Przenawożenie marihuany ?

53
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

Przenawożenie marihuany ?

Konopie tak jak inne rośliny do życia potrzebują m.in tak podstawowych pierwiastków jak  azot, potas i fosfor oraz wielu innych. Może się jednak zdażyć, że w trosce o swoje rośliny dostarczysz im za dużo a tym samym dojdzie do przenawożenia marihuany. Za mało nawozów to niedobór jednak za dużo nawozów uważane jest za gorszą sytuację dlatego staraj się nie doprowadzić do przenawożenia konopi.

 

przenawożenie marihuany przenawożenie marihuany Przenawożenie marihuany ? przenawozenie konopi

Jak rozpoznać przenawożenie marihuany ?

Końcówki liści są żółte lub spalone. W późniejszej sytuacji spalone będą nie tylko końcówki liści ale ich większa część. Niestety nadmiar nawozu po prostu pali liście a liście są niezbędne do prawidłowego rozwoju całej rośliny.

przenawożenie marihuany przenawożenie marihuany Przenawożenie marihuany ? przenawozona marihuana

Dlaczego dochodzi do przenawożenia konopi ?

Jest to tylko i wyłącznie Twoja wina. Sama też popełniałam ten błąd i lałam nawozy bez umiaru i w maksymalnych dawkach co prowadziło do przenawożenia i późniejszych problemów. Później rośliny mogą nie osiągnać swojego potencjału… Dlatego najważniejsze to stopniowe dawkowanie nawozów.

Jak zapobiec przenawożeniu konopi ?

1. Zacznij dawkować nawozy od 1/4 czy 1/3 zalecanej dawki z opakowania i obserwuj rośliny. Jeżeli korzystasz z dobrych jakościowo podłoży z growshopu, które posiadają „dawkę startową” nawożenie możesz zacząć od ok 10 dnia a nawet 14 dnia.

Gdy zauważysz niedobory  pierwiastków to oczywiście dodaj więcej nawozu w następnym podlewaniu.

 

2. Nie używaj nawozu za każdym razem.

Nawozy odkładają się w glebie przez co może dojść do zasolenia podłoża. Dlatego co np drugie albo trzecie podlewanie użyj wyłącznie czystej wody z prawidłowo wyregulowanym pH. To pomoże uniknąć przenawożenia marihuany.

 

przenawożenie marihuany przenawożenie marihuany Przenawożenie marihuany ? przenawozona konopia

Jak usunąć skutki przenawożenia konopi ?

Aby usunąć skutki przenawożenia konopi wykonaj płukanie gleby tzw. flushing.

 

Polega to na przelaniu czystą wodą o prawidłowym pH całej ziemi w doniczce. Woda ma się przelewać dołem z doniczki w dużej ilości. MOŻNA PRZYJĄĆ 2-4 KROTNOŚĆ ILOŚĆ WODY NA POJEMNOŚĆ DONICZKI. Następnie daj roślinie czas na „dojście do siebie”.

 

Musisz także kontrolować poziom pH, który jest bardzo ważny. Zbyt niski lub zbyt wysoki poziom pH powoduje, że roślina nie przyswaja prawidłowo poszczególnych lub wszystkich składników których jej dostarczasz. Diagnoza przenawożenia musi być precyzyjna bo w przypadku rozpoznania jej jako niedobory poprzez podanie dodatkowej dawki nawozu tylko pogorszysz stan roślin.

 

Nadmiar – przenawożenie pierwiastków:

 

Przenawożenie azotem (N)

Nadmiar azotu powoduje, że liście są ( nienaturalnie ) ciemnozielone. Przy przenawożeniu azotem oprócz ciemnozielonych liści, liście mogą usychać ( czernieć ) i zaczną odpadać. Po pewnym czasie stan całego sytstemu korzeniowego ulega pogorszeniu co skutkuje zmniejszeniem przyswajania składników odżywczych. Topy mogą być zniekształcone, pobór wody ograniczony a odporność na stres znacznie obniżona.

 

Przenawożenie fosforem (P)

Nadmiar fosforu jest rzadko spotykany ( zwłaszcza w kwaśnym podłożu ) co nie oznacza niemożliwy. Przenawożenie fosforem jest często wynikiem złego poziomu pH. Nadmierny fosfor przeszkadza w dostępie do miedzi i cynku. Skutkuje to zahamowanym wzrostem i objawem niedoboru magnezu oraz wapnia, których roślina nie przyswaja.

 

Przenawożenie potasem (K)

Nadmiar potasu prowadzi do zaburzeń w poborze cynku, magnezu, manganu i żelaza. Jeżeli stwierdzisz niedobory tych pierwiastków – może oznaczać, że rośliny mają nadmiar potasu. Charakterystyczny objaw braku magnezu na liściach może być spowodowany nadmiarem potasu.

 

Przenawożenie cynkiem (Zn)

Nadmiar cynku jest bardzo toksyczny powodując przy tym braki żelaza. Nadmiar cynku poznasz po bladnięciu młodych liści a następnie całej rośliny.

 

Przenawożenie wapnem (Ca)

Nadmiar wapna jest ciężki do rozpoznania jednak może powodować braki magnezu i potasu.

 

Przenawożenie żelazem (Fe)

Nadmiar żelaza jest mało spotykany. Może powodować brązowienie lub malutkie plamki na liściach.

 

Przenawożenie manganu (Mn)

Nadmiar manganu to tzw. chloroza. Liście tracą zdolność do syntezy chlorofilu przez co tracą zielony kolor.

 

Przenawożenie chlorem (Cl)

Nadmiar chloru powoduje spalone krawędzie i końcówki liści. Liście mają mniejsze rozmiary oraz tempo wzrostu jest wolniejsze.

 

Przenawożenie boru (B)

Nadmiar boru rozpoznasz po żółceniu końcówek liści po czym następuje martwica liścia.

 

Przenawożenie miedzi (Cu)

Nadmiar miedzi prowadzi do braków żelaza. Rozwój korzeni będzie spowolniony do nienaturalnego ciemnienia i puchnięcia.

 

Przenawożenie molibdenu (Mo)

Nadmiar molibdenu jest rzadko spotykany i prowadzi do odbarwienia liści.

 

Przenawożenie Sodu (Na)

Nadmiar sodu powoduje toksyczność rośliny lub deficyt innych pierwiastków.

 

Przenawożenie krzemu (Si)

Nadmiar krzemu nie jest dobrze poznany…

 

Przenawożenie siarką (S)

Nadmiar siarki powoduje mniejsze pobieranie innych pierwiastków a cała roślina jest mniejszych rozmiarów.

 

przenawożenie marihuany przenawożenie marihuany Przenawożenie marihuany ? przenawozenie marihuanaprzenawożenie marihuany przenawożenie marihuany Przenawożenie marihuany ? przenawozenie marihuana 1przenawożenie marihuany przenawożenie marihuany Przenawożenie marihuany ? przenawozenie marihuana 2

przenawożenie marihuany przenawożenie marihuany Przenawożenie marihuany ? przenawozona marihuana 1

Przenawożenie marihuany ?
4.4 (87.27%) 11 votes
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

PROSZĘ PODZIEL SIĘ WPISEM, DZIęKUJE :*

53 KOMENTARZE

 1. Czytając opis prawdopodobnie mam przenawozenie siarką,roślina z dnia na dzień zmieniła stan,nagle opadły i zniekształciły się liscie,końcówki popalone i roślina dziwnie pachnie taj jak by kwaśno,obciołem chore liście i wsadziłem pod cieplejsza lampę co mogę zrobić żeby uratować roślinę?

  • Kox dziękuje za wpis,

   Niestety to nic dobrego gdy roślina choruje,

   pierwsze co to flushing czyli płukanie czystą wodą – to nie zaszkodzi a może pomóc

   tylko jeszcze jaki wiek rośliny i czy jakieś nawozy były podawane ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Tez sie wlansie borykam z tym problemem…Liscie zaczely mi zolknac najpierw dolne potem topowe…. Chyba przelalem a to juz 8 tydzien na automacie :/ Dolina

  • WOLF jeżeli żółkną pod koniec flo to normalne 😉

   Zawsze można zrobić flusha dla wypłukania nawozów

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Endru gratuluję, wszystko jest piękne

   Duże liście posiadają odmiany z genami/przewagą Indica

   a liście to elektrownie dla rośliny także tylko się cieszyć

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. Witaj Ania,
  Dzięki za odpowiedz, i muszę przyznać masz naprawdę super bloga, jest naprawdę bardzo przemyślany, mega pozytywny …

  Pozdrawiam

 4. Hej ,
  mam ogromny problem 4 dni temu podlałem roślinki nawozem na kwitnienie tak jak było podane 1 ml nawozu na 1 l wody ,ale wody dodałem nieco więcej,
  a po trzech dniach największa roślinka zaczęła więdnąć od dołu i z dnia na dzień jest coraz gorzej wymieniłem całą ziemię i spłukałem wodą mineralną ale bez zmian liście usychają co mogę zrobić mogę wysłać zdjęcia

  • łeskols dziękuje za komentarz,

   Zobacz ten wpis;

   Opadnięte i oklapnięte liście marihuany ?

   „wymieniłem całą ziemię”

   jakim cudem ? w ten sposób na 100% uszkodzisz bryłę korzeniową jedynie dopuszcza się przesadzanie do większej doniczki gdy brakuje miejsca dla korzeni,

   w takim wypadku roślina przeszła szok – potrzebuje czasu

   „spłukałem wodą mineralną”

   nie jest to zalecane, trzymaj się oddstanej 24h kranowej wody dla pozbycia chloru

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Mam pytanie Ania posiadam 2 roślinki wszystko szło dobrze przez 9 dni od wykielkowania po 9 dniach zaczęły dolne liście te pierwsze co wychodzą ze skorupki tracić kolor zielony poczym zrobiły się oklapniete i żółte potem dolne liście zaczęły trochę tracić swoją jędrność końcówki poczym zrobiły się żółte i zbrazowiały i się krusza i tak dzieje się już od 5 dni i wchodzi na kolejne piętra liści ale od samego dołu szczyty są zieloniutkie i zdrowe co może być przyczyną czy mogę jakoś załączyć zdiecia lub jakoś na meila podesłać teraz trochę parametrów growbox 60x60x140cm lampa mh 250w temp w dzień 26-28c wilgotność 60% noc temp 18 -20c wilgotność 70-75% nawilżacz powietrza posiadam 1 wentylator wtlaczajacy 120mm wyciagajace 2 po 120mm i 1 mieszający 120mm i butelka z roztworem cukru i drożdży co2 donice 11l ziemia canna profesional plus roślinki mają 16 dni ph ziemi ok 6.5ph woda źródlana obniżana do ph około 6.2-6.5ph po 14 dniach podałem plagron terra mniejsza połowę zalecanej dawki podlewam co 4 dni 300ml i Na przemian raz woda raz nawóz proszę o jakąś rade pomoc w rozwiązaniu przyczyny i kiedy mam podlewac jeśli wkładam palca w ziemię i na 3cm jest sucho ale już 4cm jest wilgotno to kiedy podlewac?

  • Adaś dziękuje za komentarz,

   „zaczęły dolne liście te pierwsze co wychodzą ze skorupki tracić kolor zielony poczym zrobiły się oklapniete i żółte potem dolne liście zaczęły trochę tracić swoją jędrność końcówki poczym zrobiły się żółte i zbrazowiały i się krusza”

   Z opisu wynika; za dużo wody – przelane korzenie

   kiedy mam podlewac jeśli wkładam palca w ziemię i na 3cm jest sucho ale już 4cm jest wilgotno to kiedy podlewac?

   Musi być na większej głębokości sucho aby korzenie poszukiwały wody – lekka susza im nie zaszkodzi a później daj im nawozu

   Im większe tym podlewaniej rzadziej a większą ilością wody

   W 11L można spokojnie podlać 1L/raz na tydzień 😉

   Jak podlejesz – podnieś doniczkę i zapamiętaj ciężar – później gdy podniesiesz przed podlewaniem jak będzie sucho będziesz czuł różnicę

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

   • Hej Ania problem się pogłębia liście żółkną i usychaja czy mogę zdiecia dodać gdzieś żebyś mi doradziła co robić?

    • Adaś dziękuje za komentarz,

     Dodaj zdjęcia gdzieś na darmowy serwer to rzucę okiem 😉

     Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 6. Cześć proszę te 2 większe mają 22 dzień a ta mała jest jak na razie ok ma 10 dni proszę o pomoc co z nimi zrobić

  ifotos.pl/zobacz/2017-02-0_awhnarn.jpg
  ifotos.pl/zobacz/2017-02-0_awhnara.jpg
  ifotos.pl/zobacz/2017-02-0_awhnaxp.jpg

  • Adaś dziękuje za komentarz,

   Mniejsza jest OK

   Przypomnij jak z nawożeniem i podlewaniem,

   Co to za gleba ? Kokos czy jakaś mieszanka ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

   • Więc tak ziemia canna professional plus
    Co do podlewania to woda źródlana ze sklepu netto obniżone ph wody do 6.2-6.5 ph preparatem plagron pH min podlane były w 11l donicy 24 stycznia po 200ml plus 1ml nawozu plagron terra grow ten 1ml był dany na 400ml wody wiec wyszło po 200ml na jedną donice potem podlane były 27 stycznia sama woda o ph 6.5 po 300ml potem 31 stycznia po 400ml i dałem 2.5ml nawozu na 800ml wody gdzie wyszło po 400ml na roślinke i do dzisiaj czyli 7 lutego nie podlewam sucho jest na głębokość 4 -5cm ale u dołu doniczki jest mokra ziemia korzenia wychodzą przez dziurki a tu roślinki usychaja co może być przyczyną z góry ci serdecznie dziękuję za odp.

    • U małej roślinki zaczyna się to samo końcówka liścia dolnego lekko zrobiła się żółta i obwisła w dół ona nie była naworzona jeszcze

     • ifotos.pl/zobacz/2017-02-0_awrxsex.jpg

      ifotos.pl/zobacz/2017-02-0_awrxseq.jpg

      ifotos.pl/zobacz/2017-02-0_awrxsww.jpg

     • Adaś dziękuje za komentarz,

      Brak nawożenia a „końcówka liścia dolnego lekko zrobiła się żółta”

      wygląda mi na brak azotu ( N ) czyli pokarmu 😉

      Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

    • Adaś dziękuje za komentarz,

     roślinki usychaja

     zobacz wpis o przelaniu marihuany

     u dołu doniczki jest mokra ziemia korzenia wychodzą przez dziurki

     przelane będą wyglądały jak usychające a to by się zgadzało skoro na spodzie są korzenie i jest mokra ziemia…

     Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 7. Dzięki za porady i odpowiedzi to wynika z tego że za dużo podlewalem? Przecież nie podlewalem po 1l czy coś tylko tak jak pisałem teraz jest nie podlewana przez 11 dni i do 5cm jest sucho w doniczkach a jak się podniesie to ziemia przez dziurki jest mokra to co teraz robić nawóz dawać nie dawać podlewac?

  • Adaś dziękuje za komentarz,

   Jest jeszcze jedna opcja;

   Roślina ma płykie korzenie przez co „wypiła” wodę na głębokości do 5cm gdzie jest sucho a pozostała gleba jest mokra od nadmiaru ale póki korzenie nie pójdą w dół to gleba pozostanie wilgotna…

   Podsumowanie – podlewanie małą ilością aby dać impuls korzeniom do wykształcenia bryły korzeniowej

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 8. siemka,

  Jestem nowicjuszem w temacie i mam pytanko, zauwazylem ze jedna z roslinek (wszystkie maja nieco ponad 2 tygodnie) ma pozawijane listki od jakiegos czasu, nie umiem sam stwierdzic czy cokolwiek jej dolega czy poprostu tak ma. sa podlewane 3 razy dziennie w odstepie 8 godzin przez 15 min. Formulex – na razie 50 % zalecanej dawki dla rosliny dojrzalej, mam zamiar zwiekszyc dawke do 100% w ciagu 2 dni. PH 5,7 do max 6, lampa LED 600W w trybie veg przez 24h. temperatura troszke sie waha bo miedzy 24 do 28st, nawiew wlacza sie powyzej 26st.
  ponizej wrzucilem zdjecia – mozecie cos doradzic?

  files.fm/f/5nr656e3
  files.fm/f/cwzszdzw

  • zauwazylem ze rockwool ktory byl baza dla sadzonek jest caly czas wilgotny i powierzchnia jego zrobila sie zielona jakby porosly go glony, nie jestem pewien czy powinien kompletnie wysychac czy raczej ok ze pozostaje wilgotny ?

   kilka dodatkowych fotek

   files.fm/f/q2f9kxvu
   files.fm/f/d2ht2ay9
   files.fm/f/jywkpkgr
   files.fm/f/7zpp9ctb

   • Pablo dziękuje za komentarz,

    powierzchnia jego zrobila sie zielona jakby porosly go glony

    Niedobrze,

    Najważniejsze nie wiem jaki jest zalecany czas pracy pompy w Twoim systemie bo nie jest to gleba… jak sie nazywa system?

    Zbadaj EC roztworu – ile litrów ma pojemnik na wodę ?

    Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Pablo dziękuje za komentarz,

   Najważniejsza sprawa o czym nie napisałeś to jest hydro…

   Czy przypadkiem w instrukcji jest informacja o włączonej pompie z roztworem 24h/dobę ?

   Nawozu nie zwiększaj, sprawdzaj często pH – 6,0 to dobra maksymalna wartość

   Jaki masz EC roztworu ( stężenie nawozu ) ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

   • hej Ania

    uzywam wilma hydro pot, myslisz ze pompa powinna chodzic 24h?
    nie za bardzo wiem jak zmierzyc EC, ale zastosowalem sie do wskazowek z nawozu co do objetosci, pojemnik ma 80l obj a donice 11l i zastosowalem 50% zalecanej dawki.
    PH jest max do 6.
    Rockwool o ktorym wspomnialem ma wierzchnia warste na ok 1 mm pokryta nalotem glonow co najbardziej mnie martwi. poza tym rosliny wygladaja calkiem zdrowo.
    dzis maja ok 3 tygodni od wykielkowania i wygladaja tak;

    files.fm/f/2mvghpd5
    files.fm/f/jsvdyd9p
    files.fm/f/5axta76u
    files.fm/f/6hjnzpgd

    pozdro

    • Pablo dziękuje za komentarz,

     Ok już wiem co masz za system hydroponiczny wilma

     W tym przypadku pompa nie powinna chodzić 24h na dobę ( dotyczy to innych systemów w tym szczególnie aero ).
     tylko tak jak masz teraz czyli kilka cykli podlewania

     Musisz zaopatrzeć się w miernik EC np MILWAUKEE lub BLUELAB albo coś innego jednak za chwilę gdy będziesz dawkował nawozy musisz znać EC roztworu ( stężenia nawozu )

     Tutajsz masz przybliżone wartości EC;

     dla sadzonek pomiędzy 0.4 – 0.8 EC,
     dla świeżo ukorzenionych roślin 1.6 EC
     podczas fazy wzrostu wegetatywnego 1.6 – 2.0 EC
     podczas fazy kwitnienia i owocowania.1.6 – 1.8 EC

     PH bardzo dobre trzymaj między 5,7-5,8 max 6.0 pH

     Rockwool o ktorym wspomnialem ma wierzchnia warste na ok 1 mm pokryta nalotem glonow co najbardziej mnie martwi

     Wiem o co chodzi i też mnie to martwi daj znać jaką masz wilgotność otoczenia i temperaturę a także napisz temperature roztworu. Odpuść cykl podlewania aby lekko podsuszyć kostki rockwoola bo gnicie/glony/pleśń to nic dobrego…

     Wyglądają bardzo dobrze 🙂

     Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

     • Hej Aniu,

      Zakupiłem miernik EC – pokazuje stężenie 1.7 EC, temperatura roztworu 23-24 st. Celsjusza, wilgotność to 60-65%. Także parametry zachowane.

      Rockwool również podsechł, zmieniłem umiejscowienie dysz nawadniających by nie lały bezpośrednio na wełnę.
      Roślinki rosną super i nie widać już nic co mogłoby martwić. Za kilkanaście dni przełączam system w tryb kwitnienia😉

      files.fm/f/bhj2qcvf

      Dziękuję bardzo za rady i wskazówki😊

     • Pablo dziękuje za komentarz,

      Kontroluj EC, pH i temp roztworu ( to max temperatura jaka może być – przy wyższych temp zacznie brakować tlenu w roztworze a tlen to podstawa )

      EC przy kwitnieniu jak będą topy max 2.0 a najlepiej utrzymuj tak jak teraz 😉

      Ciasno się tam zrobiło 😉

      Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 9. Cześć Ania. Moja roślinka ma 11 dzień na łodydze pojawiła się fioletowa żyła która weszła na 2 pierwsze liście. Liscie się wywijają i lekko schną od początku liścia dowalilem dzisiaj biohumusa 2 nakrętki na litr i podsypalem dolomitem. Temp i wilgotność jest Ok. PH gleby 7

 10. Serwus wszystkim 😉 pomocy! pierwsza i jedyna roślinka jak do tej pory chociaż już druga rośnie po woli 😉 z cała rozkminka zaczęła się od słabego palenia w którym były pestki było to AK47 albo amnezja, jako że to pierwszy raz po cichu liczę na 5-7 uncji, wszystko na podłożu torfowym lekkim do kwiatów (z lidla UK) i na nawozach bio bizz odstawiłem tydzień temu bio grow którego do tej pory używałem (4 ml/l) i teraz używam jedynie 4 ml/l bio bloom i 4ml/l top max.
  PH mierzone z przesączu z dołu doniczki mieści się w granicach 6,5 – 7,0 nie miałem większych akcji ze PH bo co miesiąc wrzucam drobno zmielone skorupki jajek
  roślina pięknie kwitnie ale od spodu po woli odpadają liście a te największe liście a dokładniej „palce” liści skręcają się i usychają, pojedynczo liście przy tym od bledną i tracą kolor z ciemno na jasnozielony są „flopyjaste” (oklapnięte) góra rośliny nie ma tych problemów liście są ciemniejsze i „żywe” sztywne
  moje pytanie czy to normalne że te liście odpadają i robią się takie dziwne podczas kwitnienia?
  kolejna sprawa to liście u góry są zdrowe ale co poniektórym końcówka albo krawędź bądź też plamka jakby po kropli wody zrobiła się żółtopomarańczowa i uschnięta czy to przenawożenie? a może zbyt dużo chloru bądź fluoru w wodzie?
  aha! i jeszcze jedno jaki polecacie serwis do hostingu zdjęć bo najchętniej pokazał bym o czym mówię NAMASTE!

  • Jumanji dziękuje za komentarz,

   1. pH niżej – przedział 5,8-6,3 w glebie najlepiej trzymaj się 6,0
   2. zrób flusha czyli przepłukaj tylko wodą z dobrym pH tak aby woda przelewała się spodem
   3. foto np na imgbb.com

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 11. Witam, mam takie same objawy koncówki liści sa suche i wyglada to tak jak na zdjęciach po czasie jest coraz większa cześć liścia wysuszona. Ale rzecz w tym ze nie uzywałem żadnych nawozów może ty byc problem z pH ? Mierzyłem i wyszło 7,8-8,0 czyli za wysokie przywróciłem je do 6,8 za pomocą octu ale zamówiłem profesjonalny pH down na necie. Moje pytanie to czy roślinka dojdzie do siebie ? Liście ktore nowa rosną nie sa dotknięte

  • Pablo dziękuje za komentarz,

   Wow co to za pH… trzyma się 5,8-6,3 dla gleby – optymalnie 6,0

   Trzeba zrobić flusha czyli przepłukać dużą ilością wody z dobrym pH aby woda wylewała się spodem

   Później tylko czekać czy da radę 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

   • Dobra ten kwiat skończył w worku na śmieci to była znaleziona w pakiecie pestka wiec luz nauczyłem sie na błędach teraz zajmę sie moimi automatami od sensi seeds ktore wlasnie wyładowały w ziemi. Dzięki za rady.

    • Pablo dziękuje za komentarz,

     „nauczyłem sie na błędach”

     Najlepsza lekcja 😉

     Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • adam dziękuje za komentarz 😉

   Wygląda mi to na przelanie – zbyt dużo wody lub zbyt wilgotna gleba cały czas…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 12. Witam Aniu ja z pytaniem….11 maja do ziemi poszły 2 Kalashnikova ak47 outdoor na dworzu znalazły się 29 maja mając 3-4pietra liści niestety dzień później była olbrzymia burza i roślinki ucierpiały na dzień dzisiejszy jedna ma pawie 150cm druga 70cm ale co mnie dziwi jeszcze nie kwitną…..Ta większą ma już wszystkie kształty pąków ale nie kwitnie a to już 10tyg….nie wiem za bardzo co robić…..pozdrawiam

  • Kris dziękuje za komentarz,

   „Kalashnikova czyli połączenie AK47 i White Widow”

   „Pora zbiorów outdoor; koniec września”

   Zacznie kwitnąć od połowy/końca lipca i będzie gotowa na koniec września 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 13. W zeszłym roku było miesiąc szybciej ale to chyba dlatego że mocno przesuszylem i wymusilo to wcześniejsze kwitnięcie? Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

  • Kris dziękuje za komentarz,

   „mocno przesuszylem”

   Mogła się „bronić” pogoda była inna i mogłeś trafić na „szybszy” gen 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 14. No i faktycznie właśnie wróciłem od kwiatka i zaczął kwitnąć 😊
  I mam pytanie jak możliwe jest ze producent podaje że Kalashnikova outdoor rośnie do 100cm a moja ma w tej chwili 174cm!?

  • Kris dziękuje za komentarz,

   Są tylko dwie opcje;

   1. Dobre warunki do rozwoju
   2. Słabe warunki oświetlenia przez co roślina się „wyciąga” w stronę światła tracąc na strukturze

   To co piszą producenci ma mało wspólnego z rzeczywistością 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 15. Właśnie a w tym roku delikatnie mówiąc pogoda do…bani
  Mało słońca dużo deszczu no ale nic na to w przypadku outdoor nie poradzimy
  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ