 trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuany 5przezroczyste-trichomy-marihuany-6 trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuany 6przezroczyste-trichomy-marihuany-7 trichomy Trichomy marihuany przezroczyste trichomy marihuany 7dojrzale-trichomy-marihuany-5 trichomy Trichomy marihuany dojrzale trichomy marihuany 5

Trichomy marihuany
5 (99.23%) 26 votes
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

PROSZĘ PODZIEL SIĘ WPISEM, DZIęKUJE :*

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić makumbe ? [PRZEPIS]
Następny artykułTHC we krwi

23 KOMENTARZE

 1. Witam moje konopie mają kwitnąć 7/8 tyg ale minol już 10 tydzień pały grube a włoski dalej białe i nie wiem czy sćinać je takie białe czy dalej czekać. Będe wdzięczny za info.

 2. Witam
  Kiedy zaprzestać nawozić glebę?? Nie mam lupy więc nie mogę dokładnie sprawdzić koloru trichomów, lecz kiedyś słyszałem, że powinno być ok. 80% pomarańczowych włosków na kwiatostanie. W obecnej chwili mam jakieś 60-40 (białe-pomarańczowe). Jak się na to zapatrujesz??
  Z góry dziękuję
  Pozdrawiam

  • Matewoosh dziękuje za komentarz,

   40-60% czyli ostatnie nawożenie a później czysta woda dla wypłukania nawozów 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. Witam
  Dwa dni ciemni, a potem ścinka?? Czy jest jeszcze coś o czym muszę pamiętać przed ścięciem??
  Ps. Takie są śliczne, że nie chcę ich ścinać:-)
  Pozdrawiam

  • zielona dziękuje za komentarz,

   Oceń ilość brązowych trichomów – porównaj ze zdjęciami 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • d18 dziękuje za komentarz,

   „Przyjmuje się, że gdy ok. 20-30% trichomów konopi jest pomarańczowa lub bursztynowa należy dokonać zbiorów konopi. Dużo zależy od genetyki odmiany…”

   Tak 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 4. Witam. Postaram się dokładnie opisać.
  Prawdopodobnie jest to Ice Kush Feminise, albo A-Train Feminized. Jest to automat. Rośnie outdoor, kwitnie od około 20 czerwca, Na większości topów włoski oznaczone jako stigmas są już pousychane ciemnobrązowe, ale trichomy wyglądają na mleczne. Cały czas zwiększa się masa kwiatów. Czy sądząc po tym, że stigmas są już pousychane na większości można zbierać? Osobiście potrzymałbym jeszcze bo masa cały czas rośnie, ale boję się że thc zniknie. Dolne topy z kolei są bardzo małe, rosną i stigmas mają całkowicie białe. Myślę, żeby zrobić tak: Zebrać te kwiaty, gdzie trichomy są mleczne a stigmas uschnięte a resztę zostawić żeby dalej rosła. Czy takie zerwanie większości kwiatów nie zaszkodzi reszcie rośliny i dalej kwiaty będą rosły tam gdzie są małe? Dodam, że działanie jest silne, euforyczne. Pozdrawiam.

  • Szaman Zielarz dziękuje za komentarz,

   „kwitnie od około 20 czerwca”

   Hmmm dopiero miesiąc kwitnienia – coś szybko jak na gotowe topy…

   „Czy sądząc po tym, że stigmas są już pousychane na większości można zbierać?”

   Tak zgodnie z tym co na obrazku i z opisem

   „Zebrać te kwiaty, gdzie trichomy są mleczne a stigmas uschnięte a resztę zostawić żeby dalej rosła.”

   Tak; „Dolne topy z kolei są bardzo małe, rosną i stigmas mają całkowicie białe.”

   Jeżeli nie jesteś pewien wrzuć foto na darmowy serwer z zamazanym tłem tak żeby było widać topy – stigmas 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Cześć. Jako laik / początkujący mam pytanie do expertow. Automat, indor, pod lampa, teraz już 12/12, choć przeczytałem że automatów nie przestawiamy na 12/12. Roślinki już duże. Topy spore. Wasy/włoski spore i biale.
  1. Trichomy (rozumiem że białe /brązowe kropelki rosy) na włoskach/wasach- nie mam ich, będą jeszcze czy coś zepsułem? A może nie potrafię ich dostrzec?
  2. Nie ma zapachu takiego jak powinien być. W ogóle prawie nie pachnie.

  • Mm dziękuje za komentarz,

   „Automat, indor, pod lampa, teraz już 12/12, choć przeczytałem że automatów nie przestawiamy na 12/12.”

   To prawda automaty cały czas 18/6 lub 20/4 😉

   1. Aby zobaczyć trichomy musisz użyć lupy albo mikroskopu 😉

   2. Czasami jest to wada albo duża zaleta 😉 najważniejsze jaka to odmiana ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 6. Witaj Aniu,

  czy takie nadają się już do zbioru?
  images82.fotosik.pl/768/9311188664e3d31b.png
  Pytanie może głupie ale nie jestem pewien… to już 46 dzień, jest trochę bursztynu i mleka czy może jeszcze poczekać? Na rysunku są całe brązowe a u nie tylko niektóre, na liściach kropelki są mleczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ