Jak uprawiać sadzonki marihuany ?

77
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

Jak uprawiać sadzonki marihuany ?

sadzonki marihuany sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? przesadzanie konopi

 

Sadzonki marihuany czyli młode rośliny, które wykiełkowały i rozpoczynają swoje pierwsze dni życia jako konopie.

 

sadzonka-marihuany-2 sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka marihuany 2W tym początkowym okresie musisz szczególnie zadbać o sadzonki marihuany, ponieważ to jak zadbać o sadzonki marihuany na początku będzie miało wpływ na całe życie konopi a tym samym końcowe zbiory.

Gdy sadzonki marihuany przebiją się przez ziemię ujrzysz wspaniały widok a mianowicie młodziutką konopie z dwoma listkami. Od tych dwóch listków, które widzisz zależy przyszłe życie sadzonki marihuany, ponieważ za pomocą liści konopie pobierają energię słoneczną czyli światło.

 

sadzonka marihuany sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka marihuany

 

 • Jak oświetlać sadzonki marihuany ?

W tym okresie utrzymuj 18h światła na dobę, ponieważ sadzonki są w tym okresie podczas fazy wegetatywnej czyli wzrostu. Nie może być to jednak mocna lampa hps 400W bez chłodzenia zawieszona 20 cm od naszych sadzonek, ponieważ w ten sposób po prostu przegrzejesz lub spalisz swoje młode sadzonki marihuany.

W tej sytuacji musisz zawiesić wyżej lampę lub korzystać z wentylowanego odbłyśnika lampy aby móc trzymać źródło światła blisko sadzonek. Drugim wyjściem jest zakup świetlówek energooszczędnych lub świetlówek rurowych. Jeżeli światła będzie zbyt mało młode sadzonki zaczną się wyciągać a to nie jest dobre dla Twoich roślin.

Gdy zauważysz, że sadzonki się wyciągają należy zwiększyć ilość światła ( mocniejsza lampa lub więcej żarówek )

Cały czas pamiętaj o kontroli temperatury – więcej źródeł światła lub mocniejsza lampa to również więcej ciepła w growboxie.

 • Jaka temperatura jest najlepsza dla sadzonek marihuany ?

Do kontroli temperatury Twoich sadzonek potrzebujesz termometru. Warto zaopatrzyć się w termometr z sondą na kablu dzięki któremu będziemy kontrolować temperaturę przy naszych sadzonkach lub po prostu położyć zwykły termometr obok sadzonek. Dzięki termometrowi z sondą będziemy mogli kontrolować temperaturę przy sadzonkach bez otwierania growboxa.

Optymalna temperatura dla młodych sadzonek to 20-25 stopni Celsjusza.

 

 • Jak podlewać sadzonki marihuany ?

Z umiarem, ponieważ nie należy przelewać młodych sadzonek marihuany. Jest to dużo groźniejsze niż okresowe przesuszanie, ponieważ gdy młoda sadzonka nie ma dostępu do wody jej system korzeniowy w naturalny sposób rozrasta się poszukując wody.

Gdy korzenie mają cały czas dostęp do wody, korzenie nie mają motywacji i potrzeby aby się rozwijać i budować bryłę korzeniową.

Pamiętaj – jakie korzenie taka cała roślina!

 

 • Jaką wodą podlewać sadzonki marihuany?

Może być woda kranowa, która odstoi 24h dla wyparowania chloru ( jeżeli masz wodę z wodociągów ) o temperaturze otoczenia ( woda nie może być zimna, ponieważ może spowodować szok dla korzeni a tym samym całej rośliny ) i co najważniejsze z właściwym pH. Twoja woda z kranu może być zbyt twarda czyli jej pH może wynosić ponad 7,0 dlatego tak ważne jest sprawdzanie pH. Być może posiadasz filtr odwróconej osmozy, który oczyszcza wodę zmniejszając przy tym jej pH.

Zawsze sprawdzaj pH wody przed podlaniem roślin.

 

 • Jak sprawdzić pH wody dla sadzonek marihuany ?

Do tego celu potrzebujesz miernika pH. Możesz kupić najprostszy za kilkanaście złotych lub droższy elektroniczny jednak bez względu na to jaki wybierzesz – musisz go mieć! Bez tego cała uprawa konopi nie ma sensu.

 

 • Jakie jest prawidłowe pH dla sadzonek marihuany ?

Prawidłowe pH zależy od medium w którym uprawiasz sadzonki – dla sadzonek w ziemi będzie to pH ok. 6,5. Dla upraw hydroponicznych pH może być niższe i wynosi ok pH 5,8.

 

 • Co z powietrzem w growboxie dla sadzonek marihuany ?

Wentylacja w uprawie konopi jest bardzo ważna także dla sadzonek marihuany. Musisz zapewnić dostęp do świeżego powietrza bo w przeciwym wpadku rośliny po prostu się uduszą.

Twój growbox musi posiadać u góry zamontowany wentylator wyciągowy oraz otwór u dołu boxa dla prawidłowej cyrkulacji powietrza ( zimne powietrze zasysane jest z dołu a ciepłe u góry wyciągane przez wentylator ).

Dla młodych sadzonek polecam zastosowanie jeszcze jednego wentylatora – dmuchającego na młode sadzonki marihuany. Dzięki temu obniży się temperatura przy sadzonkach ( będziesz mógł obniżyć lampę = więcej światła dla sadzonek ) oraz ruch powietrza będzie naturalnie stymulować łodygi młodych sadzonek do lepszego wzrostu i staną się grubsze.

 

 • Kiedy dodać nawozu dla sadzonek marihuany ?

Przez pierwszych 5-7 dni życia sadzonki nie potrzebują żadnych nawozów, ponieważ już w samej ziemi znajdują się niezbędne składniki mineralne a duża dawka nawozów może tylko zaszkodzić młodym sadzonkom.  Jeżeli sadzonki wypuszczą pierwszą właściwą partię liści wtedy warto zacząć nawozić sadzonki.

 

 • Ile dodać nawozu dla sadzonek marihuany ?

Młode sadzonki marihuany nie potrzebują 100% zalecanej dawki nawozów, które spotkasz na etykietach. Nawozy warto dodawać stopniowo rozpoczynając od 1/4 zalecanej dawki po czym należy obserwować sadzonki a dokładniej ich liście. Jeżeli końcówki liści zaczną brązowieć może to oznaczać, że stosujesz za dużo wody lub / oraz nawozu.

 

 • Kiedy przesadzać sadzonki marihuany ?

Prawdopodobnie sadzonki marihuany umieściłeś w niewielkim pojemniku lub doniczce albo specjalnych kostkach do kiełkowania co jest bardzo słuszne dla wykorzystania miejsca.

Jednak z czasem korzenie nie będą mieścić się w obecnych doniczkach i przyjdzie czas na ich przesadzenie. Pamiętaj aby być bardzo ostrożnym podczas przesadzania. Dla roślin przesadzenie może być dużym szokiem po którym nawet mogą przestać rosnąć.

Przede wszystkim należy przesadzać sadzonki do takiego samego medium ( np. ziemia ) w jakim były kiełkowane czyli zapewnić korzeniom takie samo środowisko. Najlepiej przesadzić sadzonki gdy korzenie wypełnią obecny pojemnik jednak zanim korzenie zaczną wychodzić od spodu pojemnika. Trzeba działać na wyczucie, ponieważ gdy spóźnisz się z przesadzaniem rośliny mogą spowolnić wzrost a korzenie się zapętlą a gdy zrobisz to za szybko będziesz miał medium, którego nie wykorzystują.

sadzonka konopi sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka konopisadzonki konopi sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonki konopisadzonki marihuany sadzonki marihuany Jak uprawiać sadzonki marihuany ? sadzonka konopi 2

A Ty jak opiekujesz się swoimi sadzonkami marihuany ? Czekam na Twój komentarz…

Jak uprawiać sadzonki marihuany ?
4.8 (96%) 30 votes
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

PROSZĘ PODZIEL SIĘ WPISEM, DZIęKUJE :*

77 KOMENTARZE

  • Green dziękuje za wpis,

   Tak, można tylko pamiętaj o temperaturze aby nie była za wysoka
   dlatego lepiej lampę oddalić i po kilku dniach dać niżej
   Najlepiej jeżeli będzie to hps z żarówką dla wzrostu i
   kwitnienia… chociaż dla odmian automatycznych
   na „zwykłym” hpsie też da radę 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Witam,
  Wlansie rozpocząłem swoją pierwsza uprawę dzieki temu artykułowi szybko lecę podwyższyć mojego hpsa bo temperaturę mam ponad 30 stopni. Mam fan wyciągający ale cały czas czekam jeszcze na wiatrak. Szczerze powiem ze po wsadzeniu kibelka do kubeczka po kilku dniach juz prawie straciłem nadzieje ale jak dostałem grow box wsadziłem kubeczek na dosłownie 3h pod lampę potem zostawiłem w ciemni – i rano sie narodziła :-). Teraz zamiast używać fan’u wyciągającego powietrze uchylam boczne drzwi co dostarcza wiecej swierzego powietrza i wyciąga ciepło jednoczenie.

  • Wolf dziękuje za wpis,

   Kontroluj parametry w tym temperaturę a wszystko będzie dobrze 😉

   Ciepło lampy zapewne pobudziło 😉

   Jeżeli chodzi o wentylacje najlepiej gdy będzie pracować 24h na dobę
   wymieniając powietrze z boxa a zbyt długo uchylone drzwi mogą zakłócić
   za jakiś czas fazę kwitnienia

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Witaj Aniu,

  przesadziłem swoją roślinkę lecz w doniczce torfowej przebiły się korzenie i lekko się pourywały niektóre przy przesadzeniu. Czy to ją uszkodzi ?

  • Das EFX dziękuje za komentarz,

   To się zdarza a roślina powinna odzyskać siły w najbliższych dniach 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. Cześć Aniu. Mam pytanie, Mój kolega chciał posadzic Kilka roślin, do wykiełkowania dał dwie, One juz wykiełkowały, trzyma Je pod zwykłä Świetlówką, Jesli ma box o wymiarach 130×80 to ile Ma ustawic Lampe HPs o mocy 600wat, około ile Cm od Listkow? Pozdrawiam..

  • Andreas dziękuje za komentarz,

   Box 1,3m x 0,8m ~ 1,m2 czyli HPS 400W by wystarczył

   Przy takiej mocy minimum 50 cm i dobrze było by dodać wentylator mieszający powietrze ustawiony w stronę roślin i żarówki

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 4. Witam. Male pytanko. Mam maluchy 6 dni. Sa w donicach do celowych od dziś. Pierwszy raz nie podlewalem ale jutro już tak. Czy podlać cała donice czy tylko obszar przy roślinkach? Sa jeszcze małe także nie wiem. I co zrobić gdy temperatura spada po wyłączeniu lampy do19-18stopni? Wyłączyć jakiś wiatrak? Z góry dziękuję.

  • Kargul zgr dziękuje za komentarz,

   Czy podlać cała donice czy tylko obszar przy roślinkach?

   tylko obszar,

   do19-18stopni?

   jest ok, jeżeli masz mieszający to możesz wyłączyć

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Czy dla początkującego farmera warto zrobic fim? Na pewno bede próbował lst bo to nic skomplikowanego ale myślę jeszcze o tym drugim. Dajcie znać. Dzięki

  • Kargul zgr dziękuje za komentarz,

   Zawsze warto próbować, doświadczenia nie zdobędziesz czytając 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 6. Ok ok dzięki ☺️ więc robiłem lst pierwszy raz i zlamalem listek😑 niestety nie uratował się ehh. Może przez to coś złego się wydarzyć? Chcę jedna spróbować lst druga bez i porównac. W niedzielę mina 3tyg i przelacze na flo. Spróbujemy. Na tej co robiłem lst pojawiły się na dwóch listkach dziwne plamki jakby wypalone hmm. Niw mogę wrzucić foto. Jak myślisz co się może dziac? Druga tak samo dbam i póki co wszystko ok 👌 z góry dzięki

  • Kargul dziękuje za komentarz,

   Może przez to coś złego się wydarzyć?

   Nic się nie stanie – zdarza się 😉

   Chcę jedna spróbować lst druga bez i porównac

   Dobry pomysł

   Na tej co robiłem lst pojawiły się na dwóch listkach dziwne plamki jakby wypalone hmm

   Dodaj zdjęcia gdzieś na darmowy serwer to rzucę okiem 😉

   Druga tak samo

   Heh plamki to napewno nie wina LST, może coś z nawożenia/insekty

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 7. Powiedz mi Ania jeszcze nie możesz ile miejsca powinien mieć jeden krzaczek. Z tego co wyczytałem to ok 30x30cm. W przyszłości chciałbym powiększyć box na 80x120x180cm i sie zastanawiam ile bym wcisnal normalnych odmian. Dzięki z góry

  • Kargi dziękuje za komentarz,

   wyczytałem to ok 30x30cm

   Tak

   box na 80x120x180cm

   Stosując kwadratowe 11L ( 25×25 ) wchodzi optymalnie 12 sztuk => 75 x 100

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 8. Cześć Ania sorry ze mecze. Myślę już na przyszłość. Czy warto zastosowac np biobizz root juice? Tylko to jest booster korzeni i mówią żeby lac od początku do kwitnienia a przecież przez pierwsze – +2tyg nie powinno sie nawozic. No i czytam dużo o biobizz i na pewno dokupie grow i bloom ale mówią ze reszta nie ma różnicy za bardzo ewentualnie topmax. Dzięki

  • Kargi dziękuje za komentarz,

   Na korzenie zawsze warto stosować 😉 pierwszy tydzień czysta woda, później 1/3 dawki następnie 1/2 dawki później czysta woda i 3/4 dawki itd aż do pełnej dawki i na zmiane z czystą wodą aby nie przecholować 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 9. Witaj Aniu mam pytanko..
  Mianowicie po wykiełkowaniu 3 nasion od razu wrzucilem je do właściwych doniczek. Dziś mija 5 dzień od kiedy sa w ziemi, jedna z roślin urosła na ok 6cm a jej listki są ułożone ku górze. Druga dopiero wyszla na jakis centymetr z ziemi, a trzecia dopiero wychodzi. Byly trzymane w takich samych warunkach tak samo podlewane itp. dlaczego tak jest robie jakis błąd? Moje roslinki to automaty pozdrawiam

  • Rakietowy dziękuje za komentarz,

   Dziś mija 5 dzień od kiedy sa w ziemi,

   Coś długo… być może miały trudność aby przebić się przez glebę;

   1) nasiona mogły być za głęboko
   2) ziemia mogła być zbyt zbita

   listki są ułożone ku górze

   Układa się do światła 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 10. Nasiona nie były zbyt głęboko wsadzilem je na ok 0.5cm.
  Ziemia nie była zbita, lekko je przysypałem , a wody staralem sie nie lać bezpośrednio na nasiona.

 11. Nasiona są dobrej jakości , w kieliszku wykielkowaly po niecalej dobie a są to automaty. Wybacz że zadaje tyle pytan i wgl ale czy mogłabyś mi napisac cos więcej o tym jak dbac o automaty ?

  • Rakietowy dziękuje za komentarz,

   jak dbac o automaty

   Automaty niczym się nie różnią od normalnych odmian po za tym, że kwitną automatycznie i mają światło 18/6h przez cały czas 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 12. Cześć Ania. Pytanko. Będzie box 120x80x180. Mam wentyl 125m3 i zamierzam dokupić filtr weglowy ok200m3. Czy wystarczy? Moim zdaniem powinno bo obliczajac kubature boxa itd mieści się wszystko. Ale wolę spytać speca ☺️dzięki pozdrawiam

  • Kargi dziękuje za komentarz,

   Masz tam 1m2 i moim zdaniem 125m3 to mało… lepiej mieć więcej niż mniej bo może być problem… optymalnie ok 280m3 i odpowiednio wydajniejszy filtr 😉

   Najważniejsze – światło hps czy led ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Krg dziękuje za komentarz,

   Led powiadasz… to słusznie podejrzewasz 😉 montuj ten zestaw i czekam na relacje jak się sprawuje 🙂

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 13. Ok ok dam znać. Ale jeszcze chwila bo w mniejszym się ogórki kisza juz a mam 60x60x140 z wentylem 125m3 gdzieś +-na połowę ustawiony i daje rade. Miałem na Maxa to zimno było im w nocy ☺️pzdr

 14. Cześć Ania ☺️ jak myślisz 80×80 box wcisne 9 optymalnie? Jak 25×25 donice to by tak wychodziło co ☺️pozdrawiam. U mnie pomidory juz na końcówce czekam na bursztyny😀

 15. Proszę o informacje czy namiot foliowy byłby dobrym stanowiskiem dla sadzonek .Czy należy doświetlać czy też wystarczy światło słoneczne w cyklu naturalnym.Czy z innymi roślinami mogą rosnąć obok siebie .Czy jest konieczna wentylacja wymuszona na takim stanowisku.

  • pendżo dziękuje za komentarz,

   czy namiot foliowy byłby dobrym stanowiskiem

   tak

   Czy należy doświetlać czy też wystarczy światło słoneczne w cyklu naturalnym

   na outdoor wystarczy słoneczne

   Czy z innymi roślinami mogą rosnąć obok siebie

   tak

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 16. Cześć, mam pytanko co do moich panienek.
  Są dwie, oba automaty, chcę jakoś na dniach przesadzać na outdoor i się zastanawim czy się martwić czy nie.
  Ta mniejsza wyglada całkiem fajnie i nawet pod doniczką widać korzeń a przy tej drugiej większej nie ma jeszcze nawet listków i się zastanawiam co z nią, czy wszystko dobrze… Dziś zacząłem delikatnie nawozić biohumusem.
  ibb.co/nRcaqk

  • Dupol dziękuje za komentarz,

   Wszystko prawidłowo – potrzebują czasu i słońca… na biohumus lekko za wcześnie

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Danek dziękuje za komentarz,

   Tak – 600W to nie przelewki dlatego musisz zachować odległość 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 17. Cześć Ania .
  Przybliż mi dlaczego tak mocno rosną w górę automaty.Czy przywiązanie ich nitką do patyczków nie jest błędem .Kiedy łodyga powinna zgrubieć .Dodałem po 7 dniach więcej lm i zastosowałem wiatrak który chodzi przez ok.18 godz. jak oświetlenie .Czy to jest prawidłowe.

  • pendżo dziękuje za komentarz,

   „dlaczego tak mocno rosną w górę automaty”

   Jedna z przyczyn – za słabe oświetlenie

   Napisz jaka powierzchnia ( w m2 ) boxa i jakie oświetlenie

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 18. Cześć.
  Pow.50×50 cm,a oświetlenie 2×2300 lm (2-po 200 w żarówy).w odl.ok 20 cm
  Moje pytanka dodatkowe:
  1-czy tylko lampy hps spełniają wymogi prawidłowego oświetlenia?
  2.czy wiatrak ma pracować czasowo tak jak lampy?
  pozdrawiam/

  • pendżo dziękuje za komentarz,

   oświetlenie 2×2300 lm (2-po 200 w żarówy)

   Co to za żarówki ?

   1) Hps, odpowiednie ledy, CFL i energooszczędne

   2) Wentylacja pracuje cały czas

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 19. witam chcialbyl malej porady,gdyz mam kilka roslinek 7 dniowych jedne sa bardzo ladne drugie juz nie(w 4 wystepuja zolte liscie a jak dla mnie niedlugo trzeba bd je przesadzic na out). Czytalem o wszelakich powodach i mysle iz jest to zbyt duze nawodnienie,wiec moje pytanie czy takie roslinki „mozna” przesadzic z pokojowego parapetu no out?I JESZCZE TAKA KWESTIA OD Pojawienia sie niektore z tych 4 wgl pierwsze listki maja zolte ;( odrodza sie?

  • Daaras dziękuje za komentarz,

   Bardziej obstawiam problemy z pH chociaż nie widzę czy faktycznie gleba jest zbyt mokra,

   „przesadzic z pokojowego parapetu no out”

   Tak

   „niektore z tych 4 wgl pierwsze listki maja zolte ;(„

   Ewidentie coś skopane jest z glebą lub pH

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 20. Witam.
  Dziś umieściłem młodą roślinkę w doniczki (oczywiście dość szybko puściły kiełki) i teraz nadchodzi czas na moje małe pytanka. Czy mogę przesadzić je na out gdzie wcześniej rosły pokrzywy na wys. 150cm? (podobno po tym można rozpoznać dobrą ziemię. Fasolki to Ak47 auto) Miejscówka jest dobrze nasłoneczniona praktycznie od wschodu do zachodu słońca, pozbyłem się różnych nieproszonych przyjaciół
  ślimaki itp. Czy taka nagła zmiana ziemi nie będzie zbyt dużym szokiem dla roślinki? Dodam również, że od lipca nie będzie mnie praktycznie w domu wiec z podlewaniem będzie ciężko (raz na 2.tyg jednak zakupiłem hydrożel) Czy w ogóle będzie szansa aby coś z nich urosło?
  Z góry dziękuje za odpowiedz.
  Pozdrawiam 🙂

  • Axess dziękuje za komentarz,

   Tak tylko warto dać ok 5-10 litrów własnej ziemi, później się przystosuje do gleby na out 😉

   Szansa mniejsza lub większa jest zawsze 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 21. Cześć Ania. Podpowiedz jak zbić temperature w boxie? Mam je w tym samym pomieszczeniu co wcześniej ale teraz jest pora letnia i w całym domu ciepło ☺️ temperatura po podaniu ok29 ale jak już woda odparuje 30-31. Wcześniej miałem 27 gdzies. No i teraz chodzą dwie lampy a na flow dam jeszcze 1. Pozdrawiam

  • Krg dziękuje za komentarz,

   Są trzy opcje;

   Poprawić sprawność odprowadzania ciepłego powietrza na zewnątrz
   Poprawić sprawnośc doprowadzania zimnego powietrza do wewnątrz
   Montaż klimatyzatora 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 22. Chodzi o to ze pomieszczenie w którym jest box jest bardzo ciepłe o tej porze. Gdy w zimę działałem była nawet za niska w nocy jak mówiłem kiedyś ☺️więc jak usprawnić wlot zimnego powietrza? Bo to wygląda tak ze wydmuchuje ciepłe i za chwilę wtlacza z powrotem na to wychodzi. Pzdr

  • Krg dziękuje za komentarz,

   „jak usprawnić wlot zimnego powietrza?”

   Dostarczając przewodem wentylacyjnym z zewnątrz o niższej temperaturze niż w pomieszczeniu… wszystko zależy czy masz takie możliwości

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 23. To znowu ja 😀 Ania jeśli Podlewalem roślinki ostatnio 1/4 dawki nawozu (maja 20dni dziś) a najprawdopodobniej maja lekki niedobór azotu to czy mogę podlac drugi raz pod rząd nawóz czy podlać woda i kolejne podlanie nawóz.? Pozdrawiam

 24. Witam kurka posadzony mam automat Hi Jack i Blue berry. .. I kurka z tego Blue cos wyskoczyly mi trzy listki 😅 zastanawiam się o co kaman skoro to feminizowane … może to herma? ?? Dodam że nie pierwszy i nie ostatni raz sądzę out teraz kupiłem auto na balkon …
  Dzięki za odpowiedź. … pozdr…

  • Samael dziękuje za komentarz,

   „wyskoczyly mi trzy listki”

   jeżeli roślina ma liście to chyba dobrze… masz na myśli trzypalczaste czy jak ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Samael dziękuje za komentarz,

   Jakieś zaburzenie w genach mogło wystąpić… trzeba obserwować jak reszta będzie wyglądać 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 25. Hej, moja roślinka ma 2 dni, wychodzą już pierwsze liście, ale liścienie są podwinięte do dołu. Nie wiem co jest tego przyczyną. Proszę o radę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ