Ile rośnie marihuana ?

29
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

Ile rośnie marihuana ?

Konopie to rośliny jednoroczne. Oznacza to, że konopie maksymalnie rosną w ciągu jednego roku. To ile rośnie marihuana zależy od kilku czynników w tym odmiany marihuany, którą uprawiasz.

 

Konopie posiadają geny Indica, Sativa oraz Ruderalis. Istnieją także Hybrydy czyli połączenie genów Indica, Sativa i/lub Ruderalis. Odmiany konopi mogą zawierać dowolny udział genów np. 100% Indica i 0% Sativa lub 0% Indica a 100% Sativa a także 50% Indica i 50% Sativa oraz inny udział genów w odmianie konopi. To ile rośnie marihuana zależy od genów konopi. Długość kwitnienia jakie potrzebują konopie do wytworzenia grubych topów marihuany. Odmiany marihuany Indica są szybsze i potrzebują ok 7-9 tygodni kwitnienia. Natomiast odmiany marihuany Sativa wymagają dłuższego kwitnienia ok 9-12 tygodni ( a nawet dłużej ) jednak zapewniają inne działanie ( energetyczne ) smak i aromat niż odmiany Indica. Najszybsze odmiany konopi posiadają geny Ruderalis dzięki czemu są gotowe od nasiona do zbioru w ok 60 dni ( 2 miesiące ).

 

Ile rośnie marihuana w domu czyli indoor ?

Uprawiać konopie w domu można przez cały rok, ponieważ Twoim zadaniem jest zapewnienie warunków do życia roślin w growboxie takich jak oświetlenie, temperatura, nawadnianienie itd. To ile rośnie marihuana w domu zależy od odmiany marihuany, którą wybierzesz a dokładniej genów jakie będzie posiadać odmiana konopi. Średni czas potrzebny do uprawy marihuany w domu to ok 3 miesiące czyli ok 90 dni. 90 dni uprawy konopi możemy podzielić na ok 24-30 dni okresu wzrostu ( okresu wzrostu ) i ok 60-66 dni okresu kwitnienia ( fazy kwitnienia ). Pamiętaj, że trzeba przeznaczyć dodatkowy czas na wysuszenie topów marihuany.

Ile rośnie marihuana na dworze czyli na outdoor ?

Przeważnie wysiewu marihuany na dworze dokonuje się w kwietniu lub maju. Wszystko zależy od panujących warunków atmosferycznych. Najważniejsze aby noce były cieplejsze i nie występowały przymrozki, które uszkodzą – zniszczą młode sadzonki marihuany. Jeżeli posadziłeś odmiany pełnosezonowe na outdoor to zbiorów możesz dokonać we wrześniu lub w październiku. Średnio marihuana na dworze rośnie 5 miesięcy ( od maja do października ). Odmiany z przewagą genów lub 100% Indica będą gotowe do zbioru szybciej niż odmiany z przewagą genów lub w 100% Sativa.

Ile rośnie marihuana automaty ?

Odmiany konopi automaty czyli zawierające geny Ruderalis rosną najszybicej. Odmiany konopi zawierające geny Ruderalis mogą być gotowe do zbiorów w nawet w 60 dni czyli 2 miesiące od wykiełkowania nasion. Dla większości odmian automatycznych czas potrzebny do uprawy to ok 70-75 dni ( ok 2,5 miesiąca ). Marihuana automaty mogą być uprawiane w domu jako indoor a także na zewnątrz jako outdoor. Dzięki temu że odmiany automatyczne wymagają znacznie mniej czasu niż klasyczne odmiany outdoor mogą być uprawiane na zewnątrz na dwie tury np od maja do lipca i od lipca do września.

Ile rośnie marihuana w takim razie ?

Najszybsze konopie rosną w około 2 miesiące natomiast najdłużej konopie na outdoor rosną około 5-6 miesięcy…

 

Ile rośnie marihuana ?
4.9 (98.26%) 23 votes
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany
podwajanie nasiona marihuany

PROSZĘ PODZIEL SIĘ WPISEM, DZIęKUJE :*

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKwitnienie marihuany
Następny artykułKlonowanie marihuany

29 KOMENTARZE

  • zielony dziękuje za wpis,

   Nie wiem jakie odmiany preferujesz, z szybkich automatów to np;

   +Speed Sweet Seeds
   Auto Speed Bud Female Seeds
   Quick One Royal Qeen Seeds

   jest wiele odmian także do wyboru do koloru 😉

   Chyba, że pytasz o szybkie odmiany outdoor ?

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • zielony dziękuje za pytanie,

   Jeżeli chodzi o sprawdzone odmiany outdoor tak na szybko mogę polecić;

   Easy Sativa
   Early Skunk
   Maroc / Purple Maroc
   Hollands Hope
   Passion#1

   Wybierając odmianę sprawdź jej genetykę ( Indica / Sativa )
   czy odpowiada Ci jej efekt na koniec

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 1. Witam mam małe pytanie czy przy rośnięciu marihuany mogą wystąpić problemy mianowicie chodzi mi o nie rośnięciu topów czym to może być spowodowane odmiana Cbd Therapy ?

  • Wąż to co opisujesz wskazuje na brak kwitnienia,

   Jaki masz cykl oświetlenia ? Jeżeli to nie jest odmiana automatyczna to powinno to być 12/12 czyli 12 godzin światła na dobę

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 2. Witam, problem mam następujący. Zakupiłem Sensi Skunk z Sensi Seeds, odmiana auto feminized, odmiana ta z tego co sprawdzilem nadaje się do uprawy w klimacie chłodnym/zimnym że względu na geny Ruderalis. Producent zaznaczył że czas od wysłania do zbioru powinien zamknąć się w okresie 3mies. Jest to wersja out więc wysiadzilem ją w komposcie do kwiatów ogrodowych PH6 zmieszanej z perlitem dla udrożnienia. Miało to miejsce 23 czerwca, minęło 18 dni i dopiero zaczyna puszczać 3 rząd lisci, coś z nią chyba nie halo, z tego co wiem po 18 dniach powinna już być ładnie rozrosnieta, tym bardziej że to odporny automat. Uzyłem donicy 11L, podlewam wodą PH6.2, po dwóch tygodniach byłem już tak zdesperowany że podlalem ja nawozem 12-4-6, nie ruszyła, poza tym okaz zdrowia zieloniutka, pachnie, sztywna, ale…malutka. Dodam że mieszkam w UK, pogoda jaką jest można się domyślić, niebo zachmurzone jest tak pół na pół że słońcem, 20-21° w dzień i ok 14 w nocy. Będzie coś z tego? Proszę o radę. Dzięki.

  • Slash jeżeli jest „zieloniutka, pachnie, sztywna” według opisu to wszystko jest ok, a klimat o niskich temperaturach i małej ilości słońca robi swoje…

   Rób swoje i będzie dobrze 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 3. Co się stanie jak posadzę w październiku outdoor? Czekać na maj? Mam to autokwitnace/270-ak-47.html A co jeżeli nie poczekam na kwitnienie indoor tylko utnę młode liście i po prosu ususzę?

  • bitch dziękuje za pytanie,

   Jeżeli posadzisz w październiku – roślina nie przetrwa m.in z zimna

   Masz dwa wyjścia; indoor lub czekać do maja

   Jeżeli nie zaczekasz na topy marihuany i ususzysz liście nie będzie fazy z braku THC, tak samo możesz zapalić np majeranek 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 4. Witaj Aniu 🙂
  Mam tutaj Shamana przynajmniej tak przypuszczam jak na wstep wykiełkowal elegancko Sadzonka ma około miesiąca a ma wciąż 4 listki (2 męskie 2 żeńskie) listki powoli sie rozwijają kolorystyka pełna zieleń i tutaj mam do ciebie pytanko Ile może czasu trwać rozwiniecie sadzonki żeby rosla w góre i puszczala kolejne piętra liści ?

  • Animo dziękuje za komentarz,

   Nie ma takiego 😉 odmianę dostosowujesz do własnych preferencji plonu, mocy i działania odmiany dlatego każdy ma swoje ulubione odmiany… chociaż można polecić kilka odmian w ciemno np AK 47 czy White Russian

   temp nie przekracza 10 stopni

   musi być zapewnione ( ogrzane ) do przynajmniej 16 a najlepiej 18 stopni

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Animo dziękuje za komentarz,

   Growbox kupiony lub zrobiony własno ręcznie może pomóc ?

   Tak 🙂

   Reszta jest do czytania…

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Krzychu dziękuje za komentarz,

   Teoretycznie tak, ( odmiany bez autofloweringu )

   Jednak nie ma to uzasadnienia, w warunkach indoor optymalnie to 30 dni a na outdoor rośliny mają wega przez max. ok 3 miesiące 😉

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

 5. Hej u mnie 30 dni od wykielkowania pojawily sie już listki z 5-cioma listkami,z bliska ładnie już pachnie odmiana easy bud jak myślisz ile jeszcze do rozpoczęcia fazy kwitnięcia?

 6. Witam . Mam pytanie . Kiedy mniej wiecej roślina konopii zaczyna kwitnąć i po czym to poznać ??? czy po białych włoskach czy wcześniej ( takie opinie słyszałem ) i kiedy pojawiają sie topy . Chodzi mi o roślinę sezonową ( Big Tooth Feminizowane )

  • Jackuś dziękuje za komentarz,

   Prawdopodobnie masz na myśli rewegetację

   Możesz to wykonać na pełnosezonowej odmianie zostawiając kilka niedojżałych kwiatów z dolnej części rośliny po czym fotorepoid ustawia się na fazę wegetatywną 18/6

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

  • Kris dziękuje za komentarz,

   „Co jest lepsze automaty czy pelnosezonowe?”

   Zależy od wymagań – automat jest gotowy w 3 miesiące a pełnosezonowy potrzebuje prawie 5 miesięcy

   „Co da większy plon?”

   Pełnosezonowa

   Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ