Jazda pod wpływem marihuany ?

2
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

Jazda pod wpływem marihuany ?

Jazda pod wpływem marihuany jazda pod wpływem marihuany Jazda pod wpływem marihuany ? jazda pod wplywem marihuany

 

Kierowanie pojazdów pod wpływem marihuany może nie zbyt dobrym pomysłem nawet do miesiąca albo i dłużej od palenia czy spożywania marihuany. Wszystko dlatego, że w Polsce jazda pod wpływem marihuany określana jest za pomocą narkotestu w którym

nie ma znaczenia ile nanogramów metabolitów THC na ml krwi masz w organizmie.

Jeżeli będzie to 200 ( bezpośrednio po spożyciu marihuany ) czy zaledwie 5 nanogramów i tak nie ma znaczenia bowiem liczy się tylko, że narkotest wykrył metabolity THC bez znaczenia na ich dawkę… a tym samym nie ma znaczenia czy paliłeś 5 minut temu czy miesiąc lub dłużej…

 

Oczywiście to jak szybko Twój organizm pozbędzie się THC a dokładniej metabolitu THC zależy od wielu czynników w tym jak regularnie i w jakich ilościach spożywasz marihuanę.

 

U osoby regularnie palącej marihuanę przez kilkanaście lat metabolity THC mogą utrzymywać się do blisko trzech miesięcy… od zaprzestania palenia.

Ostatnie badania dostępne w Medical Marijuana Review pokazują, że kierowcy z zawartością alkoholu we krwi na poziomie 0,12% są 30 razy bardziej narażeni na udział w poważnym wypadku, niż kierowcy z dowolną ilością marihuany w organizmie.

Wielu ekspertów uważa, że marihuana powinna być traktowana zupełnie inaczej niż alkohol bowiem metabolity marihuany mogą utrzymywać znacznie dłużej w ciele.

To, że paliłeś tydzień temu oznacza, że jesteś pod wpływem marihuany ? Dla narkotestów oznacza, że TAK i jest to traktowane jako jazda pod wpływem marihuany!

Prowadzenie pojazu pod wpływem narkotyków ( w tym marihuany ) jest przestępstwem nawet jeżeli w organizmie znajdują się śladowe ilości substancji. Prawo jazdy można stracić na okres 10 lat. Nie ma znaczenia kiedy zapaliłeś jointa tylko, że wykryto THC w organizmie.

 

Jazda pod wpływem marihuany ?
4.8 (96%) 20 votes
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

PROSZĘ PODZIEL SIĘ WPISEM, DZIęKUJE :*

2 KOMENTARZE

 1. lepiej zamiast pisać pochwały THC przeczytać o konsekwencjach… a o te nietrudno: eporady24.pl/prowadzenie_samochodu_pod_wplywem_narkotyku,pytania,6,63,2916.html bo jednak alkohol i narkotyki to nie sprzymierzeńcy dobrej jazdy :/

  • lulu dziękuje za komentarz,

   pisać pochwały THC

   Pokaż w którym miejscu widzisz te pochwały 😉 ?

   jednak alkohol i narkotyki to nie sprzymierzeńcy dobrej jazdy

   Zgadzam się dlatego jest napisane m.in.;

   Prowadzenie pojazu pod wpływem narkotyków ( w tym marihuany ) jest przestępstwem

   O wpływie marihuany – THC na czynności motoryczne należalo by napisać osobny artykuł 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ