Planton K do marihuany ?

8
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

Planton K do marihuany ?

planton k planton k Planton K do marihuany ? planton k

 

Nawożenie jest niezbędne w uprawie konopi – nawozy stanowią „paliwo” dla roślin i bez odpowiedniego nawożenia uprawa roślin mija się z celem.

Jako ogrodnik chcący odpowiednio zadbać o swoje rośliny spotkasz się z wieloma nawozami. Obecnie wybór jest ogromny – od tanich i uniwersalnych nawozów po drogie i specjalistyczne nawozy do uprawy marihuany. Wśród tańszych i uniwersalnych nawozów znajduje się Biohumus oraz Planton K który chce Ci dzisiaj przedstawić.

Skład nawozu Planton K z etykiety produktu:

azot – 16 %

fosfor – 11 %

potas – 24 %

Wg opisu producenta Planton K to nawóz ;

„do roślin kwitnących, takich jak: pelargonie, niecierpki, fuksje i inne; polecany także w czasie opadów deszczu – zwiększona ilość potasu, poprawia kondycję roślin i trwałość kwiatów.”

Nas interesują akurat te ” inne 😉 ” jednak jest to mało istotne, bowiem jak się ma nawóz do roślin kwitnących z tak dużą zawartością azotu ( 16% ) ?

 

Zapewne wiesz, że azot stosuje się w fazie wegetatywnej czyli wzrostu konopi.  Dlatego moim zdaniem to jakieś nieporozumienie. Być może pelargoniom, niecierpkom czy fuksjom to nie przeszkada o tyle konopiom tak duża dawka azotu może namieszać w cyklu kwitnienia. Oczywiście możesz stosować połowę dawki itp lub co drugie/trzecie podlewanie jednak po co się tak naginać skoro półki uginają się od innych nawozów.

 

Z tego co mi wiadomo kilka osób, które kiedyś stosowały Planton K miało problemy ze spadkami pH – nie wiem jak to się ma do nawozu jednak wahania poziomu pH to poważna sprawa.

„…polecany także w czasie opadów deszczu…”

O ile w warunkach indoor taka sytuacja nie ma racji bytu o tyle na zewnątrz czyli w uprawie outdoor opady deszczu się zdarzają. Jednak moim zdaniem trochę wody z deszczu, które podleje rośliny i ewentualnie rozrzedzi/wypłucze nawóz to nic złego. Jeżeli opady będą nasilone dostarczenie kolejnej dawki nawozu po opadach nie powinno stanowić problemu jeżeli dbasz o swoje konopie.

 

Czy warto stosować nawóz Planton K do marihuany ?

Osobiście nie stosowałam nawozu Planton K dlatego nie mogę wydać obiektywnej oceny i nie planuję ( chyba, że jedynie w drodze eksperymentu ) stosowania Plantonu K.

Być może producent stworzył uniwersalny nawóz i jest on faktycznie dobry. Jednak fakt nawozu do kwitnienia z tak dużym udziałem azotu mi nie pasuje. Jest to wyłącznie moje odczucie.

 

Z opinii znajomych można wyciągnać następujące wnioski :

 • problemy z pH – z powodu nawozu a może braku kontroli ? tego nie wiem
 • stosowany z powodzeniem Planton K naprzemian z PK 13/14
 • stosowany tylko przez pierwsze dwa tygodnie kwitnienia z uwagi na wyoski poziom azotu

 

Stosując nawóz pamiętaj o:

stosowaniu zalecanego dawkowania z etykiety nawozu – a nie „na oko”

sprawdzaniu pH przed każdym podlewaniem

nie podlewaj nawozem na maxa przy każdym podlewaniu tylko stopniowo zwiększaj dawkowanie nawozu.

Stosowałeś i masz opinie na temat nawozu Planton K ? Czekam na Twój komentarz…
Planton K do marihuany ?
4.5 (90%) 22 votes
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

PROSZĘ PODZIEL SIĘ WPISEM, DZIęKUJE :*

8 KOMENTARZE

 1. Witam. Chciałem wszystkich przestrzec jednak przed stosowaniem Planktonu K na fazę kwitnienia. Jestem prawiczkiem jeżeli chodzi o sadzonki 🙂 Mam dwie roślinki, które w fazie wzrostu radziły sobie dobrze bez nawozu, miały dobra glebę. Jednak kiedy zakwitły i zaczęły się pojawiać boby, metabolizm roślin zwolnił. Stwierdziłem ze to wina braku nawozu. Poczytałem trocheje, poszedłem do sklepu ogrodniczego i kopiłem plankton k. Pierwszy tydzień rośliny oszalały i boby puchły i rosły w „oczach” ale później znów stanęły w miejscu i w zasadzie nic się nie dzieje. Jeden krzaczek ma jeszcze tydzień do zbiorów i nie wiem czy to już taki czas że nie rośnie (oba krzaki to automaty indor), ale drugi krzaczek ma jeszcze 16 dni i tam się powinno dziać cokolwiek, a mam wrażenie ze nic się nie dzieje. Także mimo początkowego „zastrzyku” energii dla krzaków jednak muszę odradzić ten nawoź growerom i radzę poszukać czegoś innego. Może z mniejszą ilością azotu…

  Pozdro

  • Pierwszykrzak dziękuje za komentarz,

   Jest wiele czynników w tym głównie poziom PH który może blokować wchłanianie składników

   boby puchły i rosły w „oczach” ale później znów stanęły w miejscu i w zasadzie nic się nie dzieje

   gdy topy osiągną swoją objętość to dojrzewają trichomy 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ