Sadzenie marihuany

8
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

Sadzenie marihuany

Sadzenie marihuany należy rozpocząc od przygotowania sprzętu do uprawy marihuany a także samych nasion marihuany z których powstaną sadzonki marihuany.

Jeżeli sadzenie marihuany dotyczy uprawy marihuany indoor czyli w pomieszczeniu będziesz potrzebował growboxa czyli namiotu do uprawy konopi a także kompletnego wyposażenia growboxa; Co to jest growbox i jakie powinien posiadać wyposażenie przeczytaj w osobnym wpisie;

Absolutne minimum sadzenia marihuany w growboxie to lampa do uprawy marihuany czyli oświetlenie growboxa, wentylator czyli wentylacja growboxa a także materiał odbijający światło w growboxie, doniczki, termometr, ziemia lub inne podłoże ( np. kokos, wełna mineralna ) a także same nasiona marihuany, które należy wykiełkować.

Jeżeli posiadasz już przygotowany i sprawny sprzęt do uprawy marihuany oraz kupiłeś nasiona marihuany możesz brać się za sadzenie marihuany.

Jak sadzić marihuane krok po kroku ?

Sadzenie marihuany zacznij od wykiełkowania nasion marihuany

Jak wykiełkować nasiona marihuany dowiesz się z osobnego wpisu klikając tutaj.

jak najlepiej wykielkowac nasiona marihuany sadzenie marihuany Sadzenie marihuany jak najlepiej wykielkowac nasiona marihuanyGdy posiadasz wykiełkowane nasiona marihuany możesz przejść do sadzenia konopi.

W tym celu należy przygotować doniczki z ziemią w których będziesz sadził wykiełkowane nasiona marihuany lub kostki do kiełkowania nasion.

Jak-sadzić-nasiona -marihuany-2 sadzenie marihuany Sadzenie marihuany Jak sadzi  nasiona marihuany 2Wykonaj ( najlepiej drewnianym patyczkiem np do saszłyka lub innym ) niewielki otwór o głębokości ok. 1-1,5cm w którym umieścisz wykiełkowane nasiono.

Sadzenie marihuany należy wykonać z dużą ostrożnością, ponieważ wykiełkowane nasiona marihuany są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić. Pamiętaj że NIE WOLNO łapać ani dotykać białego kiełka, które wypuściły nasiona marihuany. Wykiełkowane nasiona marihuany należy łapać za skorupkę – najlepiej za pomocą pęsety tak jak na obrazku poniżej;

Sadzenie nasion marihauny sadzenie marihuany Sadzenie marihuany Sadzenie nasion marihuanyJak sadzić nasiona marihuany sadzenie marihuany Sadzenie marihuany Jak sadzi  nasiona marihuanyKiełek nasiona konopi powinien być umieszczony do dołu choć nawet jak nasiono spadnie lub się obróci kiełkiem np. w bok to nie ma większego znaczenia – natura zrobi swoje.

Po wsadzeniu wykiełkowanego nasiona w doniczce przysyp nasiono ziemią ale NIE ugniataj a następnie delikatnie podlej tak aby nie zrobiło się błoto. Pamiętaj aby ziemia nie była zbyt zbita, ponieważ nasiono może mieć trudności w przebiciu się przez glebę.

Jeżeli umieszczasz nasiona w specjalnych kostkach do kiełkowania nasion warto przenieść je do specjalnych ukorzeniaczy ( mini szklarni ) które będą zachowywać odpowiednią wilgotność i mogą przyśpieszyć wyjście na świat naszych roślin.

Szlarenka nasiona marihuany sadzenie marihuany Sadzenie marihuany szklarenka z podlozemEfekt „szklarniowy” możesz otrzymać w każdej doniczce w której kiełkujesz nasiona marihuany.Po prostu każdą doniczke przykrywaj od góry przeźroczystą folią ( np. spożywczą ) zostawiając po bokach z każdej strony więcej folii a całość po obwodzie doniczki ściśnij za pomocą np. gumki recepturki. Dla większej wilgotności warto mini szklarnie lub folie opryskać od środka wodą za pomocą spryskiwacza. Otwieraj mini szklarnie raz – dwa razy dziennie dla wpuszczenia świeżego powietrza i sprawdzenia czy nasiona wyszły już z ziemi.

Sadzenie marihuany ze światłem czy bez ?

Jeżeli umieściłeś wykiełkowane nasiona marihuany w ziemi na samym początku światło nie jest potrzebne, ponieważ nasiona są jeszcze w ziemi i nie korzystają z ze światła. Jednak przydatne dla nasion może być ciepło jakie wytwarza żarówka dla przyszłych roślin.

Pamiętaj cały czas o zapewnieniu odpowiedniej temperatury otoczenia ( ok. 22-25 stopni Celcjusza ) bo gdy będzie zbyt zimno nasiona konopi nie wyjdą z ziemi.

sadzenie marihuany sadzenie marihuany Sadzenie marihuany sadzenie marihuanyWsadziłem nasiona marihuany do ziemi ile muszę czekać na moje sadzonki marihuany ?

Wszystko zależy od stopnia wykiełkowania nasion oraz jakości nasion. Myślę, że czas 2-7 dni jest optymalny do pojawienia się roślin czyli sadzonek marihuany. Jeżeli po tym czasie nie widać roślin należy sprawdzić nasiona delikatnie rozkopując ziemie na powierzchni. Pamiętaj aby szybciej NIE rozkopywać ziemi – daj nasionom spokój a wszystkim zajmie sie matka natura.

Gdy nasiona przebiją się przez ziemie ujżysz sadzonki marihuany, które należy oświetlać.

A o to efekty i najpiękniejszy widok czyli młodziutkie sadzonki marihuany

Jak-sadzić-nasiona -marihuany-2 sadzenie marihuany Sadzenie marihuany Jak sadzi  nasiona marihuany 21Jeżeli sadzonki marihuany nie będą miały dostępu do światła będą się wyciągać i wydłużać co nie jest dla Ciebie korzystne i Twoich sadzonek marihuany.

Następnym krokiem jest zadbanie o sadzonki marihuany

przesadzanie konopi sadzenie marihuany Sadzenie marihuany przesadzanie konopi

Na początku musisz szczególnie dbać o sadzonki marihuany, ponieważ to jak zadbasz o sadzonki marihuany na początku będzie miało wpływ na całe życie konopi a tym samym Twoje zbiory marihuany.

Gdy sadzonki marihuany przebiją się przez ziemię ujrzysz wspaniały widok a mianowicie młodziutką konopie z dwoma listkami. Od tych dwóch listków, które widzisz zależy przyszłe życie sadzonki marihuany, ponieważ za pomocą liści konopie pobierają światło.

sadzonka-marihuany sadzenie marihuany Sadzenie marihuany sadzonka marihuanyJak opiekować się sadzonkami marihuany dowiesz się z tego wpisu.

Sadzenie marihuany
4.8 (95.2%) 25 votes
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

PROSZĘ PODZIEL SIĘ WPISEM, DZIęKUJE :*

8 KOMENTARZE

  • magic dziękuje za wpis,

   To prawda jednak cały proces może sprawiać wiele frajdy 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Witam.
  Ania, mam pytanie, mianowicie czy jeśli zaisiałem nasionko niedokońca wykiełkowane, (pęknięte i było widać białe w środku, ale nie wystawało) to czy roślinka urośnie bez problemu?
  Dużo słońca, podlana i temp. wynosi 22-28 stopni ?

  • Oskarinio tego nikt nie wie, jedynie czas może pokazać choć jest duża szansa na wykiełkowanie przy odpowiedniej wilgotności i temperaturze także bez obaw.

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Witam mam pytanko 🙂 czy teraz kiedy jest lato i dzień jest długi to mogę zrobić wega w pokoju w donicach przy świetle dziennym? zaoszczędziło by mi to sporo czasu bo za 4 tygodnie mam zbiory z boxa i chciałbym już sadzić nowe 🙂 a później bym tylko wrzucił do boxa na flo pod 600w Z góry dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ