Holandia Coffee Shop Dla Turystów

Holandia Coffee Shop Dla Turystów

holandia coffee shop dla turystówMyślisz Holandia ? Mówisz Coffee Shopy z marihuaną no i może wiatraki oraz tulipany 😉

Nie da się ukryć, że Holenderskie Coffee Shopy bardzo mocno wpisały się w obraz kraju… w całej Europie.

I nic w tym dziwnego skoro każdego dnia tysiące turystów przybywa do Holandii a głównie Amsterdamu w poszukiwaniu szczęścia i rozrywki jakie nie daje im Państwo w którym na codzień żyją.

Będąc w Holandii zapewne będziesz chciał odwiedzić Coffee Shop

UWAGA; nie myl coffe z café ponieważ café to po prostu zwykła kawiarnia w której nie kupisz marihuany )

holandia coffee shop dla turystów

Na chwilę obecną w samym Amsterdamie jest ponad 200 coffee shopów oferujących marihuanę, haszysz, gotowe jointy a nawet ciasteczka i muffinki z THC. Amsterdam jest też najbardziej „pobłażliwy” jeśli chodzi o coffee shopy i zakup marihuany. W innych częściach kraju np. w Eindhoven musisz posiadać specjalną kartę z gminy (koszt wyrobienia to 20 € ) która potwierdzi że mieszkasz na terenie Holandii.

Oczywiście osoby pracujące w coffee shopach doskonale wiedzą po co się tam znalazłeś i pomagają klientom towarem „spod lady”.

Zawsze też możesz poprosić aby mieszkaniec kupił Ci nie co zioła…

holandia coffee shop dla turystów

Wraz z napływem „narko” turystyki, Holenderski rząd od czasu do czasu rozważa ograniczenie dostępu do coffee shopów dla turystów. Jednak jest to „strzelanie sobie w kolano” ponieważ wszelkie próby ograniczenia dostępu marihuany dla turystów kończą się lokalną dilerką i zarobkiem dla ulicznych handlarzy zamiast właścicieli coffee shopów i wpływów z podatków dla Państwa.

Póki co każda pełnoletnia ( ukończone 18 lat ) osoba może wejść i kupić do 5 gram marihuany na własny użytek. Dla weryfikacji wieku będzie konieczny dowód osobisty, prawo jazdy albo paszport ( obecnie nie jest wymagany do przekraczania granicy na terenie Unii Europejskiej )

holandia coffee shop dla turystów

Zakupioną marihuanę najlepiej wypalić na miejscu w coffee shopie, ponieważ publiczne palenie np. na ulicy jest zabronione.

Lokalni dilerzy szybko zwęszyli możliwość zarobku i oferują kupno marihuany na ulicy. Pamiętaj, że taki zakup jest ryzykowny ( nie wiesz co kupujesz ) oraz nielegalny.

Dlatego jak już będziesz w Holandii wydaj kilka € więcej i w spokoju wypal jointa w coffee shopie.

 holandia coffee shop dla turystów

holandia coffee shop dla turystów